alicacka
10.08.10,19:23
Vedel by mi prosím Vás vysvetliť, či to, čo uvediem do daňového priznania k DPH má byť súčasťou aj súhrnného výkazu ? Napr. ak dodám službu bez DPH do EÚ, ja DPH neodvádzam ale štát v EÚ si to samozdaní. Ja si to nesamozdaňujem, čo si on samozdaňuje však - u mňa je to nezaradené do DPH ?
Aké paragrafy v softe treba zvoliť ?
Keď nám dodali službu z Čiech, ja som si to tu samozdanila, ale malo to byť súčasťou daňového priznania alebo súhrnného výkazu ?
Mám v tom chaos. Prosím pomôžte.:confused:
alicacka
10.08.10,17:36
Nie som si istá, či som si dobre naštudovala, že do daňového priznania ide, ak ja samozdaňujem, t.j. ak mi dôjde faktúra z krajín EÚ. Ak ja dodám službu alebo tovar /teda pri faktúre odberateľovi do krajín EÚ/, tak to do daňového priznania nejde, ale ide do súhrnného výkazu. Je to správne prosím Vás?
ilona
11.08.10,06:34
Ak dodáš tovar odberateľovi do EU tak to ide aj do daňového priznania ako oslobodené od dane a aj do súhrnného výkazu. Suma na súhrnnom výkaze Ti musí sedieť so sumou v DP.
Tamila
11.08.10,07:39
Dodám ešte, že dodanie služby s miestom dodania v inom ČŠ, ktoré je oslobodené od DPH, sa neuvádza v priznaní DPH, ale v súhrnom výkaze sa uvádza.
astensova
23.08.10,10:47
Čítam už toľko príspevkov až mám z toho chaos. Prosím o radu.
Dodávateľ tovaru ČR platca DPH fa bez DPH. Odberateľ tovaru SR platca DPH samozdanenie. Śtvrťročný výkaz DPH kde to mám uviesť v ktorej kolonke to samozdanenie? A musí sa podať asi aj súhrnný výkaz? Asi áno. Dobre uvažujem?
encian
23.08.10,11:11
V tomto prípade súhrnny výkaz nepodávaš, lebo by to musel byť opačný smer, tzn. zo SR do ČR. Kedy sa podáva súhrnny výkaz nájdeš v par. 80 ods.1 zákona o DPH.
alušik
23.08.10,12:14
Čítam už toľko príspevkov až mám z toho chaos. Prosím o radu.
Dodávateľ tovaru ČR platca DPH fa bez DPH. Odberateľ tovaru SR platca DPH samozdanenie. Śtvrťročný výkaz DPH kde to mám uviesť v ktorej kolonke to samozdanenie? A musí sa podať asi aj súhrnný výkaz? Asi áno. Dobre uvažujem?
Keď si v postavení odberateľa, tak samozdanenie tovaru uvádzaš vo výkaze DPH na r.07-suma faktúry,r.08-19% DPH z r.07 - to je na strane daňovej povinnosti. Odpočítanie dane sa potom zapíše do r.21 (to je vlastne rovnakých 19%, ktoré máš na r.08).
Súhrnný výkaz sa nepodáva. Podáva sa v prípade, že by ste ten tovar dodávali vy zo SR do ČR.
V tomto Vašom prípade vlastne súhrnný výkaz podá firma, ktorá Vám tovar predala v ČR. Budú sa tak kontrolovať daňové úrady navzájom. To, čo uvedú v ČR ako predaj, musíte mať uvedené Vy (formou samozdanenia) ako nákup.;)
Tunco
22.07.14,19:02
Tamila uviedla : Dodám ešte, že dodanie služby s miestom dodania v inom ČŠ, ktoré je oslobodené od DPH, sa neuvádza v priznaní DPH, ale v súhrnom výkaze sa uvádza.
Niektorá z Vás sa pletie, ale neviem ktorá, a tým pádom som dopletený už aj ja :)