šaňa
04.11.05,12:49
Kdo poradí? Použivam osobné vozidlo na pracovné cesty, ktoré si učtujem. Aký doklad, okrem pokladnického z čerpacej stanici, môžem predložiť aby dokázať cenu PHM v deň pracovnej cesty? Počul som o tabuľkách z MF SR. Je to pravda? Kde to najdem? Ďakujem za odpovede.
renča1
04.11.05,11:56
bloček od PHM dňom,kedy si ho nakúpil je najdôležitej. Cena za PHM je platná dňom nákupu.
apo
04.11.05,23:35
Ak doklad o nákupe chýba, môže chýbať veď PHM sa nakúpila niekoľko dní pred pracovnou cestou. Daňový úradník sa musí potom uspokojiť iným dôkazom o cene. Použil by som napríklad informáciu o cenách PHM z Poradcu podnikateľa kde sa niekoľko krát za rok vývoj cien PHM publikuje.

Pred tým ako Slovnaft ovládol zahraničný akcionár bola na ich webe tabuľka s vývojom cien PHM. Potom sa zmenil web a tento cenník som nenašiel ale viem, že na webe niekde tento cenník sa nahádza, len treba celý web presurfovať. Vytlačená informácia z webu by tiež mohla stačiť. V každom prípade treba brať na zreteľ, že zverejňované vývoje cien sú len slovenským priemerom, lebo Slovnaft razí zásadu Čím menšia konkurencia v mieste čerpacej stanice tým väčšia cena za PHM.

apo
Paula
05.11.05,06:40
Kdo poradí? Použivam osobné vozidlo na pracovné cesty, ktoré si učtujem. Aký doklad, okrem pokladnického z čerpacej stanici, môžem predložiť aby dokázať cenu PHM v deň pracovnej cesty? Počul som o tabuľkách z MF SR. Je to pravda? Kde to najdem? Ďakujem za odpovede.V tejto téme v príspevkoch č.84 a 85 sú linky na ceny PHM:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4201&highlight=d%F4le%BEit%E9+str%E1nky
šaňa
05.11.05,07:21
A kde to hľadať? Ešte nečo. Čo myslite, keď pokladnické bloky, t.j. litre budú sedeť s najazdenými km, nebude stačiť použiť jeden blok na nekoľko ciest?
šaňa
05.11.05,07:28
andrej_rv
05.11.05,07:30
bloček od PHM dňom,kedy si ho nakúpil je najdôležitej. Cena za PHM je platná dňom nákupu.Definícia "cena platná v deň nákupu" platí pre používanie automobilov zaradených v obchodnom majetku resp. prenanatých - § 19 ods. 2 písm. l) ZDP.
Pre súkromné vozidlá používané na pracovné cesty a vozidlá podnikateľa nezaradené v obchodnom majetku platí definícia "cena PHL platná v čase použitia vozidla" - § 7 ods. 4 zákona o cestovných náhradách.
Ad absurdum - ak pri súkromnom aute natankujete deň vopred a v deň jazdy sa zmení cena, kontrolór by vám teoreticky nemal uznať cenu z bločka... :eek:
Manual
05.11.05,07:33
A kde to hľadať? Ešte nečo. Čo myslite, keď pokladnické bloky, t.j. litre budú sedeť s najazdenými km, nebude stačiť použiť jeden blok na nekoľko ciest? Ak používaš OA nezaradené v majetku firmy pre účely podnikania, nie je povinnosťou prikladať doklady o nákupe PHM. Pre teba doklad o nákupe PHM slúži na výpočet "kilometrovného". Takže doporučoval by som ak za mesiac 10/05 budeš počítať kilometrovné a ceny PHM NAT 95 budú napr 40,50 , 41,20 40,10 aby si použil pre výpočet hodnotu 40,10, stejne sú tam len halierové rozdiely a malo by to byť v poriadku a nemal by mať nikto námietky.
Pekný deň želám...