jarmiilaa
11.08.10,07:11
Prosim poraďte,

chcela by som podať namietku proti Upovedomeniu o exekucii.
Pred 16 rokmi mi vznikol nedoplatok na byte 1 440,- Sk, ktorý som nezaplatila lebo som byt predala-prepísala na nového majiteľa.
O Nedoplatku som sa dozvedela až teraz od exekútora.
Všetky upomieny a rozhodnutie zo sudu mi chodilo na adresu , kde som nebyvala a nemala som tam trvale bydlisko. V sucasne dobe je dlh 983,- EUR.
Poradte ako mam postupovať. Ďakujem za každú radu
iriska
11.08.10,18:48
na upovedomení je asi napísané aj kedy nadobudol rozsudok (alebo platobný rozkaz alebo iné rozhodnutie) právoplatnosť. ak exekúcia začala (kedy začala vie povedať exekútor) po 10tich rokoch od nadobudnutia právoplatnosti - je to jednoduché - námietka premlčania

iné dôvody uvádzané v námietkach by mohli byť stratou času a peňazí a tiež stratou možnosti uhradiť pohľadávku hneď s menšími trovami exekúcie
jarmiilaa
11.08.10,20:23
rozsudok nadobudol právoplatnost 27. 3. 2000 a exekucne konanie zacalo 15. 3. 2010
iriska
12.08.10,05:33
tak to stihli :(
teraz jedine odporúčam do 14 dní uhradiť, z čoho bude mať exekútor nárok na 10% odmenu + hotové výdavky (po 14tich dňoch by to bolo 20% a hotové výdavky by si nahodil možno aj podstatne vyššie)
jarmiilaa
16.08.10,15:58
este sa chcem spytat, ci je 0, 25 % poplatok z omeškania zo sumy denne az do zaplatenia normálny, pretoze v stanovach ma Bytova druzstvo, 0, 1% denne
iriska
16.08.10,18:31
na takéto veci bolo treba sa odvolávať pri vydaní rozsudku, v exekúcii sa už na také veci neprihliada (exekučný titul je právoplatný a vykonateľný)
pystolka
17.08.10,07:31
Dobrý deň.
Na vašom mieste by som aj v námietkach poukázala na úroky z omeškania, ktoré sú v rozpore s nariadením vlády. Stretla som sa už s prípadmi, kedy súdy v časti zastavovali exekúciu a sumu upravili tak, aby to bolo v súlade so zákonom a nariadením vlády.