mimika
10.08.10,17:04
Dobrý deň,
manžel - platca DPH mal plnenie od poisťovne za auto, ktoré ma vložené v podnikaní. Servis mu vystavil Fa s DPH na sumu 601,34 Eur - základ 505,33 a Dph 96,01. Túto Fa som zaevidovala do záväzkov a sumu 601,34 v členení som dala v PD ako VOZD. Následne manželovi prišlo na účet z poisťovne plnenie vo výške sumy uvedenej na Fa bez DPH 505,33, ponížené o 99 Eur - spoluúčasť, takže 406,33 Eur. Bude to PNZD alebo sa mýlim?
Ďakujem pekne za pomoc.
Tweety
10.08.10,15:08
Dobrý deň,
manžel - platca DPH mal plnenie od poisťovne za auto, ktoré ma vložené v podnikaní. Servis mu vystavil Fa s DPH na sumu 601,34 Eur - základ 505,33 a Dph 96,01. Túto Fa som zaevidovala do záväzkov a sumu 601,34 v členení som dala v PD ako VOZD. Následne manželovi prišlo na účet z poisťovne plnenie vo výške sumy uvedenej na Fa bez DPH 505,33, ponížené o 99 Eur - spoluúčasť, takže 406,33 Eur. Bude to PNZD alebo sa mýlim?
Ďakujem pekne za pomoc.
Áno, mýliš, je to POZD.
Lucinka23
22.08.10,12:58
Prosím Vás poraďte mi. Je to mimo témy ale nechcem zakladať novú kvôli jednej otázke.

SZČO vykradli prevádzku. Škodu ohlásil poisťovni a teraz mu prišiel list, ktorým požadujú zaslať nejaké doklady. A neviem si celkom jasne predstaviť o čo by malo ísť:

Doklady od odcudzených vecí - myslíme si, že by to mala byť faktúra alebo pokladničný doklad - boli odcudzené iba cigarety - takže by sme tam chceli dať doklad z ERP dodávateľa ktorým boli nakúpené tie cigarety - ale nevieme či treba dať aj VPD?

Presné inventúrne vyčíslenie výšky škody na tovare - a tu už vôbec nevieme čo treba. Bolo ukradnutých 17 ks cigariet v OC 1,49 za ks. Predajná cena cigariet na kolku je asi 1,60 za ks.

Iná škoda nebola, okrem škody na majetku ale to si SZČO opravoval svojpomocne.

Ďakujem.
Lianka
22.08.10,14:30
Doklady od odcudzenych veci - podla mojho nazoru maju na mysli doklady, na zaklade ktorych ste tovar nadobudli: faktury, kupne, zmluvy, ERP a pod. (kopie dokladov)

Inventura - supis ukradnuteho tovaru - polozka, pocet kusov, cena za kus, spolu a uhrn sum spolu (nakupne ceny, ceny, za ktore ste tovar nakupili).

Opravy svojpomocne - bohuzial, na to nemate doklad.
Lucinka23
22.08.10,17:52
Ďakujem za reakciu. Veľmi ste mi pomohli.