Lenka526
09.08.10,14:57
Dobrý deň prajem. Viete mi niekto poradiť, ako to funguje v praxi,ak chce žena na dlhodobo vycestovať do zahraničia spolu s deťmi? Príklad: Manželia sa rozviedli, deti sú zverené súdom do starostlivosti matky a ona chce s nimi vycestovať do zahraničia (napr.Českej republiky) s tým, že si tam prenajmú byt, deti tam budú navštevovať školu. Musí taká žena požiadať ex-manžela o súhlas, ak boli deti zverené jej,alebo nie? Ich otec ich nenavštevuje tak ako by mal, ani sa o nich nezaujíma. Do nedávnej doby žili od seba takmer 500km, teraz bývajú od seba necelých 6km, no ani to ho nedonútilo zaujímať sa o deti viac,ako predtým.Teraz sa naskytla šanca začať inde, no je to zahraničie. Musí ho jeho ex-manželka o tom upovedomiť,alebo nie? Alebo nebodaj musí o tom upovedomiť aj súd,alebo sa môže kľudne spolu s deťmi presťahovať? Vie mi o tom napísať niekto niečo bližšie? Veľmi pekne ďakujem .
willma
09.08.10,15:54
Lenka526
09.08.10,16:32
Willma...ďakujem. Vidím, že podobnú situáciu behom posl.2 mesiacov rieši veľa ľudí. Čo by sa stalo,ak by predsa žena s deťmi odcestovala a ex-manželovi (ktorý sa o deto nezaujíma) by nepovedala nič? Ak by mu ich raz do mesiaca dopravila sama ? Hm... celé je to na zamyslenie.
willma
09.08.10,20:01
na zamyslenie isto, ale mi to tu nevyriešime.
Lenka526
10.08.10,10:04
na zamyslenie isto, ale mi to tu nevyriešime.

I tak ďakujem za prejavenú ochotu. Budem musieť pátrať ďalej.;)