nina0074
10.08.10,15:10
Ahojte poraďáci,
prosím o radu

Spoločnosť prijala objednávku na spracovanie a tlač brožúr od organizácie so sídlom v Juhoafrickej Republike.
Brožúry boli prepravené pracovníkmi firmy (ktorá brožúry spracováva) firemnými autami do Rakúska na výstavu ktorú realizovala juhoafrická organizácia, nie sú žiadne prepravné doklady.
Má sa toto dodanie považovať za oslobodené podľa § 47 Zákona o DPH? Spoločnosť však nemá žiadne colné vyhlásenie, keďže sa jednalo o fyzické dodanie tovaru do členského štátu s fakturáciou do tretieho štátu.
Ktorý paragraf sa vzťahuje na uvedený prípad?
Má to vplyv na Súhrnný výkaz

Moc ďakujemmmm
nina0074
11.08.10,06:02
Naozaj sa nenájde niekto kto by poradil? :mee:
nina0074
13.08.10,08:51
Prosím naozaj sa nikto s podobným prípadom nestretol?
Ešte jedna otázočka. Keď ideme fakturovať do medzinarodnej organizácie ale z tretieho štátu do USA za brožúry dodané do Rakuska(podobne ako predošlý prípad), tak ako fakturovať s daňou alebo bez dane?
Lebo § 43 ods. 6 sa vzťahuje len na členské štáty
misomiso
13.08.10,09:04
Nie, v ziadnom pripade nie je mozne fakturovat bez DPH. Na to je potrebny fyzicky export, potvrdeny colnym uradom (JCD).
nina0074
13.08.10,15:25
Ďakujem pekne za odpoveď,

tiež to isté som si myslela aj ja.
Ale klient mi stále tvrdí, že všetky medzinárodné organizácie na celom svete, že nemusia platiť daň a preto to musí takto fakturovať aj keď je to tretí štát.
(Čo si myslím, že vôbec nemá nič spoločné s fakturáciou).

Týmto ma zdeptával, že som si už nebola istá, či náhodou neexistuje o tom nejaká smernica, alebo či som niečo neprehliadla v zákone o DPH.
Lebo konkrétny paragraf na tento prípad som nenašla.
misomiso
13.08.10,15:37
To je jednoduche. Export mimo EU je oslobodeny od DPH, ale ak nemas potvrdenie exportu (JCD), tak musis dopatit dan aj v pripade, ze ste to fakturovali bez DPH. V zakone je nejake lehota, do ktorej je DPH treba doplatit, teraz sa mi to nechce hladat.
martinez
13.08.10,19:45
To je jednoduche. Export mimo EU je oslobodeny od DPH, ale ak nemas potvrdenie exportu (JCD), tak musis dopatit dan aj v pripade, ze ste to fakturovali bez DPH. V zakone je nejake lehota, do ktorej je DPH treba doplatit, teraz sa mi to nechce hladat.

do 6 mesiacov musis mat doklad... §47,3
nina0074
16.08.10,05:20
V tomto prípade sa paragraf 47 ods.3 nevsťahuje na môj prípad, lebo ako som hore uviedla, tovar neopustil uzemie členského štátu.
Tovar išiel zo SR do Rakúska na výstavu, ale fakturovalo sa to do Medzinarodnej organizácii OSN v New Yorku, teda žiadne colné vyhlásenie nieje ani nejaký doklad vývozu do tretej krajiny.
ekofin
24.09.10,11:02
Dobrý deň, neviem či som v správnej téme, ale nikde som nenašla problém, ktorý potrebujem vyriešiť. Zadala som aj novú tému v porade ku DPH, ale nikto sa mi neozval, tak to skúsim tu.
Slovenská s.r.o. (platiteľ DPH) robila montáž káblových rozvodov na stavbe v Rusku. Faktúru, ale vystavila slovenskej s.r.o. (tiež platiteľ DPH)bez DPH s odvolávkou na § 16 zákona o DPH (miesto dodania služby je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza). Je to správne? Ďakujem veľmi pekne.