TomasHC
10.08.10,10:54
Ahojte, majstri prave makaju na zatepleni, potom budu robit siet+kleber (Baumit DuoContact). Na firemnom CZ webe (http://www.baumit.com/cz/main4/sub2/08015/index.shtml) pisu, ze DuoContact je vodoodpudivy. Na SK stranke sa to nespomina, a nie je to ani v SK/CZ technickom liste.

Chcem len videt, ci mozem nechat tento kleber aj cez zimu bez extra penetracie, lebo finalna omietka pojde az buduci rok...

Diky!
vratnik
10.08.10,09:38
Zdravim, Duocontakt nie je hydrofobizovana stierkova hmota, preto je tak lacna. Pri dazdi nasiakne, nevytvoria sa na povrchu kvapocky, ktore stecu. Na zimu je naozaj najlepsie napenetrovat - minimalne casti stien, ktore moze zasiahnut dazd. Pred samotnym omietanim zateplenie treba penetracny nater obnovit. Mam z duocontaktu urobene zateplenie, omietku som daval az na druhy rok. Na zimu som ho nenapenetroval a v zime prisiel dazd - Kyril, mal som zamocene komplet dve steny, ale nastastie dalsie dni bolo relativne teplo a boli to slnecne strany, tak sa to pred mrazmi stihlo odparit. Vela stastia!
TomasHC
10.08.10,10:14
Podhlady mi presahuju asi o meter stenu, takze to moc neoprsi, jedine pri hnanom dazdi. Ale ved penetrak az tolko nestoji, tak to vygulam a hotovo.
220870
10.08.10,14:16
ja mam dc natihnuti na fasade 5 rokov bez penetracie a zatial nic neopada, ale lepsie je to napenetrovat a pred omietkou znova napenetrovat penetrak ma kratku zivotnost
dodo75477
10.08.10,17:49
Ahoj, ked chces predam ti, ostala mi jedna 10 l bandaska ...
TomasHC
10.08.10,18:12
Ahoj, ked chces predam ti, ostala mi jedna 10 l bandaska ...

Dik, mne tiez zostal z malovania interieru.
TomasHC
11.08.10,04:52
Zdravim, Duocontakt nie je hydrofobizovana stierkova hmota, preto je tak lacna. Pri dazdi nasiakne, nevytvoria sa na povrchu kvapocky, ktore stecu. Na zimu je naozaj najlepsie napenetrovat - minimalne casti stien, ktore moze zasiahnut dazd. Pred samotnym omietanim zateplenie treba penetracny nater obnovit. Mam z duocontaktu urobene zateplenie, omietku som daval az na druhy rok. Na zimu som ho nenapenetroval a v zime prisiel dazd - Kyril, mal som zamocene komplet dve steny, ale nastastie dalsie dni bolo relativne teplo a boli to slnecne strany, tak sa to pred mrazmi stihlo odparit. Vela stastia!

DuoContact mi nepride zrovna lacny...
vratnik
11.08.10,05:57
DuoContact mi nepride zrovna lacny...
Ja som Duocontakt kupoval po 250Sk/vrece, neskor po 275Sk/vrece, kvalitne hydrofobizovane stierkovacie lepidla su okolo 600Sk/vrece. Z tohto pohladu mi pripada lacny.
TomasHC
11.08.10,07:47
Ja som Duocontakt kupoval po 250Sk/vrece, neskor po 275Sk/vrece, kvalitne hydrofobizovane stierkovacie lepidla su okolo 600Sk/vrece. Z tohto pohladu mi pripada lacny.

Tak to potom ano :) Ja som kupil DC za 6,83 EUR s DPH (205 Sk).
vratnik
11.08.10,11:34
Tak to potom ano :) Ja som kupil DC za 6,83 EUR s DPH (205 Sk).
Ved viete cim mensie mesto, tym vacsie ceny a to som kupoval bez listka pred 3 rokmi.
220870
11.08.10,14:52
DC momentalne bezi za .....s dph za 6E v cechach,HU,,rakusku za 5E
neda sa to porovnavat s cenou spred 2-3 roki