gerdusha
09.08.10,16:29
som poistencom vseobecnej zdravotnej poistovne. V Centre asistovanej reprodukcie /CAR/ v Piestanoch mi dali ziadanku na laparoskopiu s chromopertubaciou. Na tento zakrok som sa objednala v GYNPOR Sliac. So ziadankou z CAR Piestany som isla k svojej obvodnej lekarke, ta mi dala ziadanku o interne predoperacne vysetrenie. S touto ziadankou som isla do nestatnej internej ambulancie,ktora ma zmluvu so VsZP, tam mi vsak oznamili, ze si musim okrem vysetrenia zaplatit i vsetky rozbory krvi, ktore robia v statnej nemocnici. Chcem sa spytat, preco si musim platit tieto odbery?
durisovad
09.08.10,14:44
Odporucala by som obratit sa na poistovnu a povedat, ze chcu platbu. Mala som obdobny problem s ocnou lekarkou, ktora chcela, aby som zaplatila vysetrenie, ktore poistovna preplaca. Po zasahu poistovne mi bolo vysetrenie urobene zadarmo. Ale lekarka mi to dala pocitit. Zmenila som lekara a odvtedy som problem nemala..
BXLmiami
10.08.10,07:33
Závisí od toho,či Ti zákrok hradí poistovna alebo nie.Ak ideš na zákrok,ktorý poistovna nehradí,musíš si zaplatiť aj interné predoperačné so všetkými lab.vyšetreniami.Ak ideš na zákrok hradený poistovnou,mala by ti to hradiť poistovna v rozsahu zmluvy s pracoviskom,ktoré predoperačné vyšetrenie robí.