ala82
10.08.10,20:28
Neviem sa rozhodnut medzi Wustenrotom a Uniqou. Mate nejake referencie preco radsej poistit auto v prvej a nie v druhej z uvedenych poistovni, resp. naopak?
Ice dive
10.08.10,18:33
Neviem sa rozhodnut medzi Wustenrotom a Uniqou. Mate nejake referencie preco radsej poistit auto v prvej a nie v druhej z uvedenych poistovni, resp. naopak?
no na základe čoho sa rozhoduješ medzi jednou alebo druhou, resp. aké sú tvoje potreby čo sa týka poistenia auta?
ala82
10.08.10,18:49
ak mam priznat farbu, tak zavazila jednoznacne cena, aj ked tato volba nemusi byt vzdy najvyhodnejsia. ponukli o 150, resp. 110 € nizsie poistne nez poistovna, v ktorej som teraz.
Ice dive
10.08.10,19:07
no cena je dosť podstatná... avšak treba zvážiť a porovnať, čo si človek kupuje...

treba zvážiť aj aké auto sa poisťuje, nakoľko každá poisťovňa sa špecializuje na niečo iné...

Wuestenrot nie je veľká poisťovňa čo sa týka poisťovania vozidiel, spoluúčasť je 5 % min 165 € resp. 10 % min 332 € čo je podľa mňa dosť vysoké rozsah krytia má podobný s uniqou... (otázkou, je čo ti wuestnrot ponúka, lebo má aj produkt pre "šikovných" vodičov, kde je vylúčená akákoľvek havária... a kryje sa len krádež, čelné sklo a stret so zverou... avšak havária je dosť podstatné riziko pri havarijnej poistke, lebo môže byť človek akokoľvek dobrý tomu, že mu niekto oplieska auto na parkovisku sa v BA zabrániť nedá... veľa ľudí sa na tomto popálilo, lebo plnenia pri škode sa nedočkali...)

Uniqua je na tom lepšie čo sa týka poisťovania vozidiel (majú väčší kmeň, t.j aj viac likvidátorov ako Wuestenrot) výhodou je, že sa dá dojednať aj poistenie bez spoluúčasti, resp. stanoviť spoluúčasť na 1 % z poistnej sumy (čo sa pri aute, ktorého novocena je do 16 500 € ešte oplatí...) naviac má Uniqa v krytí aj škody kábloch a hadiciach (škody od hlodavcov), čo wuestenrot nekryje...

ak mi pošleš SS s paramterami auta a údaje o držiteľovi vedel by som ti poslat ponuku aj z inej poisťovne... (na porovnanie)