Ledu
10.08.10,07:46
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať aký účtovný softvér by ste mi odporučili...doteraz naša firma používala SOFTIP, momentálne sa rozhodujeme o zavedení nového softvéru. Snažím sa získať čo najviac odporučení a tipov...

Ďakujem.
Stefan2005
10.08.10,06:03
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať aký účtovný softvér by ste mi odporučili...doteraz naša firma používala SOFTIP, momentálne sa rozhodujeme o zavedení nového softvéru. Snažím sa získať čo najviac odporučení a tipov...

Ďakujem.

a z toho množstva príspevkov, ktoré sa zaoberajú doporučovaním účtovných programov si žiadny nevybrala? Do vyhľadávania zadať "účtovný program" alebo "účtovný softvér" a stačí čítať. Si presvedčená, že bez akejkoľvek znalosti zamerania a predmetu činnosti firmy ti ktokoľvek podá správnu informáciu?
zk24
10.08.10,06:08
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať aký účtovný softvér by ste mi odporučili...doteraz naša firma používala SOFTIP, momentálne sa rozhodujeme o zavedení nového softvéru. Snažím sa získať čo najviac odporučení a tipov...

Ďakujem.

Veľmi ťažká otázka. Ide o podvojné účtovníctvo, jednoduché, mzdové? Čo všetko by mal obsahovať a máte nejakú cenovú reláciu?
Najjednoduchšie by bolo stiahnuť si demoverzie pár najznámejších softov a vybrať si. Hodnotenie softu je dosť často subjektívne, niekto potrebuje jednoznačnú prehľadnosť a jednoduchosť a druhý zas max.pokrytie všetkými reportami.

Ja používam Oberon. Zatiaľ som spokojná. Zatiaľ mi nič nechýba. Ale nie je tam nič navyše, fakt taký jednoduchý a prehľadný soft. Mám ale pocit, že 90% účtovníčok používa Pohodu...
Pidgey
10.08.10,07:01
No, asi si bude kazdy hajit ten svoj SW. Ja osobne pouzivam Pohodu a nedam na nu dopustit (viem to porovnat s krosom, a Money). Myslim si ze kazdy SW dokaze vsetko zauctovat, a viest korektne uctovnictvo, takze podla mna ostava porovnat hlavne pohodlie pri praci, a v tom u mna vyhrava Pohoda. Myslim ze ma v priemere menej klikov na jednotlive ukony, ma jednoduche prehladne vystupy (a vela), a myslim ze sa ju lahsie nauci vacsina pouzivatelov (aj nie uctovnikov), ktory ju potrebuju k praci.
Este sa tu aj rozoberal hotline , co zasa musim povedat ze s Pohodou moc nadseny nie som, ale zasa to neviem posudit lebo na ine SW som nevolal :) (ale nastastie tu mame Poradu)
inguska08
10.08.10,07:32
Ahojte, ja by som sa chcela opýtať, či mi niekto nevie poradiť, kde sa dozviem niečo viac o programe SAP, prípadne, či sa dá stiahnuť DEMO.
VieraPopluharova
10.08.10,07:32
Nuz naozaj je to otazka len toho co komu vyhovuje a co preferuje,ci i kompletny servis a upozornenia na zmeny zakonov, vpripade upravy softweru ako dokaze jednotliva firma zareagovat.
Ja osobne mam odskusane Pohodu, Kross,Softip,Datalock,MRP a zo vsetkych pre mna a moje potreby a potreby klientov mi vysiel Kross a Softip, to samozrejme nechcem robit reklamu, naozaj je to o tom co komu vyhovuje. Odporucam stiahnut si od kazdeho Demoverziu, poriadne si u prejst a porovnat ako vyhovuje poziadavkam daneho klienta.Co sa tyka SAP nemam skusenost.
Kačena I.
10.08.10,07:40
ja používam Sunsoft už dobrých pár rokov a tiež som spokojná. Ale ozaj záleží, čo budeš účtovať, napr. keď potrebuješ niečo ako účtovanie skladu, rozpúšťanie obst. nákladov, atď., tak je potrebné vybrať dobrý program. Bežné účtovanie JU a PU spracuje každý soft bez problémov. Potom, či spracováva DP, výkazy, prehľady...
inguska08
10.08.10,07:43
Nenájde sa tu niekto. kto pracuje s programom SAP?
Pidgey
10.08.10,07:48
Nenájde sa tu niekto. kto pracuje s programom SAP?
No zo SAP nerobim,ale z pocutia viem, ze to je troska ina kategoria, urcena pre velke firmy. Aj naklady na SW su pokial viem niekolko krat vyssie ako bezne uctovne SW. Pochybujem ze sa da niekde stiahnut len tak demo, nakolko je to system zalozeny na SQL, cize okrem SAP by si musela mat nainstalovane dalsie veci, ako spominane SQL, a mozno este aj nieco ine.
inguska08
10.08.10,07:53
založila som novú tému, snáď sa niekto ozve, kto s tým pracuje. Ja som tiež vždy robila s bežným účtovným programom. Posledný bol Helios, ten bol super. Ale súrne potrebujem vedieť aspoň základné info o SAPE
1102
24.08.10,05:37
SAP nedoporučejem, je to príliš zložitý a nákladný systém. Bývalí kolegovia, ktorí práve nabiehajú na SAP su zhrození,.....Ja používam SW Tangram a som veľmi spokojná, je to uroveň Softipu, len je to šikovnejšie a za menej penazi.