akin111
09.08.10,11:09
Dobry den. Som vlastnickou domu. Pozemok je zatial nevysporiadany, prebieha sud, je to zahradkrarska osada. Dom ma stare, modre supisne cislo. Chcela som si tam vybavit trvaly pobyt, na co potrebujem LV a obciansky. Na miestnom urade som predlozila LV k chate a obcianku. Trvaly pobyt mi odmietli dat s tym, vraj nemam platne sup. cislo. Isla som na stavebny odbor, kde mi povedali, ze stare sup. cislo mi nevymenia za nove, lebo nie je vysporiadany pozemok. Cize nemozem tym padom mat ani trvaly pobyt. Pritom kataster udava na LV supistne cislo tak, ako je uvedene na modrej tabulke. Kam sa obratit? Co robit??? Nemozem mat ani trvaly pobyt akoze ako bezdomovec, na to potrebujem dake papiere zo socialky... DAKUJEM za kazdu radu
ivka70
09.08.10,09:46
Nie som si na 100% ista, ale podla mna sa trvaly pobyt v zahradkarskej osade vybavit neda.
Aspon kedysi to neslo, lebo tem nemaju nehnutelnosti charakter trvalej obyvatelnosti.
Ma v tej danej lokalite niekto iny trvaly pobyt?

Otazka je, kde si mala trval pobyt pretym?
Ak ta majitel tej nehnutelnosti odhlasi z TP, tak ti automaticky TP zanika a dostanes len to, comu hovoris TP ako bezdomovec.
Tweety
09.08.10,09:48
Nie som si na 100% ista, ale podla mna sa trvaly pobyt v zahradkarskej osade vybavit neda.
.
Dá sa, toto sa už zmenilo.
akin111
09.08.10,09:55
Ano, menilo sa to, ludia, co maju domy nizzsie tam maju trvaly pobyt. Ide hlavne o to, ze ta uradnicka mi to odoprela ked som predlozila vsetko co podla zakona treba.
Xanti
09.08.10,09:57
Dá sa, toto sa už zmenilo.
Nedá,
resp. závisí od svojvôli mesta. Tiež u nás máme problém, máme supisné čísla nové, a TP tam mesto dať nechce.
Tweety
09.08.10,10:08
Nedá,
resp. závisí od svojvôli mesta. Tiež u nás máme problém, máme supisné čísla nové, a TP tam mesto dať nechce.
Kuk sem, že dá.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=521
akin111
09.08.10,11:43
A da sa ten miestny urad niekde zalovat? Kde sa stazovat?
Llívia
09.10.10,21:29
Je možné, aby mesto neudelilo trvalý pobyt, ak vlastník s trvalým pobytom inej osoby súhlasí?

"http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=521 Občan je povinný pri hlásení trvalého pobytu predložiť:
písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na trvalý pobyt s osvedčeným podpisom vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti s údajmi a nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme; toto potvrdenie sa nevyžaduje, ak:
4. vlastník alebo všetci spoluvlastníci budovy alebo jej časti a nájomca, ak je budova alebo jej časť v nájme, potvrdia svojím podpisom na prihlasovacom lístku na trvalý pobyt súhlas s prihlásením občana na trvalý pobyt pred zamestnancom ohlasovne.
Llívia
11.10.10,16:16
Neporadíte?