hanicka22
11.08.10,10:01
Ahojte, prosim Vas o radu.

Mam 3 zahranicne faktury za servis s nemeckou DPH zaplatene v hotovosti.
Na tychto fakturach su ciastocne udaje nasej firmy. Mam im to vratit na doplnenie?
Ako zauctujem tuto fa? cela aj s DPH bude na 511?
Samozdanim celu sumu alebo len sumu bez DPH?
adka18
11.08.10,11:06
Ahoj,
ja by som ziadala urcite o opravu.

Ked obsahuju faktury aj DPH, zauctujes cele na 511, nesamozdanujes.
Kačena I.
11.08.10,11:17
a išlo o aký servis, čo sa opravovalo?
hanicka22
11.08.10,14:13
Islo o opravu privesu na nakladnom aute.
hanicka22
12.08.10,10:47
prosim, nevie mi s tym niekto pomoct?
Betina2
12.08.10,21:48
Ak chýba vo faktúrach najmä Vaše (a samozrejme aj dodávateľove) IČ DPH, tak nárok na odpočítanie nevznikne. Samozdaňovala by si, ak by Voči Vám nebola nemecká DPH uplatnená, ale ona bola. Zaplatili ste nemeckú daň, ktorú odvedie nemecká firma na výstupe do nemeckého št. rozpočtu.
Mala by si celú sumu vrátane nemeckej DPH uvedenej vo faktúre zaúčtovať na 511 AE (AE pre krajiny EU napr.) a dph-čku neriešiť.
A upozorniť vodiča, konateľa a pod, že pri nákupe služieb a tovarov v zahraničí majú okrem názvu firmy uvádzať aj slovenské IČ DPH firmy a že majú pýtať faktúru, pokial je to možné. Ja som mojim klientom vystavila klasickú akoby vizitku so všetkými identifikačnými údajmi firmy vrátane IČ DPH a "donútila som ich" nosiť ju pri dokladoch od auta a osobných dokladoch, takto ju majú vždy po ruke a nemusia mi zo zahraničia telefonovať s prosbou o nadiktovanie údajov :)
ivkň
31.07.12,11:17
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, mám nasledovné dve faktúry od českého dodávateľa-platiteľa DPH- prvá je za tovar ktorý nám dodal na SVK (fa je bez DPH, my sme plátcovia DPH), následne nám poslal druhú faktúru, kde nám vyfaktúrovali montáž tohto tovaru ale montáž už prebehla v CR. Táto fa je s českou DPH (20%). RObím správne keď prvú nahodím klasicky a samozdaním a druhú faktúru ako?? Lebo z tej druhej- on vlastne daň zaplatil v čechách a čo ja??- ostane tam vysieť... :)...Ďakujem za rady..
tictac7
31.07.12,11:22
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, mám nasledovné dve faktúry od českého dodávateľa-platiteľa DPH- prvá je za tovar ktorý nám dodal na SVK (fa je bez DPH, my sme plátcovia DPH), následne nám poslal druhú faktúru, kde nám vyfaktúrovali montáž tohto tovaru ale montáž už prebehla v CR. Táto fa je s českou DPH (20%). RObím správne keď prvú nahodím klasicky a samozdaním a druhú faktúru ako?? Lebo z tej druhej- on vlastne daň zaplatil v čechách a čo ja??- ostane tam vysieť... :)...Ďakujem za rady..

...neostane tam visieť - je tu toho neúrekom - len hľadaj v správnej porade, teda ak chceš niečo o DPH tak to nehľadaj v PÚ ale v DPH....