Pidgey
10.08.10,10:23
Zdravim. Mal by som otazku, ci sa niekto nestretol s funkciou, programom, ktory by vyhladal zaznam v accese s udajom, v ktorej tabulke sa nachadza. Priklad, mam databazu, kde je napr 100 tabuliek, a ja potrebujem najst tabulku, kde sa nachadza slovo "mixer" (to je iba priklad). A vysledok by bol ze sa nachadza v tabulke "x" resp v tabulke "X, y..."
Vdaka za odpovede.
sthruska
10.08.10,09:42
To mi je dobrý nezmysel :( Myslím tým prehľadávanie celej DB. To veľmi smrdí zlým návrhom.

Presne neporadím ale každá DB má systémové tabuľky. Tam si drží údaje o sebe. Aj tadiaľ vedie cesta.

Alebo prehľadávam DB postupne po jednej tabuľke a pri úspechu si dám zobraziť Table.Name.

Je to všeobecne, lebo Access už dlhodobo používam len ako úložisko údajov.
Lepšie by bolo napísať o čo Ti ide.
Pidgey
10.08.10,10:05
Hmmm, ide o to, ze potrebujem naimportovat udaje do uctovneho SW, ktory je v mdb, a ma tzm X tabuliek. su sice oznacene cca zrozumitelnym nazvom, ale to mi nestaci. V programe viem zapisat do potrebnej agendy udaj - konkretne interny doklad, a potrebujem vediet, kam sa mi to zapise do tej databazy. Niektore agendy som uz vedel takto napriamo zapisat,ale niektore tam neviem najst, kde su zapisane. Preto som uvazoval-zapisem jeden zaznam s mojim textom v programe, a ten potom vyhladam v ktorej tabulke sa nachadza. Viem ze to nie ke z pohladu programu korektne,ale vsimol som si, ze ked tam takto zapisem doklady, tak to akceptuje, a viem ich dalej cez program spracovat do korektneho zapisu. Kedy ich bolo par, tak to zapisem priamo do SW,ale ked mam zapisat cca 500 a viac dokladov, pride mi toto jednoduchsie (konkretne mam na mysli Kros Omega)
TomasHC
10.08.10,10:18
A co kontaktovat developera Kros-u? Tade cesta nevedie?
Pidgey
10.08.10,10:34
ufff, prave som si vymazal cely napisany prispevop :(
No, do krosu som volal, maju riesenie, ale zial nemam tolko casu (uz asi iba 3 hodky), aby som upravoval udaje podla ich vzoru do presnej struktury (aj spolozkami).
Preto som chcel vediet kam sa zapisuju, aby som to vedel zapisat napriamo.
Asi ale aj tak pouzijem ich riesenie, a importujem iba hlavicky dokladov. Aj tak vdaka.