alicacka
10.08.10,16:38
Začali sme s medzinárodnou prepravou. Potrebovala by som poradiť, ako mám účtovať o dokladoch z Nemecka a Čiech.
Nemecko - mýtne - vyčíslené DPH - čo s takýmto DPH ? /MZD? alebo do ZD? /
Čechy - mýtne - na ktorom nie je účtované DPH len jedna suma - ide všetko do ZD ?
Za všetky rady vopred ďakujem.:confused:
Ešte by som uviedla, že všetky doklady sú v EUR aj z Čiech.
tinkas
10.08.10,16:01
celé to zaúčtuješ do nákladov aj s dph a môže požiadať o vratenie dph zo zahraničia.....ak používate shellkarty, a zaregistrujete u spoločnosti, ktorá sa zaoberá vrátením dph, bude to robiť ona za vás automaticky....ale uz je aj moznosť, ze DUbratislava požiadate o vrátenie dph - ale to trvá podstatne dlhšie....
alicacka
10.08.10,16:18
Čo sú to shellkarty - to je na PHM ? Aká spoločnosť robí služby spojené s vrátením dph ?
tinkas
11.08.10,05:09
shell spoločnosť vydáva karty, na ktoré môžes tankovať a platiť dialničné poplatky aj v zahraničí a existuju rôzne spoločnosti v zahraniční, napr. FDE, ktoré sa vrátením dph priamo zaoberaju, tz, ze originál Fa od shell ti idú rovno do FDE a tebe prídu len kopia a o vratenie dph-čky sa FDE sa postará aj do dvoch týždňov ti ju vráti na účet priamo...
alicacka
11.08.10,18:13
V takomto prípade ako sa účtuje ? Normálne ide do daňového priznania, alebo sa do DP neuvádza, len zaúčtujem základ do ZD a DPH MZD ? Ako to riešite účtovne v JÚ ?