Ancias66
09.08.10,21:06
Zdravim :D nuz mam vysinuty napad, a mam na jeho realizaciu malo casu respektive uz som to zmeskal :D ale tak ci onak chcel by som ziskat dotaciu na pre podnikatelov ci ako sa to vola. Zial neviem ako na to :D

Chcem sa spytat a bodla by velmi dlha odpoved,
Ake su podmienky aby som dostal vyssie uvedenu dotaciu? Kde a ako on nu ziadat? Ak ju dostanem co bude treba splnit aby mi ju niekto nevzal :D
O kolko eur sa jedna. A este jedna vec, asi ta najdolezitejsia kedze od septembra budem student, teraz som na urade prace, budem mat na nu narok? Niekto mi povedal, ze zivnost a byt student na dennom studiu sa vylucuje, co je na tom pravda?

Dalsie otazky budem pisat priebezne ked ma napadnu, zatial dakujem za vcasne odpovede.. hh
arizona
09.08.10,19:13
Nemyslíš príspevok na podnikanie? Ak áno, tu máš link s podmienkami.
http://www.upsvarza.sk/index.php?name=aptp-podnikanie&menu_section=a
derek19
09.08.10,20:02
Prispevok ti daju z uradu prace ak si tam evidovany, je to cca 3000 euro, podla kraja, ale musiš byt evidovany na urade prace a tam ti s tym pomozu pracovničky, na to sú tam. Len neviem teraz to asi uz nestihaš kedze ideš do školy, ale podnikat mozes aj ked si na dennom študiu, praveze ma to vyhody, ze nemusis platit odvody ale plati ich štát...
padro
09.08.10,20:02
ja platim dane aby takito ludia dostali dotaciu :eek::confused:
padro
09.08.10,20:04
praveze ma to vyhody, ze nemusis platit odvody ale plati ich štát...
ale to len v pripade ze bude velmi obrat ak sa nemylim
pepsikova
09.08.10,20:26
Prispevok ti daju z uradu prace ak si tam evidovany, je to cca 3000 euro, podla kraja, ale musiš byt evidovany na urade prace a tam ti s tym pomozu pracovničky, na to sú tam. Len neviem teraz to asi uz nestihaš kedze ideš do školy, ale podnikat mozes aj ked si na dennom študiu, praveze ma to vyhody, ze nemusis platit odvody ale plati ich štát....

..evidovaný minimálne 4 mesiace...
derek19
10.08.10,05:18
ta evidencia 4 mesiace už neplati, akonahle ta zaeviduju ako nezamestnaneho tak sa moze podať žiadosť.... a do dvoch mesiacov ju maš na učte a hej neplatiš odvody iba ked maš nízky obrat, ale aj to sa dá spraviť ak je dobrá účtovníčka...
Ancias66
10.08.10,10:32
Ano myslim ten prispevok na podnikanie. Mam par napadov ako zbohatnut :D ale peniaze na zaciatok sa zidu.

Takize ak som spravne pochopil, mozem on ziadat aj ked uz budem student?
veronikasad
10.08.10,10:35
Ano myslim ten prispevok na podnikanie. Mam par napadov ako zbohatnut :D ale peniaze na zaciatok sa zidu.

Takize ak som spravne pochopil, mozem on ziadat aj ked uz budem student?
Za 3 týždne ju určite nevybavíš, ako študent denného štúdia nemôžeš byť evidovaný na UP ako uchádzač o zamestnanie. A nárok na dotáciu má len uchádzač o zamestnanie.

Tak to zhrňme - študent denného štúdia nemá nárok na dotáciu z UP.
Ancias66
10.08.10,10:35
padro :D vysinuty stat...
Ancias66
10.08.10,10:38
Diky, nuz a ako student externeho by som mohol?

Cize v kazdom pripade musim byt najprv na urade a az potom tahat prispevok? :(
veronikasad
10.08.10,10:41
Diky, nuz a ako student externeho by som mohol?

Cize v kazdom pripade musim byt najprv na urade a az potom tahat prispevok? :(
Ano, podmienkou je evidencia na úrade práce min. 3 mesiace. Potom ťa zaradia na kurz podnikatelského minima, predložiš podnikatelský zámer a po úspešnom zvládnutí testu ti schvália dotáciu.

Nie som si úplne istá, či uchádzač o zamestnanie môže externe študovať (jeden čas to nebolo možné). Informuj sa na úrade práce.
Ancias66
10.08.10,10:45
Nuz tu podmienku mam splnenu, takze nedalo by sa to tak ze budem uz teraz ziadat o ten prispevok a bla bla... nieje to tak ze dolezity je datum a stav ked ziadam o prispevok?
veronikasad
10.08.10,10:50
Nuz tu podmienku mam splnenu, takze nedalo by sa to tak ze budem uz teraz ziadat o ten prispevok a bla bla... nieje to tak ze dolezity je datum a stav ked ziadam o prispevok?
Konkrétnu odpoveď ti daju na UP - nezataj nástup do školy, aby si nebol prekvapený, ak príspevok budú chciet vrátiť. Myslím, že uchádzačom o zamestnanie musíš byť v čase podpisovania zmluvy - a to za 3 týždne určite nestihneš.
Ancias66
10.08.10,10:52
Ja som rychly :D a pod plan by sa zbuchal za dva dni.. jedine ci oni to stihnu...

Existuju aj nejake ine dotacie o ktorych neviem a mohol by som o ne ziadat?
veronikasad
10.08.10,10:55
Ancias66
10.08.10,11:02
Diky :D mam co studovat..

Este jedno, ked je niekto zamestnany a spravi si zivnost, musi sa mu aj pracovna zmluva nejako upravit ze bude robit uz nie ako zamestnanec ale ako zivnostnik?

proste co vsetko to obnasa?
veronikasad
10.08.10,11:06
Diky :D mam co studovat..

Este jedno, ked je niekto zamestnany a spravi si zivnost, musi sa mu aj pracovna zmluva nejako upravit ze bude robit uz nie ako zamestnanec ale ako zivnostnik?

proste co vsetko to obnasa?
zagoogli si na porade "živnosť popri zamestnaní", nájdeš veľa informácii.
derek19
11.08.10,12:32
Skor ako za mesiac tu dotaciu určite nevybaviš, lebo to nezaleži na tebe ale na urade, oni maju s takymito čo žiadaju prispevok sedenia a tie su ako si určia oni, čiže vobec nezaleži na tebe a mozes externe študovať, ale musiš byt zaevidovany na urade prace, ako nechcem ti brať nadeje, ale to už na 10000% nestihaš teraz vybaviť, lebo nezamestnany musiš byt po kym ti to neschvalia, nestači byt nezamestnany iba ked to podavaš, viem to lebo ten prispevok som si vybavoval aj ja dva mesiace dozadu, čiže presne viem čo treba a aj ako dlho to trva, ak ideš teraz do školy v septembri, tak to fakt uz nestihneš...