aglv
10.08.10,11:23
Dobrý deň.
Prosím vás vie mi niekto vysvetliť čo je to zamestnanecká daň?
Manžel pracuje v zahraničí ale cez slovenskú firmu a zamestnávateľ mu začal zrážať zo mzdy 40,- € mesačne že zamestnaneckú daň. Že to vraj len teraz od júna alebo júla také vzniklo.
Podľa mňa je to blbosť, lebo aj ja robím okrajovo cez mzdy a s ničím som sa takým ešte nestretla. Mzda sa pohybuje len okolo minimálnej tak to nemôže byť ani daň z príjmu. Neviem čo si mám o tom myslieť. Žeby nejaký nový zákon čo si vymyslel pán podnikateľ?
veronikasad
10.08.10,09:59
Dobrý deň.
Prosím vás vie mi niekto vysvetliť čo je to zamestnanecká daň?
Manžel pracuje v zahraničí ale cez slovenskú firmu a zamestnávateľ mu začal zrážať zo mzdy 40,- € mesačne že zamestnaneckú daň. Že to vraj len teraz od júna alebo júla také vzniklo.
Podľa mňa je to blbosť, lebo aj ja robím okrajovo cez mzdy a s ničím som sa takým ešte nestretla. Mzda sa pohybuje len okolo minimálnej tak to nemôže byť ani daň z príjmu. Neviem čo si mám o tom myslieť. Žeby nejaký nový zákon čo si vymyslel pán podnikateľ?
Pracuje v ČR ? Včera som niečo zachytila v českých Televíznych novinách v súvislosti s povodňami ...
zk24
10.08.10,10:04
To, že sa to volá "zamestnanecká daň" je isté? Kde pracuje?
aglv
10.08.10,10:17
Pracuje v Nemecku. Zamestnaneckou daňou to nazval ten podnikateľ.Tak im to vysvetlil.
veronikasad
10.08.10,10:18
Pracuje v Nemecku. Zamestnaneckou daňou to nazval ten podnikateľ.Tak im to vysvetlil.
ak máš výplatnú pásku, zatri osobné údaje a prilož ju na poradu.
aglv
10.08.10,10:19
No práve že pásky mu nedal.
veronikasad
10.08.10,10:20
No práve že pásky mu nedal.
tak nech si ich pýta, zamestnávatel je povinný ich vydať ...