doktor23
10.08.10,14:43
Zdravím, mám notebook HP Probook 4510. Mám ho od decembra, používam ho hlavne doma, zapojený do elektriny, často ide aj dva dni v kuse, ale ak ide len na batériu, batéria sa mi vybije už po cca hodine, čo sa mi zdá "trošku skoro". Ja možné ju reklamovať? Znova nakopnúť? Zahodiť? :)

Nejaké nápady by som privítal.

Ďakujem
Chobot
10.08.10,14:04
Zdravím, mám notebook HP Probook 4510. Mám ho od decembra, používam ho hlavne doma, zapojený do elektriny, často ide aj dva dni v kuse, ale ak ide len na batériu, batéria sa mi vybije už po cca hodine, čo sa mi zdá "trošku skoro". Ja možné ju reklamovať? Znova nakopnúť? Zahodiť? :)

Nejaké nápady by som privítal.

Ďakujem

Pozri si túto tému, dozvieš sa tam veľa o svojom probléme:

http://www.porada.sk/t9089-p3-notebook-ano-ci-nie.html


A aká bola deklarovaná výdrž batérie výrobcom, resp. v návode na použitie?

V každom prípade batériu po pol roku používania nebude možné reklamovať, býva to v záručných podmienkach.
Flinstone
10.08.10,14:07
pre životnosť batérie je vhodné, ak po nabití sa vyberie z notbuku. Ak je položený na stole na externom napájaní, tak nabíjanie polroka v kuse aj keď len konzervačným prúdom asi pre batériu nieje to pravé, orechové...
doktor23
10.08.10,18:19
výrobca píše 3 -5 hodín myslím
Robo D.
11.08.10,12:44
vždy ej fajn informovať sa o tomto probléme, tam, kde si tento notebook kúpil
4mato43
11.08.10,17:20
ja na mojom notebooku max 3-4 min. :):)
Flinstone
11.08.10,18:46
ja na mojom notebooku max 3-4 min. :):)
tá baterka to už má za sebou...
doktor23
12.08.10,11:46
OK, dá sa tá batéria ešte nejako nakopnúť, aby fachčila aspoň dve hodiny, čo pokladám za minimum?
Flinstone
12.08.10,12:40
z troch minút nedvihneš kapacitu na dve hodiny žiadnym spôsobom
Chobot
12.08.10,13:31
Zdravím, mám notebook HP Probook 4510. Mám ho od decembra, používam ho hlavne doma, zapojený do elektriny, často ide aj dva dni v kuse, ale ak ide len na batériu, batéria sa mi vybije už po cca hodine, čo sa mi zdá "trošku skoro". Ja možné ju reklamovať? Znova nakopnúť? Zahodiť? :)

Nejaké nápady by som privítal.

Ďakujem


OK, dá sa tá batéria ešte nejako nakopnúť, aby fachčila aspoň dve hodiny, čo pokladám za minimum?

Flinstone si nevšimol, že tie 4 minúty uvádzal niekto iný, ale to nemení nič na jeho odpovedi, že ani z hodiny na 2 hodiny výdrž nedvihneš.

Predpokladám, že toto je už Li-Ion , kde pamäťový efekt neexistuje tak, ako pri Ni-Cd batériách. Tie Ni-Cd batérie bolo možné trochu "nakopnúť" tým, že sa nechali úplne vybiť a potom nabiť na maximum (prípadne to 2x zopakovať).

u novších typov batérií to už ale nie je možné a ak raz tá batéria nemá kapacitu (ktorá sa stále každým dňom používania, aj nepoužívania) postupne znižuje. To je ako keby si zo špongie, ktorá do seba naberie 0,5l vody každý deň utrhol kúsok vo veľkosti hrášku. Za pár mesiacov tá špongia naberie do seba len 0,3 l vody.
doktor23
12.08.10,13:40
takže asi idem zháňať novú batériu, ktorú zatiaľ nebudem používať ale bude v zlálohe. A túto vyberiem, kým ho mám zapojený v sieti
Stevo5
12.08.10,15:15
Batériu si kúp až keď to budeš potrebovať alebo len s nejakým menším predstihom. Nie je dobre mať ju odloženú, je to zbytočné a ona aj tak "stárne". Počas čakania na to kedy prestaneš používať terajší akumulátor, klesne o niečo aj kapacita nového, ktorý bude ležať v zásuvke ...!?