Juco
04.11.05,14:59
Prosím poraďte mi ako si mám nastaviť v MRP DOS-mzdy, keď mám u jedného zamestnanca plat, ako u zamestnanca, ale on je zároveň aj štatutár a od 1.10.mu bola priznaná mesačná odmena-mzda ako štatuárovi.Viem že z tejto mzdy štatuára sa musí od 1.9.2005 počítať zdravotné poistenie a daň.Ako to mám sklbiť do jednej výplatnej pásky. Ďakujem Juco
ondrejvla
04.11.05,15:30
Prosím poraďte mi ako si mám nastaviť v MRP DOS-mzdy, keď mám u jedného zamestnanca plat, ako u zamestnanca, ale on je zároveň aj štatutár a od 1.10.mu bola priznaná mesačná odmena-mzda ako štatuárovi.Viem že z tejto mzdy štatuára sa musí od 1.9.2005 počítať zdravotné poistenie a daň.Ako to mám sklbiť do jednej výplatnej pásky. Ďakujem Juco
Choď cez F4, nastav sa na výšku mzdy, do kolónky prémie napíš sumu mesačnej odmeny-prémií. Prípadne na základe rozhodnutia VZ, že mu bude vyplácaná mzda ako štatutárovi, daj mu nový platobný dekrét a výšku mesačnej mzdy mu uprav.
Ale dúfam, že máš novú verziu mzdy, so všetkými zmenami od 1.10.2005.
Juco
04.11.05,20:44
Dakujem za radu, ale musím to vyskúšať až v pondelok v práci.Neviem si to teraz predstaviť, či mi to bude stačiť aj na to počítanie zdrav.poisťovne a dane.Lebo jemu zostáva normálny plat ako zamestnancovi + štatutárova odmena je teraz len novota.
Novú verziu programu od 1.10.05 samozrejme mám.