malina
04.11.05,18:23
Rada sa piplem v účtovníctve, čo ma však vie znechutiť, je faktúra s takým drobným písmom, že bez lupy nemám šancu zistiť, o čom vlastne je. Podobne ma rozladia účtenky z registračných pokladní, v ktorých mali vymeniť náplň do tlačiarne už pred dvoma mesiacmi. Keby bolo takých prípadov raz za čas, tak sa nad tým nepozastavujem, ale ako k tomu príde ktorýkoľvek účtovník, aby si pravidelne a celkom zbytočne namáhal zrak pomaly už nad každým druhým-tretím dokladom len preto, že niekde šetria aj tam, kde by nemali? Nejestvuje vari žiadny predpis o tom, kde sú hranice bežnej čitateľnosti účtovných dokladov? Čo myslíte, dá sa s tým niečo robiť?
alternativa
04.11.05,17:38
Rada sa piplem v účtovníctve, čo ma však vie nazlostiť, je faktúra s takým drobným písmom, že bez lupy nemám šancu zistiť, o čom vlastne je. Podobne ma rozladia účtenky z registračných pokladní, v ktorých mali vymeniť náplň do tlačiarne už pred dvoma mesiacmi. Keby bolo takých prípadov raz za čas, tak sa nad tým nepozastavujem, ale ako k tomu príde ktorýkoľvek účtovník, aby si pravidelne a celkom zbytočne namáhal zrak pomaly už nad každým druhým-tretím dokladom len preto, že niekde šetria aj tam, kde by nemali? Nejestvuje vari žiadny predpis o tom, kde sú hranice bežnej čitateľnosti účtovných dokladov? Čo myslíte, dá sa s tým niečo robiť?
Jasne, ze sa so vsetkym da cosi urobit. Len vysledok nemusi byt vzdy taky, ako by sme chceli ;) A kedze si v "okienku" ZDRAVIE, aspon cez weekend si nenic oci, uzi si jesennu prirodu a nenervac sa nad tymi drzgrosmi. A vedia oni vobec, ze Ti sposobuju takymito mozno podla nich "nepodstatnostami" problem? :)
Viera123
21.05.06,11:33
Rada sa piplem v účtovníctve, čo ma však vie znechutiť, je faktúra s takým drobným písmom, že bez lupy nemám šancu zistiť, o čom vlastne je. Podobne ma rozladia účtenky z registračných pokladní, v ktorých mali vymeniť náplň do tlačiarne už pred dvoma mesiacmi. Keby bolo takých prípadov raz za čas, tak sa nad tým nepozastavujem, ale ako k tomu príde ktorýkoľvek účtovník, aby si pravidelne a celkom zbytočne namáhal zrak pomaly už nad každým druhým-tretím dokladom len preto, že niekde šetria aj tam, kde by nemali? Nejestvuje vari žiadny predpis o tom, kde sú hranice bežnej čitateľnosti účtovných dokladov? Čo myslíte, dá sa s tým niečo robiť?
Ľudmilka, mňa vytáčajú napr. aj "vyšedivujúce" doklady. Prečo im vôbec dovolia také tlačiarne a papiere používať? Napr. myslím Tesco bločky, kde po pár mesiacoch netušíte, čo ste kupovali a nieto možnosť ešte za dva roky reklamovať alebo aj v trafikách, kde predávajú tlač a podobne... Tiež som na to myslela, že či nejestvuje nejaký predpis, kde by bolo toto ošetrené. Pretože chodiť s každým blokom do kopírovacich centier, no neviem... Naozaj na porazenie.:confused:
pavel9
26.05.06,02:39
Pekný deň.
Problém niektorých dokladov z registračných pokladní je v tom že sa používa tvz. termocitlivý papier. A ten ako vieme je citlivý na teplo a aj na slnečné lúče. Ináč ak je problém len v tom, že farbiace kazety sa nemenia tak, aby to bolo čitateľné, treba to reklamovať už pri ich preberaní.
A ešte malá poznámka. Ak je to "nečitateľné" len z toho dôvodu, že je to písane malým písmom, vedzme, že aj náš zrak starne a aj výdobytok techniky akým je PC ešte tento sa zhóršujúci fakt znásobuje. A hlavne po štyroch krížikoch veku sa ti zrýchluje.