lukašen
10.08.10,19:27
Vázeni poradaci,obraciam sa na vas s prosbou o pomoc.
Mame v nasej rodine taku situaciu,kde moj strýko je momentalne prace neschopny,takze je na marodke.Nuz pred tym nez omarodoval,bol zamestnany a poberal ciastocny invalidny dochodok.Jeho chybou bolo ze nabral vela uverov,len bankovym subjektom je dlzny cca 16000 eur a a nebankovkam je cca 5000 eur.Vlastni velky dom,v okoli Prešova,taka mala dedina,kde je kopec romov.Ma 5 surodencov,mojho otca,ktory je zamestnanya ma rodinu a este sestru ktora je takisto zamestnana a ma rodinu,a ti 3 bratia su taki nezodpovedni ,kde cely zivot ich sprevadza alkohol a nemzu si najst kvoli nemu pracu,tak len nam v rodine robia problemy.Lenze problem je taky,ze moj stryko teraz nepracuje,ale lezi v nemocnici od aprila ,chodia mu upomienky z bank,ze ich neplati na cas.
Chcem mu pomoct ako tie dlhy splatit,vziat este mensi uver a vyplatit male uvery od nebankoviek ,aby platil menej splatok.rozmyslali sme aj ze tento dom,co vlastni prepise na mojho otca a jeho sestru,lebo ti zvysni bratia sa nebudu moct o neho postarat.Ale ked tak uvazujem do buducna,nedajboze stryko umrie,dom bude na nas a bratia tento dom znicia,kto sa o neho bude starat?Najlepsie by bolo ho predat uz teraz a ist do podnajmu,tiez niekde v okoli Presova,a zo sumy ktoru dostanu budu moct vyplatit banky a podobne..To by bolo asi najlepsie riesenie,len neviem ci budu s tym suhlasit aj zvysni bratia.
tak sa obraciam na vas,ako by ste to riesili vy,ci uz ste mali podobny problem.
Budem vdacny za kazdu radu od vas.
dakujem.
arizona
10.08.10,18:07
Čí je ten dom? Iba strýkov, alebo má viac majiteľov?

Asi by bolo dobré, aby strýkovi chodil dôchodok na účet v banke a zadať trvalé príkazy na povinné platby, aby mu zbytočne nerástli dlžoby ;)
lukašen
11.08.10,10:57
Dom bol na strýka a prepísal ho na svojho (nezamestnaného a nezodpovedného brata).
Jemu aj chodi dochodok na ucet,ale stahuju mu len uvery z bánk,nebankovky plati postovym poukazom.
arizona
11.08.10,11:30
Dom bol na strýka a prepísal ho na svojho (nezamestnaného a nezodpovedného brata).
Jemu aj chodi dochodok na ucet,ale stahuju mu len uvery z bánk,nebankovky plati postovym poukazom.
Ak už nie je vlastník toho domu, tak ho nemôže ani prepísať, ani predať. Neviem, čo ho k tomu viedlo,aby dom prepísal na "nezodpovedného alkoholika" ako píšeš, ale bolo to jeho rozhodnutie, takže s tým asi Ty nič nenarobíš...
O predaji, či darovaní domu musíš jednať s jeho terajším majiteľom.

Ak strýko leží v nemocnici, môže niekoho splnomocniť, aby mu zadal aj trvalé príkazy na všetky ostatné platby ( treba zobrať so sebou zmluvy, alebo šeky, kvôli údajom), aby boli platby zaplatené na čas, aby sa vyhol ďaľším nepríjemnostiam.

Inak, aj tak nechápem, kto mu dal "toľko" úverov, ked nevlastní žiaden majetok a je čiastočne invalidný...:confused::eek::rolleyes: