AlenkaTruchla
11.08.10,07:10
dobrý den, chcela by som sa informovať na povinnosť splátky leasingu. Mám spoločnosť s.r.o., ktorá má obstaraný automobil formou leasingu. v mesiaci jún nezaplatili leasingovu splátku. Nie je mi jasné,či som mohla žiadať dph z tejto nezaplatenej splátky, a čo ak mám splátkový kalendár na elektrickú energiu a nezaplatia splátku v jednom mesiaci, môžem aj na základe splátkového kalendára vyžiadať dph z takto nezaplatenej splátky. dakujem
ewita888
11.08.10,05:22
môžeš, aj ked nebolo zaplatené..
Tweety
11.08.10,05:26
dobrý den, chcela by som sa informovať na povinnosť splátky leasingu. Mám spoločnosť s.r.o., ktorá má obstaraný automobil formou leasingu. v mesiaci jún nezaplatili leasingovu splátku. Nie je mi jasné,či som mohla žiadať dph z tejto nezaplatenej splátky, a čo ak mám splátkový kalendár na elektrickú energiu a nezaplatia splátku v jednom mesiaci, môžem aj na základe splátkového kalendára vyžiadať dph z takto nezaplatenej splátky. dakujem
Áno, podmienkou, že dph musí byť uhradená, aby sme si mohli uplatniť nárok, už je pár rôčkov zrušená, ale to ako účtovníčka isto ovládaš.:)
AlenkaTruchla
11.08.10,19:33
Tweety ďakujem za odpoveď, chcela som si len odobriť či to je ozaj tak, lebo dve nezávislé osoby na sebe mi stále tvrdia,že podmienka zaplatenia ešte platí :-)
Tweety
11.08.10,19:52
Tweety ďakujem za odpoveď, chcela som si len odobriť či to je ozaj tak, lebo dve nezávislé osoby na sebe mi stále tvrdia,že podmienka zaplatenia ešte platí :-)
Áno, táto podmienka je, ale len pri dovoze tovaru z tretích krajín.
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom


(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň

a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,
b) ním uplatnená z tovarov a služieb, pri ktorých je povinný platiť daň podľa § 69 ods. 2 až 4, 7 a 9 až 12,
c) ním uplatnená pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 11 a § 11a,
d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.