zavis1
10.08.10,21:51
ahojte poradaci.
mam pre Vas par otazok.ospravedlnujem sa do predu ked to tu uz je ale nemam vela casu tak prepacte budem rad ked mi tu poslete odkaz a ja si to prestudujem.tak a moje otazky.
1.chcem dovazat z ciech outlet oblecenie a chcem vediet ako to je s dph.zaplatim tam dph a potom si ho budem moct ziadat spat kedze u nich je 20% a u nas 19% alebo ako?
2.mam zivnost a zaciatok podnikania mam napisany na 15.9.2010 kedy mozem ist nakupovat tovar a vybavenie kanclu aby som si mohol odpocitat dph?
3.chcem podnikat doma cize chcem mat eshop.potrebujem nejake povolenie od miestneho uradu?pocul som ze potrebujem napisat nejaku ziadost.neviete aku?ak je to pravda.
4.vyplatil som leazing tento mesiac a auto je pisane na mamu.teraz mam dilemu co je lepsie dat si auto napisat na ico alebo si ho mam nechat na seba a uplatnit si 0.183€ za km.auto bolo vyrobene v 2001r a ma nabehane 11100 Km.planujem cestovat hlavne po tovar do ciech.poradte co resp.ako by ste si auto napisali Vy v mojom pripade.
5.kde ziskam ic dph?ako sa to vybavuje?a kedy?
ked ma este nieco napadne tak to sem dopisem.

zatial Vam vsetkym dakujem
grammatika
11.08.10,13:32
V prvom rade si musíš nájsť účtovníka :) Ten Ti potom vysvetlí, čo s DPH.
Ale ak si platca DPH (čiže máš pridelené IČDPH - registrácia na daňovom úrade), tak keď nakúpiš tovar z čiech, preukážeš sa prideleným IČDPH a tovar Ti predajú bez českej DPH a Ty to tu na SR v daňovom priznaní k DPH (mesačne alebo štvrťročne) vysporiadaš.

DPH si môžeš odpočítať len vtedy, keď budeš platcom DPH. Asi o tom uvažuješ, takže sa treba registrovať.

Keďže ide o eshop a nie o klasickú predajňu, predpokladám, že žiadne povolenie nemusíš mať, len si treba byt a schránku označiť obchodným menom.