jahodka30
10.08.10,08:31
Ahojte, mám taký "záhadný" problém. Z ničoho nič sa mi cca pred 2 mesiacmi začalo stávať, že som vytiahla z práčky oprané prádlo a niektoré veci boli akoby oprskané sivými škvrnami. Tieto škvrny po usušení čiastočne vybledné a sú vidieť najmä proti svetlu. Horšie je, že už viac sa nedajú z oblečenia vyprať. Robí to najmä na bielych veciach, no stalo sa mi to už aj na farebných. Po každom praní nájdem 2-3 kúsky takto poškodené.
Prezreli sme s mužom filtre, boli v poriadku, vyčistila som nádobku na prášok a aviváž, prášok ani aviváž som nezmenila a deje sa to stále :confused:
Neviete mi poradiť čím to môže byť?
HankaH
10.08.10,06:40
Ja som kvôli tomu prestala používať aviváž a odvtedy fľaky na prádle nemám.
elpka
10.08.10,06:51
ahoj, môžeš mať vadné gufero (tesnenie) na ložiskách, môže ti prepúšťať vazelina na prádlo, treba to dať pozrieť servisákovi, lebo ak je vadné, tak ti odídu aj ložiska, ktoré ti zadrie a môže ti poškodiť aj osku bubna.
Zita5
10.08.10,06:55
Tieto isté problémy mám aj ja .Je to ako oprskané od múch .
jahodka30
10.08.10,07:11
ahoj, môžeš mať vadné gufero (tesnenie) na ložiskách, môže ti prepúšťať vazelina na prádlo, treba to dať pozrieť servisákovi, lebo ak je vadné, tak ti odídu aj ložiska, ktoré ti zadrie a môže ti poškodiť aj osku bubna.


Naša práčka má už vyše 7 rokov, bola 1x pokazená (len drobnosť) a to si servisák vtedy vypýtal 1 500 korún.
Ak by bol problém v tomto, tak to sa radšej asi poobzerám po novej.
Zatiaľ som dala skúšobne prať bez aviváže, uvidím čo to spraví ...
bupi
10.08.10,19:32
Ake drahe su loziska a tesnenia na pracku?
Lubaba
10.08.10,21:04
elpka
11.08.10,05:32
Ake drahe su loziska a tesnenia na pracku?

ložiska sú v cene od 0,50 eura do 4,20 eur a semering(tesnenie) od 1,00 eura až do 10 eur záleží od modelu práčky...tie ceny na tej stránke čo tu bola dávaná sú dosť prehnané..teda aspoň čo som porovnávala..:rolleyes:
lujza.j
11.08.10,07:24
Tieto isté problémy mám aj ja .Je to ako oprskané od múch .
toto mávam občas aj ja, ale iba v tedy keď je v práčke viac prádla ako má byť, vyriešila som to tak, že zatlačím gombík na duplovanú vodu a mám po probléme:)
lujza.j
11.08.10,07:26
fľaky ktoré sa ti tvoria sú mastné, alebo také prašivé? skúsila si použiť nejaký odškvrňovač?
jahodka30
12.08.10,09:38
Tie škvrny sú také ako keď v reklame na prášky porovnávajú "sivobielu" a "snehobielu" . Nie sú mastné ani prašivé, je to vyslovene o zmene farby.
Skúšala som ich vyprať aj so žlčovým mydlom a žiadna zmena :-/.
Ale rozhodli sme sa s mužom, že do opravy teda investovať nebudeme (ložiská sú síce lacné ale opravár si pýta aj za cestu a prácu a takú hodnotu už tá práčka nemá) a kúpime radšej novú práčku :-)
Vincentka
07.08.11,17:09
Chcem sa len spýtať? Nepoužívala si predtým do prania, alebo na vyčistenie práčky ocot? ďakujem za info.