koricka
10.08.10,10:02
Krásny deň poraďákom,
potrebovala by som od Vás radu, príp. ak máte skúsenosť, čo všetko je potrebné na zriadenie autoservisu. Chcel by si ho zriadiť v RD, kde aj býva. Aké úrady, schválenia, povolenia a ja neviem čo ešte potrebuje??
A ešte taká drobná podotázočka, je lepšie viesť autoservis na živnosť, alebo na s.r.o.-čku?
Ďakujem za každučkú radu

Korička:o
Economic
10.08.10,10:37
Krásny deň poraďákom,
potrebovala by som od Vás radu, príp. ak máte skúsenosť, čo všetko je potrebné na zriadenie autoservisu. Chcel by si ho zriadiť v RD, kde aj býva. Aké úrady, schválenia, povolenia a ja neviem čo ešte potrebuje??
A ešte taká drobná podotázočka, je lepšie viesť autoservis na živnosť, alebo na s.r.o.-čku?
Ďakujem za každučkú radu

Korička:o

Podľa mňa určite výhodnejšie je založiť sro. Na opravy áut budeš potrebovať vzdelanie automechanika, alebo niekoho kto Ti bude robiť zodpovednú osobu /musí byť v pracovnom pomere/ Postup je nasledovný : spracovať všetky potrebné dokumenty, vybaviť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení a zapísať spoločnosť do OR. Toto sa dá urobiť už od 400.- Eur vrátane súdneho poplatku. Viac info v profile.
ondrejvla
10.08.10,13:03
Krásny deň poraďákom,
potrebovala by som od Vás radu, príp. ak máte skúsenosť, čo všetko je potrebné na zriadenie autoservisu. Chcel by si ho zriadiť v RD, kde aj býva. Aké úrady, schválenia, povolenia a ja neviem čo ešte potrebuje??
A ešte taká drobná podotázočka, je lepšie viesť autoservis na živnosť, alebo na s.r.o.-čku?
Ďakujem za každučkú radu

Korička:o

Podľa rozsahu a veľkosti by som volila postup FO. Je potrebný súhlas obce na zriadenie prevádzkárne, súhlas susedov, pretože predpokladám, že sa bude jednať o väčší hluk, parkovacia plocha a podobne. Taktiež musíš mať vypracovaný plán na likvidáciu starých olejov, nakoľko tu určite bude dochádzať aj k takýmto úkonom. FO zodpovedá celým svojim majetkom, s.r.o.-čka výškou vkladu spoločníkov.