Lila
04.11.05,15:50
Viem, že to tu niekde bolo, ale nemôžem to nájsť.
Mám DF na cudziu menu s dátumom vystavenia, ktorý pripadá na sobotu , kurz NBS sa berie dúfam pondelňajší /nie z piatku/ . Prosím len overiť.
Ď.
Vera
04.11.05,14:55
ja dávam z piatku...
Zuziana
04.11.05,14:58
Na sobotu treba použiť kurz z piatku, lebo ten bol posledným vyhláseným:)
Majka
04.11.05,15:05
sobotu davam z piatku, nedelu davam z pondelka.
Majka
04.11.05,15:05
vystavena fa cez stat.sviatok -kurz davam nasledujuci den pracovny
Paula
04.11.05,15:10
sobotu davam z piatku, nedelu davam z pondelka.Kurz vyhlásený v piatok platí pre sobotu aj nedeľu.
Lila
04.11.05,15:14
Konkrétne sa mi jedná o dátum 1.10.2005 /sobota/ je to zahr. DF za dovoz služby, ktorý si samozdaňujeme.

Priznám sa, ja by som dala pondelkový dátum. Ak by som dala piatkový, tak by som musela túto fa dať do mesiaca 9/2005, čo sa mi zdá neopodstatnené. Veď dátum vystavenia je októbrový.
Jana Acsová
04.11.05,15:17
Priznám sa, ja by som dala pondelkový dátum. Ak by som dala piatkový, tak by som musela túto fa dať do mesiaca 9/2005, čo sa mi zdá neopodstatnené. Veď dátum vystavenia je októbrový.Otázka zdanenia, je nevýznamná vo vzťahu ku kurzu, ktorý môžeme použiť. T.j. pre účely zdanenia je dôležitý deň vzniku daňovej povinnosti vo vzťahu k dodaniu služby a nie "prepočtový kurz".
zlatica76
07.11.05,08:42
V každom prípade platí - vyhlásený kurz NBS platí do najbližšieho vyhlásenia kurzového lístka. Tj. ak v piatok sa vyhlási kurz, potom tento kurz platí v sobotu, nedeľu, pondelok (ak je sviatok), utorok (ak je sviatok), a keď v stredu vyhlásia nový kurzový lístok - tak od stredy platí nový kurzový lístok.

Ak používať meny exotické a vzdialené, kde NBS vyhlasuje kurz len raz za mesiac, platí takisto - tieto kurzy sa vyhlasujú v prvý piatok v mesiaci a platí kurz po najbližší prvý piatok v mesiaci :)
Lila
07.11.05,10:07
Každý deň o 12,oo hod. vyhlasuje NBS kurz na ďaľší deň. T.z. napr. v piatok

po 12,00 hod. už vieme kurz na pondelok.Tým som myslela, že už v piatok viem pondelňajší kurz, ktorý by som mohla použiť na sobotu, nedeľu.

Informovala som sa kvôli správnosti - aký kurz použiť?
MirkaV
07.11.05,10:27
áno, ale kurz je vyhlásený na pondelok, tzn.platí od pondelka a sobota, nedeľa je pred pondelkom, takže platí posledný vyhlásení - čiže piatkový
Paula
07.11.05,16:00
Každý deň o 12,oo hod. vyhlasuje NBS kurz na ďaľší deň. T.z. napr. v piatok

po 12,00 hod. už vieme kurz na pondelok.Tým som myslela, že už v piatok viem pondelňajší kurz, ktorý by som mohla použiť na sobotu, nedeľu.

Informovala som sa kvôli správnosti - aký kurz použiť?Dodávateľ vystavil faktúru v sobotu, pre ktorú platí kurz "pred" a nie "po".