zuba
04.11.05,15:45
Ahojte, Poraďáci,

prosím neviete mi náhodou poradiť aký je maximálny príspevok zamesnávateľa, ktorým môže prispievať na DDP svojim zamestnancom?
Zistila som, že minimálny je vo výške 2 % zo zúčtovanej mzdy.ale iba v tom prípade, že je uzatvorená zamestnávateľská zmluva.
O maxime som nič nenašla, tak prosím poraďte?!

Ďakujem
ajobs
04.11.05,18:21
Ahojte, Poraďáci,

prosím neviete mi náhodou poradiť aký je maximálny príspevok zamesnávateľa, ktorým môže prispievať na DDP svojim zamestnancom?
Zistila som, že minimálny je vo výške 2 % zo zúčtovanej mzdy.ale iba v tom prípade, že je uzatvorená zamestnávateľská zmluva.
O maxime som nič nenašla, tak prosím poraďte?!

Ďakujem
Maximum nie je stanovené.
KEJKA
04.11.05,20:55
Maximum nie je stanovené.môžete mi v rýchlosti povedať, kedy boli rušené 3% z miezd prihlásených zamestnancov? Teda súhlasím že maximum nie je určené ale pre daňové účely bol stanovený tento limit.
Dakujem
ajobs
04.11.05,22:21
môžete mi v rýchlosti povedať, kedy boli rušené 3% z miezd prihlásených zamestnancov? Teda súhlasím že maximum nie je určené ale pre daňové účely bol stanovený tento limit.
Dakujem
Zákonom č.650/2004 Z.z. o doplnkovom dôchodkovom sporení od 1.1.2005.
KEJKA
05.11.05,12:06
Zákonom č.650/2004 Z.z. o doplnkovom dôchodkovom sporení od 1.1.2005.Veľm pekne ďakujem.
blcha
08.11.05,13:54
Ale treba aj povedať, že tie 3 % ostali v zákone o sociálnom poistení !
Chobot
08.11.05,14:42
Ale treba ja povedať, že tie 3 % ostali v zákone o sociálnom poistení !
Pozeral som ten § 138, ale mne sa zdá, ze to neznamená maximálny príspevok, ale to znamená, ze do vymeriavaceho základu zamestnanca na rôzne sociálne poistenia sa nezarátavajú príspevky zametnávatela do výsky 3% hrubej mzdy. Ak by zamestnávatel prispieval viacej, tak tie príspevky nad 3% by sa zahrnovali do vymeriavacieho základu.

Zaujímavé vsak je, ze by sa nezdanovali, lebo zákon o dani z príjmu maximum neurcuje (Z. 595/2003, § 11 odst. c).
ajobs
08.11.05,15:48
Súhlasím, je to tak ako píšeš, ide len o konkretizovanie, ktoré mzdové a sociálne zložky sa nezahŕňajú do vymeriavacieho základu pre účely sociálneho poistenia. Zároveň uvádzam, že pokiaľ by to upravoval tento zákon, išlo by o nepríslušný právny predpis vo vzťahu k DDS. :)
Aj keď vieme, že do slovenskej legislatívy sa zmestí všeličo:rolleyes:.