Aldan
09.08.10,13:17
máte prosím niekto skúsenosti kto môže vykonať zmenu u manželov z bezpodielového na podielové spoluvlastníctvo? Chcel by som to zmeniť, nechcem nič zo spoločného majetku, len od septembra vieť podielové spoluvlastníctvo, mám rôzne aktivity a bojím sa že by som mohol poškodiť rodinu, preto to chcem oddeliť. Ďakujem
kimart
09.08.10,11:23
Pokiaľ viem, dá sa to, zvlášť keď podnikáš, aby si nevystavoval rodinu istému riziku
evuš
09.08.10,11:28
BSM môže zrušiť iba súd a to na základe žiadosti. BSM sa ruší väčšinou pri získaní živnostenského oprávnenia jedného z manželov, alebo keď BSM sa ruší kvôli porušovaniu dobrých mravov..... Inak je tu veľa tém ohľadom zrušenia BSM, len treba si dať vyhľadať...
pystolka
09.08.10,12:46
v tvojom prípade te potrebné podať návrh na súd na zrušenie BSM počas manželstva z dôvodu podnikateľskej činnosti. Návrh však podáva ten manžel, ktorý nepodniká. Ak podnikajú obidvaja, návrh môže podať ktorýkoľvek z nich. BSM sa ruší až právoplatnosťou rozsudku. potom je potrebné sa vyporiadať v troj ročnej lehote o majetku z BSM. Po zrušení BSM nadobúdate vci do svojho výlučného vlastníctva.
Brandy20
16.08.10,12:21
Co v pripade ak este niesme manzelmi ale vkratkej dobe svabu planujeme.
Priatel podnika a nerada by som prisla o byt a auto, ktore som kupila este pred svadbou. A hlavne majetok nadobudnuty po svadbe.
Dakujem.
aksas2
16.08.10,12:26
všetko, čo si nadobudla pred svadbou, po uzavretí manželstva nepatrí do BSM, ale do tvojho výlučného vlastníctva, v ostaných veciach, t.j. vo veciach týkajúcich sa nadobudnutého majetku po uzavretí manželstva treba postupovať podľa návodu pystolky, pretože uzavretím manželstva automaticky vzniká BSM
Katarína Cigánová
16.08.10,12:28
Co v pripade ak este niesme manzelmi ale vkratkej dobe svabu planujeme.
Priatel podnika a nerada by som prisla o byt a auto, ktore som kupila este pred svadbou. A hlavne majetok nadobudnuty po svadbe.
Dakujem.
MAjetok obstaraný pred svatbou nevstupuje do BSM . BYt bude aj po svatbe len tvoj . A už vieš čo nadobudnete počas manželstva , ked ešte nie ste ani zobratí ? V každom prípade vid vyššie popísané príspevky.
Brandy20
16.08.10,12:54
Dakujem za odpoved, tak isto by sme neradi prisli o byt priatelovej mami po jej smrti. Nakolko nema ziadnych surodencov ani otca, je priamym dedicom on. Da sa to nejako osetrit aby o byt neprisiel napr. darovacou zmluvou na mna?
Mária27
16.08.10,16:00
Pravdaže sa môže vlastného majetku zbaviť darovaním hocikedy. Ak to však daruje osobe blízkej až vtedy, keď má už dlhy, veriteľ môže odporovať právny úkon - teda žiadať jeho neplatnosť.