Šima
10.08.10,12:36
Ahojte všetci na porade.
Mám jednú otázku a chcela by som vedieť váš názor a možno aj stanovisko. Manžel pracuje na čerpacej stanici. Tovar ktorý je po záruke majiteľ ČS vyhadzuje - neviem kam - a pri inventúre 2x do roka im tento tovar čo on vyhodi - lebo sa nepredal - strhne zamestnancom zo mzdy. :confused:
Dík za vaše odpovede.
Chobot
10.08.10,10:41
Ahojte všetci na porade.
Mám jednú otázku a chcela by som vedieť váš názor a možno aj stanovisko. Manžel pracuje na čerpacej stanici. Tovar ktorý je po záruke majiteľ ČS vyhadzuje - neviem kam - a pri inventúre 2x do roka im tento tovar čo on vyhodi - lebo sa nepredal - strhne zamestnancom zo mzdy. :confused:
Dík za vaše odpovede.

No to určite nie je OK!
buchač
10.08.10,12:46
No to určite nie je OK!

Slabý výraz ....
Stanislav 1975
10.08.10,12:50
:eek::eek::eek: a to si manžel a jeho kolegovia nechajú???!!!:confused::confused::confused:-to je iná zlodejina,toto a dúfam že im strháva ešte predajnú cenu aj s maržou aby pán nájomca čs nebol stratový...
veronikasad
10.08.10,12:50
Ahojte všetci na porade.
Mám jednú otázku a chcela by som vedieť váš názor a možno aj stanovisko. Manžel pracuje na čerpacej stanici. Tovar ktorý je po záruke majiteľ ČS vyhadzuje - neviem kam - a pri inventúre 2x do roka im tento tovar čo on vyhodi - lebo sa nepredal - strhne zamestnancom zo mzdy. :confused:
Dík za vaše odpovede.
Ak má manžel podpísanú so zamestnávatelom dohodu o hmotnej zodpovednosti, môže mu Z-ľ predpísať k úhrade len manko zistené pri inventúre. Tovar po záruke určite nepatrí medzi manko, ak by zamestnávatel požadoval zaň náhradu, môže podať podnet na súd.

Aj keď má podpísanú Dohodu o hmotnej zodpovednosti, bez podpísanej dohody o zrážkach zo mzdy mu nemôže urobiť žiadnu zrážku zo mzdy súvisiacu s mankom.
Šima
10.08.10,16:08
Dík za vaše názory. A čo s tým?! Majiteľ tovar po záruke vyhodí ( bohvie kam ho dá ), neodpíše zo stavu, a pri inventúre to chýba, tak im to dá k náhrade. Čo sa robí s tovarom po záruke a ako sa to účtuje?
buchač
10.08.10,16:22
Ahojte všetci na porade.
Mám jednú otázku a chcela by som vedieť váš názor a možno aj stanovisko. Manžel pracuje na čerpacej stanici. Tovar ktorý je po záruke majiteľ ČS vyhadzuje - neviem kam - a pri inventúre 2x do roka im tento tovar čo on vyhodi - lebo sa nepredal - strhne zamestnancom zo mzdy. :confused:
Dík za vaše odpovede.


Dík za vaše názory. A čo s tým?! Majiteľ tovar po záruke vyhodí ( bohvie kam ho dá ), neodpíše zo stavu, a pri inventúre to chýba, tak im to dá k náhrade. Čo sa robí s tovarom po záruke a ako sa to účtuje?

...hm , nebolo by od veci dať naraz všetky poznatky do jedného príspevku ???

Lebo ak spojíme tieto dve skutočnosti , tak je to bohovský rozdiel ...

Potom sa pýtam :
Na kieho dasa ste tam , obsluha , keď si svoje neviete ustrážiť ?????
Potom čo plačete , keď majiteľ vezme matroš pá , neodpíše a potom k inventúre chýba ???
.....
.....

Mne raz , len raz chýbalo niečo na stave ...jak had som sa krútil pred ministerskou kontrolou ...:rolleyes:
Som rád bol , že mi len na odmeny šáhli .../ kua , tie teda vtedy boli :mad:/...ale v pohode , inak prokurátor hrozil .
Šima
10.08.10,17:46
Sory, moc sa tu ešte nevyznám tak sa nehnevajte. A aký v tom je rozdiel? Čo si má obsluha ustrážiť?
veronikasad
10.08.10,17:52
Sory, moc sa tu ešte nevyznám tak sa nehnevajte. A aký v tom je rozdiel? Čo si má obsluha ustrážiť?
Uzatvorenie dohody o hmotnej zodpovednosti by mali zamestnanci podmieniť písomnou evidenciou poškodeného tovaru, príp.tovaru po záruke, za ktorú bude zodpovedný na každej smene jeden zamestnanec.

(pri správne vedenej skladovej evidencii je to samozrejmosťou).
ilona
11.08.10,05:25
Môže mať majiteľ aj dôvod na takúto zrážku.Poviem príklad z podobnej prevádzky. Jedna z povinnosti pracovníka je sledovať záručnú dobu na tovare. Majiteľ vždy na to upozorňuje,že keď je 3 týždne pred ukončením zár.doby treba cenu znížiť.Keď sa však stalo už tretí krát, že koniec záručnej doby oznámili až po ukončení a tovar sa musel len vyhodiť a nie predať za nižšiu cenu tiež im to zosobnil.Nehovorím,že takýto prípad je Váš,ale určite by som to predebatila s majiteľom.