monikago
11.08.10,08:41
ahojte, viete mi prosim poradit ohladne dovolenky?

v tomto roku som dovrsila 33 rokov.

v 1995 som ukoncila stredoskolske studium
od 9/1995 som navstevovala vysoku skolu, ktoru som nedokoncila, koniec skoly mam k datumu 1/1997.
od 8/1996 som nastupila 1x do zamestnania a odvtedy teda pracujem

moja otazka znie, ze ci mam narok na 25 dni rocnej dovolenky alebo ten 1 rok, co som studovala na vysokej skole a nedokoncila ju, tak sa mi nezapocitava a narok na zvysenu dovolenku budem mat az od buduceho roku?

dakujem za odpovede
ivka70
11.08.10,06:52
Ten jeden rok nedokonceneho studia na VŠ sa nepocita, pocita sa len trvanie uspesne ukonceneho studia a este sa pocita len standardna doba studia, takze aj ked niekto ukoci VS ale studoval j unamiesto 5 rokov 6, lebo opakoval rocnik, tak sa mu pocita len 5 rokov.

§ 103


(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.

(3) Dovolenka učiteľov vrátane riaditeľov škôl a ich zástupcov, učiteľov materských škôl vrátane riaditeľov týchto škôl a ich zástupcov asistentov učiteľov, majstrov odbornej výchovy a vychovávateľov je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.

(4) Nárok na dlhšiu ako základnú výmeru dovolenky je zamestnanec povinný preukázať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom uplatňuje nárok na dlhšiu dovolenku; inak nárok na dlhšiu dovolenku za ten kalendárny rok zaniká.

(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
Tweety
11.08.10,06:54
ahojte, viete mi prosim poradit ohladne dovolenky?

v tomto roku som dovrsila 33 rokov.

v 1995 som ukoncila stredoskolske studium
od 9/1995 som navstevovala vysoku skolu, ktoru som nedokoncila, koniec skoly mam k datumu 1/1997.
od 8/1996 som nastupila 1x do zamestnania a odvtedy teda pracujem

moja otazka znie, ze ci mam narok na 25 dni rocnej dovolenky alebo ten 1 rok, co som studovala na vysokej skole a nedokoncila ju, tak sa mi nezapocitava áno, nezapočítava a narok na zvysenu dovolenku budem mat az od buduceho roku?

dakujem za odpovede
Odpoveď v texte.
veronikasad
11.08.10,06:59
ahojte, viete mi prosim poradit ohladne dovolenky?

v tomto roku som dovrsila 33 rokov.

v 1995 som ukoncila stredoskolske studium
od 9/1995 som navstevovala vysoku skolu, ktoru som nedokoncila, koniec skoly mam k datumu 1/1997.
od 8/1996 som nastupila 1x do zamestnania a odvtedy teda pracujem

moja otazka znie, ze ci mam narok na 25 dni rocnej dovolenky alebo ten 1 rok, co som studovala na vysokej skole a nedokoncila ju, tak sa mi nezapocitava a narok na zvysenu dovolenku budem mat az od buduceho roku?

dakujem za odpovede
Do nároku na dovolenku sa ti započítava doba štúdia :
- od dovršenia 18 rokov do 31.8.1995
- doba zamestnania
- od nástupu do zamestnania.

Podmienku nároku na dovolenku vo výmere 5 kal. týždňov splníš, ak k 1.1. budeš mať započítaných viac ako 14 rokov.
monikago
11.08.10,06:59
dakujem ... myslela som si to, ved toho pol roka este vydrzim a buduci rok si budem moct uz o 5 dni "dovolovat" vyse :D
monikago
11.08.10,07:07
Do nároku na dovolenku sa ti započítava doba štúdia :
- od dovršenia 18 rokov do 31.8.1995
- doba zamestnania
- od nástupu do zamestnania.

Podmienku nároku na dovolenku vo výmere 5 kal. týždňov splníš, ak k 1.1. budeš mať započítaných viac ako 14 rokov.

ak dobre pocitam, tak
5/1995 - dovrsenie 18 rokov do 8/1995 = 4 mesiace
8/1996 - zaradenie do pracovneho pomeru - trva = 13 rokov a 4 mesiace
5/2010 - dovrsenie 33 rokov = 5 mesiacov

ak dobre pocitam tak mi to ku 5/2010, kedy mam narodeniny vychadza 14 rokov a 1 mesiac

je to spravne?
veronikasad
11.08.10,07:12
ak dobre pocitam, tak
5/1995 - dovrsenie 18 rokov do 8/1995 = 4 mesiace
8/1996 - zaradenie do pracovneho pomeru - trva = 13 rokov
5/2010 - dovrsenie 33 rokov = 5 mesiacov

ak dobre pocitam tak mi to ku 5/2010, kedy mam narodeniny vychadza 13 rokov a 9 mesiacov

je to spravne?
počítaj na dni, nárok ti vznikne až za rok 2011, lebo k 1.1.2010 si nemala viac ako 14 rokov (do konca roka nesplníš podmienku 15 rokov).
monikago
11.08.10,07:14
počítaj na dni, nárok ti vznikne až za rok 2011, lebo k 1.1.2010 si nemala viac ako 14 rokov (do konca roka nesplníš podmienku 15 rokov).

ahááá :), dakujem