dobronika
10.08.10,18:13
Prosba ešte o jednu radu dnes: DoVP musí mať zadanú dobu-určitú alebo neurčitú? Viem, že max.350 hod., že ide o vykonanie nejakej určitej práce a tým to končí, len či musí byť tá doba menovaná a aká. VĎAKA. Veronika
Tweety
10.08.10,16:14
Prosba ešte o jednu radu dnes: DoVP musí mať zadanú dobu-určitú alebo neurčitú? Viem, že max.350 hod., že ide o vykonanie nejakej určitej práce a tým to končí, len či musí byť tá doba menovaná a aká. VĎAKA. Veronika
§226 ZP
(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.
veronikasad
10.08.10,16:15
Prosba ešte o jednu radu dnes: DoVP musí mať zadanú dobu-určitú alebo neurčitú? Viem, že max.350 hod., že ide o vykonanie nejakej určitej práce a tým to končí, len či musí byť tá doba menovaná a aká. VĎAKA. Veronika
Nerozumiem tvojej otázke. Uveď prosím konkrétny príklad
dobronika
10.08.10,16:21
Nerozumiem tvojej otázke. Uveď prosím konkrétny príklad
k upresneniu otázky - v našich tlačivách - DOHODÁCH o VP máme kolónku od-do, pýtam sa , či je nutné uviesť tam ten dátum do, alebo to môže trvať dobu neurčitú, skrátka definované len tým, kedy prácu dokončí. Ďakujem Vám
rodina1
10.08.10,16:21
Prosba ešte o jednu radu dnes: DoVP musí mať zadanú dobu-určitú alebo neurčitú? Viem, že max.350 hod., že ide o vykonanie nejakej určitej práce a tým to končí, len či musí byť tá doba menovaná a aká. VĎAKA. Veronika
V dohode o vykonaní práce musí byť, okrem iného, uvedená aj doba, počas ktorej sa má pracovná úloha vykonať. Takže to nemôže byť doba neurčitá. Pri dohode o vykonaní práce ide o vykonanie určitej práce, takže buď tú prácu vykoná za jeden mesiac alebo max. za 350 hodín.
Tweety
10.08.10,16:22
k upresneniu otázky - v našich tlačivách - DOHODÁCH o VP máme kolónku od-do, pýtam sa , či je nutné uviesť tam ten dátum do, alebo to môže trvať dobu neurčitú, skrátka definované len tým, kedy prácu dokončí. Ďakujem Vám
Pozri môj prísp. č. 2., tam to máš uvedené.
veronikasad
10.08.10,16:25
k upresneniu otázky - v našich tlačivách - DOHODÁCH o VP máme kolónku od-do, pýtam sa , či je nutné uviesť tam ten dátum do, alebo to môže trvať dobu neurčitú, skrátka definované len tým, kedy prácu dokončí. Ďakujem Vám
Ide naozaj o výkon práce, v ktorom je definovaná pracovná úloha? Nešetríte na odvodoch uzatváraním DoVP na práce, na ktoré by mala byť uzatvorená pracovná zmluva alebo DoPČ ?
dobronika
10.08.10,16:26
V dohode o vykonaní práce musí byť, okrem iného, uvedená aj doba, počas ktorej sa má pracovná úloha vykonať. Takže to nemôže byť doba neurčitá. Pri dohode o vykonaní práce ide o vykonanie určitej práce, takže buď tú prácu vykoná za jeden mesiac alebo max. za 350 hodín.
Ďakujem, takže žiadna doba neurčitá, to som chcela len potvrdiť. :)
dobronika
10.08.10,16:31
Ide naozaj o výkon práce, v ktorom je definovaná pracovná úloha? Nešetríte na odvodoch uzatváraním DoVP na práce, na ktoré by mala byť uzatvorená pracovná zmluva alebo DoPČ ?
Preto som sa vlastne na to pýtala, či by nebola lepšia DoPČ, ale niektorí naši dohodári, kt. sú vedení aj na ÚP a berú nejaký príspevok, prišli s tým, že by mali mať DoVP. Preto vlastne moja otázka. VĎAKA (nejde o pravidelne sa opakujúcu činnosť)
rodina1
10.08.10,16:35
Preto som sa vlastne na to pýtala, či by nebola lepšia DoPČ, ale niektorí naši dohodári, kt. sú vedení aj na ÚP a berú nejaký príspevok, prišli s tým, že by mali mať DoVP. Preto vlastne moja otázka. VĎAKA (nejde o pravidelne sa opakujúcu činnosť)
Aj keď je zamestnanec evidovaný na úrade práce môže mať uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti. Pri evidencii na úrade práce je obmedzenie akurát vo výške vyplatenej odmeny. Ale, ak sa nejedná o opakovanú činnosť, tak potom ide o dohodu o vykonaní práce.
veronikasad
10.08.10,16:37
Preto som sa vlastne na to pýtala, či by nebola lepšia DoPČ, ale niektorí naši dohodári, kt. sú vedení aj na ÚP a berú nejaký príspevok, prišli s tým, že by mali mať DoVP. Preto vlastne moja otázka. VĎAKA (nejde o pravidelne sa opakujúcu činnosť)
Pozri si definíciu dohôd a porovnaj s prácou, na ktorú ju chceš vo vašej firme uzatvoriť. Aby sa nestalo, že pomôžeš dohodárovi (s dávkami v hmotnej núdzi) a zaplatíš pokutu pri kontrole z IP.

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#223