Slongo
10.08.10,17:56
Možno si niektorí budú myslieť, že je priskoro zaoberať sa daňovým priznaním za rok 2010, ale aj tak by som vás poprosil o radu, pretože zohnať niektoré potvrdenia nemusí byť vždy ľahké a rýchle.

Som študentom na nórskej univerzite, na území Slovenskej republiky sa nezdržiavam, na Slovensku mám pozastavenú živnosť, takže podávam priznanie B každý rok, v ktorom okrem núl si vypĺňam kolonky na vrátenie zaplatenej dane z úrokov zo stavebného sporenia.

Otázka znie, či budem postupovať správne, keď podám daňové priznanie B na Slovensku (aj keď nemusím, pretože sa nezdržiavam minimálne 183 dní na území SR), požiadam o vrátenie dane z úrokov a v kolonke príjmy od zamestnávateľa uvediem sumu, ktorú som zarobil počas letnej brigády a použijem na ňu metódu vyňatia príjmov.

Ďakujem za odpoveď.
Slongo
17.10.10,07:44
Priatelia, nikto mi neodpovie, neporadí?
IvetaH
17.10.10,10:05
Ahoj,
aj ja potrebujem poradiť v tejto oblasti.
Klient pracuje v Taliansku, platí tam daň. Na konci roka použijem metódu vyňatia príjmov, tzn, že do DP uvediem len príjmy, ale už sa nezdaňujú. Lenže iné príjmy nemá a v Taliansku platí dňa 30% a u nás je 19%. Čo sa s tým dá robiť?
A tiež prosím vás vysvetlite mi ako sa vypočíta 183 dní pobytu. Je doma každý mesiac tak 3 dni a od novembra do februára je tiež doma.
Ďakujem