fcterdad
09.08.10,13:29
Mám otázku zameranú na športových expertov... Kto mi vie poradiť ako čo najskôr a najefektívnejšie zhodiť môj ťažko vyjedený tuk na bokoch a na zadku:rolleyes:??? Ak niekto má nejaký tajný cvik alebo športovú aktivitu ktorou by som ho zlikvidovala sem s ním... Ďakujeeem :cool:
zdenka131
09.08.10,11:35
zk24
09.08.10,11:43
Mám otázku zameranú na športových expertov... Kto mi vie poradiť ako čo najskôr a najefektívnejšie zhodiť môj ťažko vyjedený tuk na bokoch a na zadku:rolleyes:??? Ak niekto má nejaký tajný cvik alebo športovú aktivitu ktorou by som ho zlikvidovala sem s ním... Ďakujeeem :cool:

Pri vsetkych aktivitach chudnes z celeho tela. Ci to bude bicyklovanie, korculovanie .... pri tychto aktivitach dokonca dokazes este "nabrat na objeme", lebo naberas rychlo svalstvo...

Najprirodzenejsi je vzdy beh.
fcterdad
09.08.10,11:49
ano ano.. ako ich zostihlit... pretoze mam stihly pas, ploche brucho a potom nastane zvlastny skok a boky... vyzera to komicky a nejako sa toho neviem zbavit :(
sybila3
09.08.10,11:57
no boky idú strašne ťažko, ja som si napozerala určité cviky na tie partie od czoborovej a pilates je dobrý, kalanetika sa zameriava na boky, zhodila som 12 cm na bokoch za asi 2 mesiace ale makala som niekdy mi až slzy tiekli , ale ešte stále mám čo zhadzovať.
Chobot
09.08.10,12:05
Mám otázku zameranú na športových expertov... Kto mi vie poradiť ako čo najskôr a najefektívnejšie zhodiť môj ťažko vyjedený tuk na bokoch a na zadku:rolleyes:??? Ak niekto má nejaký tajný cvik alebo športovú aktivitu ktorou by som ho zlikvidovala sem s ním... Ďakujeeem :cool:

Jedine francúzskou diétou "nežér".
zk24
09.08.10,12:08
Jedine francúzskou diétou "nežér".

Dietou vzdy schnudnes prave na tom mieste, ktore mas od prirody chude. Do najproblematickejsi casti priberas ako prve a chudnes ako posledne. A opacne.

My zeny si rozumieme :---
lujza.j
09.08.10,13:05
Mám otázku zameranú na športových expertov... Kto mi vie poradiť ako čo najskôr a najefektívnejšie zhodiť môj ťažko vyjedený tuk na bokoch a na zadku:rolleyes:??? Ak niekto má nejaký tajný cvik alebo športovú aktivitu ktorou by som ho zlikvidovala sem s ním... Ďakujeeem :cool:
v prvom rade by som sa na tvojom mieste zbavila myšlienky " čo najskôr" ja som si svoj vyjedený tuk na bokoch a zadku, teda ako tomu ja hovorím "slaninu", vyskákala najprv cca. 2roky Body -work-frekvencia rýchlosti cvičenia našej cvičiteľky veľmi rýchla:D a teraz cca. 1rok Tae-bo frekvencia rýchlosti veľmi ale veľmi rýchla:D:D:--- a samozrejme zmena formy stravovanie;)
ErinErin
09.08.10,18:59
Celkom dobrý článok - okrem iného o bokoch...
http://elle.cz/Krasa/Zdravi-a-fitness/Hubenejsi-nez-si-myslite
sybila3
10.08.10,08:03
nežrať a makať cica, hlavne cviky na boky aj pri varení sa dá cvičiť.
Llívia
10.08.10,08:14
Pri vsetkych aktivitach chudnes z celeho tela. Ci to bude bicyklovanie, korculovanie .... pri tychto aktivitach dokonca dokazes este "nabrat na objeme", lebo naberas rychlo svalstvo...

Najprirodzenejsi je vzdy beh.

Keď som si pred X rokmi kúpila korčule, tak som schudla za nejaké 2 - 3 mesiace na bokoch 6 cm, pritom som v stravovaní nič nemenila a iné som necvičila. Svaly z korčuľovania som nemala a to bol môj "tréning" - prísť domov, rýchlo ovocie alebo jogurt, korčuľovanie aspoň 1 hod., potom domov na večeru, TV noviny, zase korčuľovanie cca 1 hod. :)
Na biku prejdem tiež dosť km, ale svaly z neho nemám.
lujza.j
10.08.10,09:10
Keď som si pred X rokmi kúpila korčule, tak som schudla za nejaké 2 - 3 mesiace na bokoch 6 cm, pritom som v stravovaní nič nemenila a iné som necvičila. Svaly z korčuľovania som nemala a to bol môj "tréning" - prísť domov, rýchlo ovocie alebo jogurt, korčuľovanie aspoň 1 hod., potom domov na večeru, TV noviny, zase korčuľovanie cca 1 hod. :)
Na biku prejdem tiež dosť km, ale svaly z neho nemám.
korčule sú určite super, ale treba na nich makať určitým tempom:) tak ako na biku, len škoda že to je sezónna záležitosť:);)
Llívia
10.08.10,10:48
Keď je dobrá sezóna, tak trvá aj od apríla až do októbra, možno aj novembra, ak neprší (a ak sa človeku chce :D). A niektorí sa aj v zime na in-linoch preháňajú, pokiaľ nie je sneh :D
(Teraz sa už skoro vôbec nekorčuľujem, keď šport vonku - tak bike, ale na zadku som z neho neschudla. Ale zase na druhej strane, ani som nepribrala :)
Treba sa zmieriť s tým, že keď je raz postava hruška, tak to bude stále hruška :mee: Možno až tak pri postave anorektičky by neboli boky také nápadné.
Llívia
11.08.10,13:42
Najlepším cvičením na zadok sú vraj výpady.
lujza.j
11.08.10,15:56
Najlepším cvičením na zadok sú vraj výpady.
áno, ale zaťažujú kolená:( ja už nemá 20r:( čiže kilá už nejdú tak rýchlo dolu:(, ale ja si proste nepomôžem ja som momentálne tak namotaná na Tae-bo o ktorom som písala, že na úbytok slaniny na bokoch, stehnách a zadku budem každému odporúčať to čo mne zabralo a to bojujem s týmito partiami celý život:(:(:mee: v genetickom balíčku som si zdedila, veľké "kozy":D riť,boky:D:D ale teraz som zo sebou fakt spokojná:);) všetko mám také primerané:D:---, nie som naivná a viem, že 45kg mať nikdy nebudem a vlastne ani nechcem, to už by som len ako vyzerala "kozy" 75F a 45kg?:eek::eek::D:D:D:D:---
bettylou
11.08.10,18:43
Jedine zníženie objemu celkového tuku v tele. Telo si samo určí, z ktorých partií tuk spotrebuje najprv a odkiaľ neskôr.

Inšpiračné videjko z youtube

http://www.youtube.com/watch?v=dnBhn7YSsnM na zadok

http://www.youtube.com/watch?v=uLIfN-31Bgs na stehná

To je štvrťhodinka denne - ale má zmysel, sú z toho dobré výsledky, podľa toho ako intenzívne cviky prevádzate viac alebo menej.

Potom behanie ale striedavou intenzitou napr. - 1min rýchly beh (šprint aspoň z časti) a 1 min rýchla chôdza. Celkový čas podľa kondičky 15-20 min denne.

Veľa úspechov prajem, hlavná je motivácia a potom poctivo cvičiť a znižovať celkový podiel tuku na hmotnosti tela.
Llívia
11.08.10,19:18
áno, ale zaťažujú kolená:( ja už nemá 20r:( čiže kilá už nejdú tak rýchlo dolu:(, ale ja si proste nepomôžem ja som momentálne tak namotaná na Tae-bo o ktorom som písala, že na úbytok slaniny na bokoch, stehnách a zadku budem každému odporúčať to čo mne zabralo a to bojujem s týmito partiami celý život:(:(:mee: v genetickom balíčku som si zdedila, veľké "kozy":D riť,boky:D:D ale teraz som zo sebou fakt spokojná:);) všetko mám také primerané:D:---, nie som naivná a viem, že 45kg mať nikdy nebudem a vlastne ani nechcem, to už by som len ako vyzerala "kozy" 75F a 45kg?:eek::eek::D:D:D:D:---

Tae bo je super, na prvej hodine som si myslela, že fakt umriem a už si nepamätám, koľko som po ňom nemohla chodiť :D Lenže potom odišla cvičiteľka, prišla druhá, ktorá bola lepšia v tom, že aj vysvetľovala, ktorá cviky sú na čo a viac nás sledovala, či cvičíme správne, ale bola staršia a už to nebolo také tempo :mee:
Výpady a kolená - neviem, či zaťažujú kolená, ale majú sa robiť tak, aby sa koleno nedostalo pred členok.
lujza.j
11.08.10,19:34
Tae bo je super, na prvej hodine som si myslela, že fakt umriem a už si nepamätám, koľko som po ňom nemohla chodiť :D Lenže potom odišla cvičiteľka, prišla druhá, ktorá bola lepšia v tom, že aj vysvetľovala, ktorá cviky sú na čo a viac nás sledovala, či cvičíme správne, ale bola staršia a už to nebolo také tempo :mee:
Výpady a kolená - neviem, či zaťažujú kolená, ale majú sa robiť tak, aby sa koleno nedostalo pred členok.
ja keď som minulý rok v októbri "naskočila" na Tae-bo, tak už som kondičku mala, pretože cvičiteľka ktorú sme mali na Body-worku ho ponímala strašne ale strašne kondične a keď musela odísť a na miesto nej prišli druhé tak mi ich tempo bolo pomalé. keď prišlo toto Tae-bo v rýchlosti cca o 2levely rýchlejšie tak som to len privítala:D:D je to super makačka:D zmena cvičiteliek do dosť rušivé:);) a ešte k tým výpadom ja ich úúúplne neznášam:D:D;)
Aankaa
11.08.10,20:45
ja keď som minulý rok v októbri "naskočila" na Tae-bo, tak už som kondičku mala, pretože cvičiteľka ktorú sme mali na Body-worku ho ponímala strašne ale strašne kondične a keď musela odísť a na miesto nej prišli druhé tak mi ich tempo bolo pomalé. keď prišlo toto Tae-bo v rýchlosti cca o 2levely rýchlejšie tak som to len privítala:D:D je to super makačka:D zmena cvičiteliek do dosť rušivé:);) a ešte k tým výpadom ja ich úúúplne neznášam:D:D;)

... ja som tiež Tae-bo :).. cvičila som poctivo takmer rok, ja nepotrebujem veľmi chudnúť, skôr spevňovať... takže to bolo OK. No veľmi mi vadila stále ta istá hudobná zostava, vlastne dve -stále tie isté dookola... teraz nechodím, ale po lete začnem.
Sú obdobia, keď už telo nechce pustiť ani gram, nech cvičíme koľkokoľvek, držíme hoci aj "vodovú" diétu, neposunie sa ručička na váhe ani len trošinku. Vtedy sa treba prestať vážiť, merať :) a zameniť šport -spôsob pohybu - aspoň na nejaký čas.. a zase to pôjde dole.

Po detičkách a ako výsledok sedenia pri pc mi trčí pneumatička, a tak som včera skúsila kavitáciu... pssst, doma som sa nepriznala:---, stálo to teda dooosť, no dám vedieť ako to vyzerá. Na prvý krát vraj mínus 2 cm, no ONA merala, nie ja:rolleyes:, tak ale vraj až po týždni je viditeľný výsledok. Som teda zvedavá - dám vedieť, či som zbytočne nevyhodila peniaze.
lujza.j
11.08.10,21:23
... ja som tiež Tae-bo :).. cvičila som poctivo takmer rok, ja nepotrebujem veľmi chudnúť, skôr spevňovať... takže to bolo OK. No veľmi mi vadila stále ta istá hudobná zostava, vlastne dve -stále tie isté dookola... teraz nechodím, ale po lete začnem.
Sú obdobia, keď už telo nechce pustiť ani gram, nech cvičíme koľkokoľvek, držíme hoci aj "vodovú" diétu, neposunie sa ručička na váhe ani len trošinku. Vtedy sa treba prestať vážiť, merať :) a zameniť šport -spôsob pohybu - aspoň na nejaký čas.. a zase to pôjde dole.

Po detičkách a ako výsledok sedenia pri pc mi trčí pneumatička, a tak som včera skúsila kavitáciu... pssst, doma som sa nepriznala:---, stálo to teda dooosť, no dám vedieť ako to vyzerá. Na prvý krát vraj mínus 2 cm, no ONA merala, nie ja:rolleyes:, tak ale vraj až po týždni je viditeľný výsledok. Som teda zvedavá - dám vedieť, či som zbytočne nevyhodila peniaze.
...áno Tae-bo je také občas sa zaradí nejaký iný cvik do zostavy, ale ja toto neriešim, alebo nechcem riešiť spotím sa ako blázon a odchádzam spokojná:) je pravda aj to, že telo si zvykne na druh cvičenia ktorý vykonávame a stojí na váhe. toto ja má vyriešené, ja sa proste nevážim:D:D no ty tomu hovoríš "pneumatička" no tak to som ja mala poriadnu "mišelinku" teraz mám "pupík", že keby som mala menej rokov asi si šupnej nejaký pírsing:D:D:D:--- viem, že brucho je sviňa, ale nejak som ho skrotila:D:---
simbata
18.08.10,06:44
Mám otázku zameranú na športových expertov... Kto mi vie poradiť ako čo najskôr a najefektívnejšie zhodiť môj ťažko vyjedený tuk na bokoch a na zadku:rolleyes:??? Ak niekto má nejaký tajný cvik alebo športovú aktivitu ktorou by som ho zlikvidovala sem s ním... Ďakujeeem :cool:

Cviky, ktoré ti poradili poraďáci sú super, ale pri postave hruška je dôležité cvičiť komplexne celé telo, tzn. že treba posilniť a nabrať trošku svalovej hmoty na chrbát a ruky, čím sa opticky tá postava zosúmerní. Schudnúť len zo zadku proste nejde, musíš pritom posilovať aj vrchú časť. Držím palce do zhadzovania a vela pevnej vôle. ;)
lujza.j
18.08.10,09:02
lokálne chudnutie neexistuje, vždy pri tej konkrétnej partii, ktorú cvičíme sú zapojené aj iné časti /svaly/ teľa;)
Aankaa
18.08.10,10:46
... ja som tiež Tae-bo :).. cvičila som poctivo takmer rok, ja nepotrebujem veľmi chudnúť, skôr spevňovať... takže to bolo OK. No veľmi mi vadila stále ta istá hudobná zostava, vlastne dve -stále tie isté dookola... teraz nechodím, ale po lete začnem.
Sú obdobia, keď už telo nechce pustiť ani gram, nech cvičíme koľkokoľvek, držíme hoci aj "vodovú" diétu, neposunie sa ručička na váhe ani len trošinku. Vtedy sa treba prestať vážiť, merať :) a zameniť šport -spôsob pohybu - aspoň na nejaký čas.. a zase to pôjde dole.

Po detičkách a ako výsledok sedenia pri pc mi trčí pneumatička, a tak som včera skúsila kavitáciu... pssst, doma som sa nepriznala:---, stálo to teda dooosť, no dám vedieť ako to vyzerá. Na prvý krát vraj mínus 2 cm, no ONA merala, nie ja:rolleyes:, tak ale vraj až po týždni je viditeľný výsledok. Som teda zvedavá - dám vedieť, či som zbytočne nevyhodila peniaze.

Prešiel týždeň od kavitácie :), sľúbila som pridať výsledok.
Takže hlásim mínus dva čisté cm v páse, slaninka sa vyškvarila,
kilečko dole z váhy, ..no zabudla som, že som v období pred
menzesom, tak možno keby som šla niekedy v inom období,
tak úbytok je väčší, ... možno :rolleyes: Teraz sa zvyknem nalievať
a priberať... poznáte to predsa PMS :---
Záver: 130 EUR ma stála kavitácia, prvé dni som veľmi
veľa pila a snažila som sa viac hýbať ako zvyčajne, prihodila som
brušáky, ktoré mi už ani nezaberali.... aj tak sa mi to zdá drahé na
2 cm :confused:. Možno by to chcelo ešte jednu kúru, a bolo by to výborné.
Uvidím teda ešte, popočítam zásoby. Peniažkov, nie cm v páse :D:D
lujza.j
18.08.10,11:28
Prešiel týždeň od kavitácie :), sľúbila som pridať výsledok.
Takže hlásim mínus dva čisté cm v páse, slaninka sa vyškvarila,
kilečko dole z váhy, ..no zabudla som, že som v období pred
menzesom, tak možno keby som šla niekedy v inom období,
tak úbytok je väčší, ... možno :rolleyes: Teraz sa zvyknem nalievať
a priberať... poznáte to predsa PMS :---
Záver: 130 EUR ma stála kavitácia, prvé dni som veľmi
veľa pila a snažila som sa viac hýbať ako zvyčajne, prihodila som
brušáky, ktoré mi už ani nezaberali.... aj tak sa mi to zdá drahé na
2 cm :confused:. Možno by to chcelo ešte jednu kúru, a bolo by to výborné.
Uvidím teda ešte, popočítam zásoby. Peniažkov, nie cm v páse :D:D
130e?:eek::eek: za 2cm, akože fakt dosť, aspoň podľa mňa, ja teda si nie:D brucho je svina:D a brušáky tiež, treba ich precítiť, myslieť na každé jedno napnutie brušného svalu /slaninky/ proste ich treba precítiť, možno smiešne ale je to tak. keď "našúpem" mechanicky 200 ks za deň tak je to o ničom:) a ja som teda mala slaninu to mi ver:D:D:D:---
Aankaa
18.08.10,11:37
130e?:eek::eek: za 2cm, akože fakt dosť, aspoň podľa mňa, ja teda si nie:D brucho je svina:D a brušáky tiež, treba ich precítiť, myslieť na každé jedno napnutie brušného svalu /slaninky/ proste ich treba precítiť, možno smiešne ale je to tak. keď "našúpem" mechanicky 200 ks za deň tak je to o ničom:) a ja som teda mala slaninu to mi ver:D:D:D:---

...noooo, dosť, ale pevnú vôľu nemám takú ako ty, snažím sa, ale fakt tá slanina nešla a nešla.... tak som jej chcela trošku pomôcť. Neviem, čo robievaš ty, ale sú dni, keď nevládzem v poniektoré hektické dni ani palcom na nohe pohnúť... nieto ešte povinné cviky. No a čo, tak som toľko zaplatila.. dúfam, že po menzese budem mať brušenko ešte lepšie.
Odpustím si iné veci namiesto tohto výdavku. Ale aj tak sa cítim fajn, vytiahla som riflíky, ktoré som dlho nenosila....;)
lujza.j
18.08.10,11:50
...noooo, dosť, ale pevnú vôľu nemám takú ako ty, snažím sa, ale fakt tá slanina nešla a nešla.... tak som jej chcela trošku pomôcť. Neviem, čo robievaš ty, ale sú dni, keď nevládzem v poniektoré hektické dni ani palcom na nohe pohnúť... nieto ešte povinné cviky. No a čo, tak som toľko zaplatila.. dúfam, že po menzese budem mať brušenko ešte lepšie.
Odpustím si iné veci namiesto tohto výdavku. Ale aj tak sa cítim fajn, vytiahla som riflíky, ktoré som dlho nenosila....;)
ok, beriem :Daj takto sa dá pomôcť;) v čase menzesu to so mnou tiež pekne "žravo" máva:D mne sa tiež veľa krát nechce ale fitko kde chodím na moje Tae-bo je tak blízko, že sa sama sebe nemám načo vyhovoriť:D:--- takže nakoniec idem. no a tie riflíky? tak o tom mi niečo hovor, veď to je pocit, že som hotová bohyňa:D:D:D
sybila3
19.08.10,06:34
ja cvičím už tretí mesiac každý deň, aj v sobotu aj v nedeľu skoro dve hodiny, teraz stojím na jednom kile už druhý týždeň a nie a nie sa pohnúť.
lujza.j
19.08.10,07:26
ja cvičím už tretí mesiac každý deň, aj v sobotu aj v nedeľu skoro dve hodiny, teraz stojím na jednom kile už druhý týždeň a nie a nie sa pohnúť.
to by som ja nedokázala, asi by ma to psychicky ubíjalo:confused: ja sa musím na cvičenie tešiť:D a koľko si dala dole za tie tri mesiace?
Kvaka
19.08.10,08:01
Postava sa dedí, typ hruška, kde sú výrazné boky a zadok, sa nezmení, to vieme všetci, len sa môže vylepšiť tvar zadku a trošku znížiť tuk na bokoch. No a na ten tvar zadku chcem všetkým poradiť, ako sa dá krásne vyformovať, napríklad aj počas sedenia pri počítači. Je to cvičenie svalov panvového dna. Ide to naozaj krásne, len na to netreba zabúdať. Dlho sedávame pri počítači, pri televízii, využívajme tento čas, stačí niekoľkokrát denne silno sťahovať a uvoľňovať tieto svaly, spolu tak 15 až 20 minút. A sťahujte pritom neustále brušné svaly. Som to kdesi čítala, a určite je to dobré pre všetky ženy aj z pohľadu prevencie iných neduhov.
To, že pravidelne cvičíte, staráte sa o seba a snažíte sa docieliť peknú postavu je chvályhodné, je to vynikajúce na kondičku. Tento cvik je však špecifický, podporuje len niektoré svalové partie. Výsledkom je okrem iného aj krásne vyformovaný zadok.
sybila3
19.08.10,09:37
to by som ja nedokázala, asi by ma to psychicky ubíjalo:confused: ja sa musím na cvičenie tešiť:D a koľko si dala dole za tie tri mesiace?
ja sa teším z cvičenia, objavila som zumbu a to je to pravé čo som potrebovala okrem iných cvikov špecifických na problémové partie. A nakoľko som celý deň pri počítači, tak ma to úplne psychicky vzpruží, mám z toho radosť. Koľko som dala dole asi tak 10 kg a 12 cm z bokov.
lujza.j
19.08.10,10:23
ja sa teším z cvičenia, objavila som zumbu a to je to pravé čo som potrebovala okrem iných cvikov špecifických na problémové partie. A nakoľko som celý deň pri počítači, tak ma to úplne psychicky vzpruží, mám z toho radosť. Koľko som dala dole asi tak 10 kg a 12 cm z bokov.
pekný "úbytok" tak to je super, to poteší:D ja len že každý deň cvičiť, sa mi zdá veľa, telo potrebuje a nejaký deň na regeneráciu a potom čo budeš robiť ak z nejakých dôvodov nebudeš môcť cvičiť každý deň:confused: ja si osobne myslím, že je dobré si nájsť takú frekvenciu cvičenia, ktorá sa dá dlhodobo udržať;) zumba je fajn, ale nie pre mňa, neviem vrtieť zadkom a bokmi, alebo možno aj viem ale hanbím sa, ale to už je môj problém:D
fcterdad
20.08.10,11:57
ja som si zumbu aj teabo stiahla z internetu, takze to vrtenie zadkom v sukromi domova mi absolutne nevadi... ak sa hanbis medzi ludmi nacvic si to najprv sama doma a potom casom sa mozno budes chciet ukazat.... :P sportu zdar :P
Llívia
20.08.10,17:23
... zumba je fajn, ale nie pre mňa, neviem vrtieť zadkom a bokmi, alebo možno aj viem ale hanbím sa, ale to už je môj problém:D

Včera v Reflexe na Markíze ukazovali pani a slečnu z Prievidze, ktoré mali "dobrú" nadváhu, objavili zumbu a vraj len za jej pomoci schudli (nepamätám si presne, koľko, ale tak sa mi zdá, že obe cez 20 kg). Chodili cvičiť, nehanbili sa (a ak aj áno, tak sa prekonali) a výsledok sa dostavil. :) Možno tiež keby si to raz skúsila, by si sa hneď hanbiť prestala. :):) (U nás na aerobic chodili aj tety cez 50 r. a s nadváhou a nehanbili sa. Cvičili, ako vládali. Aj cvičiteľka hovorila všetkým babám, že ak nevládzu, majú spomaliť alebo si oddýchnuť, a ak sa pomýlia, majú cvičiť ďalej. A že sme občas cvičila každá vlastnú choreografiu :D - no a čo.)
Inak, keď ukazovali, ako sa zumba cvičí (tancuje?) - asi by to ani pre mňa nebolo, lebo som také "drevo", ani tancovať neviem. Ale aspoň raz by som si to vyskúšala.
lujza.j
20.08.10,17:54
Včera v Reflexe na Markíze ukazovali pani a slečnu z Prievidze, ktoré mali "dobrú" nadváhu, objavili zumbu a vraj len za jej pomoci schudli (nepamätám si presne, koľko, ale tak sa mi zdá, že obe cez 20 kg). Chodili cvičiť, nehanbili sa (a ak aj áno, tak sa prekonali) a výsledok sa dostavil. :) Možno tiež keby si to raz skúsila, by si sa hneď hanbiť prestala. :):) (U nás na aerobic chodili aj tety cez 50 r. a s nadváhou a nehanbili sa. Cvičili, ako vládali. Aj cvičiteľka hovorila všetkým babám, že ak nevládzu, majú spomaliť alebo si oddýchnuť, a ak sa pomýlia, majú cvičiť ďalej. A že sme občas cvičila každá vlastnú choreografiu :D - no a čo.)
Inak, keď ukazovali, ako sa zumba cvičí (tancuje?) - asi by to ani pre mňa nebolo, lebo som také "drevo", ani tancovať neviem. Ale aspoň raz by som si to vyskúšala.
si zlatá ďakujem za "postrčenie", ale ja som už čo to dolu dala pred 2,5 rokom veľkosť č. 46, teraz č. 38-40:D ;)takže ja už som vo fáze udržiavacej-dolaďovacej, ja si hopsám /teda makám ako blázon/ na mojom už spomínanom Tae-bo.;)
bettylou
21.08.10,08:21
si zlatá ďakujem za "postrčenie", ale ja som už čo to dolu dala pred 2,5 rokom veľkosť č. 46, teraz č. 38-40:D ;)takže ja už som vo fáze udržiavacej-dolaďovacej, ja si hopsám /teda makám ako blázon/ na mojom už spomínanom Tae-bo.;)

ale na tae bo je sa cvičí veľa výpadov aspoň, čo ja viem
sybila3
21.08.10,09:43
ani ja som nevedela vrtieť zadkom, ale po čase som sa naučila a zistila som, že to je práve to čo som hľadala, mňa to nie že vyčerpáva ale nabíja, tá hudba, cvičila som aj tae bo, aj to bolo super, ale trocha nezáživnejšie. Ale teraz to striedam. ja tiež necvičím v telocvični medzi ostatnými ale doma ale to len preto, že sa strašne spotím pri cvičení a ísť taká spotená domov, tak to asi nie. Zatiaľ mi to vyhovuje každý deň, nakoľko sedím pri počítači, tak potrebujem pohyb, ale po lete určite frekvenciu znížim, ale cvičiť už neprestanem.
Llívia
22.08.10,19:52
ale na tae bo je sa cvičí veľa výpadov aspoň, čo ja viem

Čo som chodila cvičiť ja, tak sme moc výpadov ani necvičili (asi kvôli tomu, že by sme sa v tej malej miestnosti dokopali navzájom :D). Skôr sme "poskakovali", ale to asi nemá taký vplyv na boky.
Zdenka175
23.08.10,08:18
Ja som za mesiac schudla 5 kg, v páse 3cm, v bokoch 2 cm. :rolleyes:Keď vidím výsledky ,tak ma to začína ešte viac baviť:D:D Toto je môj prvý úbytok váhy .:):D
Zdenka175
23.08.10,08:19
Stále tu spomínate výpady, aké sú to cviky??
lujza.j
23.08.10,17:01
Stále tu spomínate výpady, aké sú to cviky??
Zdenka sú to odporné cviky aspoň pre mňa:D zaťažujú kolená:( ale sú dobré na zadok a stehná:) ja ich neznášam. na mojom tae-bo nerobíme žiadne výpady:D 40min. kardio makačka ;)
lujza.j
23.08.10,17:03
Ja som za mesiac schudla 5 kg, v páse 3cm, v bokoch 2 cm. :rolleyes:Keď vidím výsledky ,tak ma to začína ešte viac baviť:D:D Toto je môj prvý úbytok váhy .:):D
šikuka:D;) každý úbytok poteší, hlavne že je:D
bettylou
24.08.10,09:33
Stále tu spomínate výpady, aké sú to cviky??
tieto
Zdenka175
24.08.10,10:05
tieto
Ďakujem , pochopila som to správne? Činky v rukách a kľakať na kolená, chrbát vystrieť:)
bendži
24.08.10,10:22
Ďakujem , pochopila som to správne? Činky v rukách a kľakať na kolená, chrbát vystrieť:)

tu je popis:
http://www.sportujeme.sk/fitness/vypady

:) Monika
bettylou
24.08.10,10:32
Zdenka175
24.08.10,11:03
Zdenka175
24.08.10,11:03
tu je popis:
http://www.sportujeme.sk/fitness/vypady

:) Monika
ďakujem:D:)
bettylou
24.08.10,11:55
Na boky sú výpady asi najefentívnejší cvik a majú mnoho variácií. Napr dopredu, a hneď dozadu, zmeny v závažiach.
Je ale veľmi dôležité, aby pri pokľaku koleno nepresahovalo špičku nohy, kôli zaťaženiu kolenného kĺbu. Mohlo by sa zničiť koleno. Avšak pri správnom prevedení takéto riziko neexistuje.

Dobrým cvikom sú tiež podrepy, ale len do takej výšky ako keď si sadáme na stoličku.
Gapo
24.08.10,12:28
Že tu nik nespomenul dať zabrať manželovi v posteli, tam je tma a vrtenie bokmi či zadkom nevidno a manžel to určite ocení, ;);)pokiaľ ho to nezničí:D:D:D:D
No a v kombinácii so zumbou........teenka
lujza.j
24.08.10,15:12
niekedy je dobré sa spoliehať na samu seba:):) je to istejšie:):)
kamoska1
24.08.10,17:24
http://www.hejbejse.tv/
ja si dobre zacvičim na P-CLASS
Aankaa
25.08.10,15:14
kattus
29.05.11,18:31
Ahojte
precitala som vsetky rady,no skuste teraz poradit mne....som rok po operacii chrbtice,nabrala som hodne kil pred nou,pretoze som dokazala urobit 3kroky a stvrty uz nie,idealne bolo lezat v istej polohe a nehybat sa - vysunuta platnicka,zacvaknuty nerva a tlacilo to uz na miechu.Zoperovali to,vsetko je super,len vaha je stale rovnaka.Snazim sa nezrat,ale jest,vacsina ovocie,zelenina,maso dusene a viac menej delena strava.Cvicit nemozem,zakazali mi vsetko,este aj stepper.Fitko,bicykel,korcule.....to vsetko je tabu,dokonca ani po schodoch by som nemala chodit,najskor dva roky po operacii,co je este rok.
Poradte teda,co robit s bruchom,bokmi,zadkom.....lahko sa to lepi,tazko to ide dolu:(
lujza.j
29.05.11,18:42
Ahojte
precitala som vsetky rady,no skuste teraz poradit mne....som rok po operacii chrbtice,nabrala som hodne kil pred nou,pretoze som dokazala urobit 3kroky a stvrty uz nie,idealne bolo lezat v istej polohe a nehybat sa - vysunuta platnicka,zacvaknuty nerva a tlacilo to uz na miechu.Zoperovali to,vsetko je super,len vaha je stale rovnaka.Snazim sa nezrat,ale jest,vacsina ovocie,zelenina,maso dusene a viac menej delena strava.Cvicit nemozem,zakazali mi vsetko,este aj stepper.Fitko,bicykel,korcule.....to vsetko je tabu,dokonca ani po schodoch by som nemala chodit,najskor dva roky po operacii,co je este rok.
Poradte teda,co robit s bruchom,bokmi,zadkom.....lahko sa to lepi,tazko to ide dolu:(

v tvojom prípade by som to konzultovala s tvojim ošetrujúcich lekárom on by mal najlepšie vedieť čo ti neublíži.
alabut
30.05.11,10:13
Mne velmi pomahal po uraze chrbtice beh na lyziach, alebo skor chodza? :-)
evuš
30.05.11,10:20
Mne velmi pomahal po uraze chrbtice beh na lyziach, alebo skor chodza? :-)

...najmä teraz v lete... :D:D:D
alabut
30.05.11,10:38
V lete do vody, ale mal by byt niekto nablizku. Ja som na prvykrat nevladal vyjst z vody. Doteraz som si poriadne nezaplaval. :-)
kattus
30.05.11,10:48
Dakujem za reakcie a rady
Beh na lyziach ,ani obycajny,neprichadza do uvahy,rychla chodza tiez velmi nie.
Ked som sa pytala,co mozem,povedali mi,ze vlastne dokopy nic,akurat tak dychove cviky na posilnenie chrbtoveho svalstva.
Ziadne svizne,ani prudke pohyby,predklony,brusaky....nic:(
Akurat to plavanie,to teraz v lete pojde,no tak na 2-3 mesiace a potom som tam,kde som bola....zas bez pohybu:(
ALABUT-ja som nemala uraz,mne pri porode vysunuli platnicku,praskla,vyliala sa a skostnatela a cele to zacvaklo nerv a zaclo tlacit na miechu.Operater ked videl MRko,tak nechapal,ako je mozne,ze chodim,vraj som mala byt davno na voziku.....dva a pol roka mi to liecili ako zapal sedacieho nervu....do dvoch rokov by sa mal nerv,co takmer odumrel,zregenerovat,aj preto mi nechcu dovolit robit nejake cviky,ci sporty.Ale vdaka za tip,o rok skusim:)
evuš
30.05.11,10:53
Dakujem za reakcie a rady
Beh na lyziach ,ani obycajny,neprichadza do uvahy,rychla chodza tiez velmi nie.
Ked som sa pytala,co mozem,povedali mi,ze vlastne dokopy nic,akurat tak dychove cviky na posilnenie chrbtoveho svalstva.
Ziadne svizne,ani prudke pohyby,predklony,brusaky....nic:(
Akurat to plavanie,to teraz v lete pojde,no tak na 2-3 mesiace a potom som tam,kde som bola....zas bez pohybu:(
ALABUT-ja som nemala uraz,mne pri porode vysunuli platnicku,praskla,vyliala sa a skostnatela a cele to zacvaklo nerv a zaclo tlacit na miechu.Operater ked videl MRko,tak nechapal,ako je mozne,ze chodim,vraj som mala byt davno na voziku.....dva a pol roka mi to liecili ako zapal sedacieho nervu....do dvoch rokov by sa mal nerv,co takmer odumrel,zregenerovat,aj preto mi nechcu dovolit robit nejake cviky,ci sporty.Ale vdaka za tip,o rok skusim:)

Tak sa teraz vykašli na boky !!! Ak Ťa to poteší, môjmu manželovi sa také páčia :D:D:D, furt mi hovorí, že ich nemám :eek: ... Skús to plávanie, ale určite sa neprepínaj - nestojí to zato ! Želám skoré uzdravenie !
Dreamka
31.05.11,06:10
Ja ti odporúčim aqua aerobic.. je to super vec na zadok a stehná.. výsledky uvidiš cca po 3 mesiacoch, je to samozrejme individuálne ak máš naozaj veľmi široké boky a zadok tak to uvidíš skôr lebo je všeobecne známe, že ľudia s obezitou a plnší proste chudnú skôr.
kattus
31.05.11,18:39
Evuš,Dreamka
dievcata,dakujem,ten aquaaerobic ma ani nenapadol,idem pohladat,ci v BA daco take je a kde.
Jaj,Evi,ked ani mojmu to nevadi,ale vadi to mne :( Keby to boli boky ako take,ale to je sadielko ako vysite.Predsa za takmer tri roky bez nejakeho extra pohybu (vsak sa mi ani nedalo) sa usadilo hodne.
Prave som studovala veci okolo kavitacie,v robote nam preplacaju nejaku ciastku na zdrav.starostlivost,vraj to mozem zahrnut,skusila by som toto+plavanie a pokracovat v delenej strave,uvidim,co to porobi :)
Este dotaz,chlap ma pivny pupok,asi ako zena v 7 mesiaci tehotenstva,co s nim?Je jasne,ze nepit pivo :)))))ale co dalej
alabut
01.06.11,04:22
Najlepsi sposob je nedrzat doma nic na jedenie, najma chlieb, keksy a pod. Iba listovu zeleninu. Priamo si kupit iba to, co zjem. Ak som hladny, musim utekat do obchodu a v noci maju zatvorene. Ja to praktikujem v lete na chalupe. Rano idem do obchodu, vypijem pivo a uz mi nechuti ani jest. V sezone salatov a inych listovych potravin, toto pouzivat namiesto chleba. :-)
macacko
01.06.11,18:31
pred dvoma dnami som čítala v rámci nejakých chatov, že velmi účinný je tento recept: do jedného husteho bieleho jogurtu alebo smotany zamiešate 3 lyžice mletej škorice, lyžicu rozpustnej kávy. Toto natriete na tučiky - obalíte sa potravinovou foliou a na hodku si lahnete a zakryjete sa. Je to lacnejšia obdoba bodywrapingu. No a toto opakujete 10 dni. Celú tu zmes na 1. krát neminiete, tak si ju date do chladničky a používate tie dalšie dni. je to aj proti celulitíde. Chystám sa vyskúšať to v júny, ked bude starý na služobke :-) Ak to niekto skúsite predomnou, dajte vedieť aké boli výsledky...
alabut
02.06.11,08:21
A kuwa, nie je to lepsie skonzumovat? :-)
janinobmw
05.08.11,05:32
pre toho kto nema problem s cestovanim skuste si kuk xxxxxx potom uvidite co fajn cena a oplati sa zenam aj pricestovat :) vysledky su zarucene ak dodrziavaju co maju...


... co sa tyka jogurtu, skorice a kavy...nic v zlom ale skuste pouzit sedliacky rozum, co vam uz len tato kombinacia moze sposobit v tele, pod kozou??? myslim ze na to dojdete velmi rychlo, hm...
karol x
05.08.11,05:37
vykasli sa na to. ak konecne dosiahnes tuzeneho vysledku, budes mat dalsi problem, ako sa vysporiadat s hordami chlapov, co ta zacnu otravovat na ulici. :-)))) a potom skoncis nie na porade ale v nejakom nestastnom zenskom webe.
prepac, to bol len ftip. ja to poznam len z tej druhej strany.
wesna
05.08.11,07:14
ja som v jednej mudrej knihe citala ze ak chces schudnuct zo stehien a zadku, treba papat stravu bohatu na vlakninu, naopak ak chces zhodit z brucha, na to je skvely biely jogurt a oriesky...zevraj to pomaha, ale samozrejme k tomu musis pridat aj pohyb a celkovo upravit stravu, no a nezabudat ani na pitny rezim!!!!!ja som si napr. zaobstarala vlakninu PSyllium, stoji cca 2 eura na 15 dní, pije sa nalacno rano a potom mozes aj niekedy cez den, v lekarni ti povedia. perfektne upravi vylucovanie, detoxikuje co je pri chudnuti len a len vitane. sama som zvedava :)
Evie2209
05.08.11,14:46
najlepsie je zacat behavat a plavat :)