kinimod
11.08.10,13:37
Môže byť navrhovateľom na zápis spoločnosti A do ORSR osoba, ktorá nie je konateľom spoločnosti A, ale je štatutárnym orgánom jedného zo spoločníkov (právnickej osoby B), a to bez toho, aby mala splnomocnenie na takýto zápis od štatutárneho orgánu (resp. konateľov) samotnej zapisovanej spoločnosti A? Zaujíma ma len elektronické podanie cez UPVS, portal.gov.sk, so ZEP.

Ďakujem.
zalobaba
11.08.10,11:46
Môže byť navrhovateľom na zápis spoločnosti A do ORSR osoba, ktorá nie je konateľom spoločnosti A, ale je štatutárnym orgánom jedného zo spoločníkov (právnickej osoby B), a to bez toho, aby mala splnomocnenie na takýto zápis od štatutárneho orgánu (resp. konateľov) samotnej zapisovanej spoločnosti A? Zaujíma ma len elektronické podanie cez UPVS, portal.gov.sk, so ZEP.

Ďakujem.

Je jedno či podanie klasické alebo elektronické. Takáto osoba musí disponovať presne špecifikovanou PM, na ktorej budú overené podpisy splnomocniteľa.
kinimod
11.08.10,11:51
Takže jediné oprávnené osoby podať návrh na zápis sú konatelia samotnej zapisovanej spoločnosti so svojimi podpismi (resp. len jedného z nich, pokiaľ ide o jeden elektronický podpis a elektronické podanie)?

Ak nie je splnená táto podmienka, navrhovateľ musí disponovať bez výnimky PM?
Economic
14.08.10,12:31
Návrh môže podať splnomocnená osoba. Ja podávam všetky návrhy do OR výhradne elektronicky. Návrh spoločnosti na prvý zápis do OR /alebo v prípade splnomocneného zástupcu/ podpisujú všetci konatelia spoločnosti, nestačí jeden.
kinimod
14.08.10,21:04
"Návrh spoločnosti na prvý zápis do OR" - tým myslíš navrhovací formulár, alebo spoločenskú zmluvu?

Pokiaľ viem, navrhovací formulár sa netlačí na papier a nepodpisuje, pokiaľ sa podáva elektronicky. Vyplnený RTF formulár bez podpisov stačí podpísať so ZEP a podať.

Spoločenská zmluva je samozrejme iná vec.
Economic
15.08.10,06:38
"Návrh spoločnosti na prvý zápis do OR" - tým myslíš navrhovací formulár, alebo spoločenskú zmluvu?

Pokiaľ viem, navrhovací formulár sa netlačí na papier a nepodpisuje, pokiaľ sa podáva elektronicky. Vyplnený RTF formulár bez podpisov stačí podpísať so ZEP a podať.

Spoločenská zmluva je samozrejme iná vec.

Návrhom rozumiem samozrejme formulár na zápis spoločnosti do OR. Návrh sa podpíše ZEP tak ako vlastne všetky prílohy návrhu.
Čo sa týka SZ tú musia podpísať a overiť podpisy všetci spoločníci.
kinimod
18.08.10,17:11
Ďakujem, no sudca mi schválil zápisový formulár aj bez podpisov. Takže asi to nie je nevyhnutné.

Situácia bola nasledovná:
spoločník 1: fyzická osoba, konateľ
spoločník 2: právnická osoba

navrhovateľ: ja, štatutár právnickej osoby spoločníka 2, mal som splnomocnenie od spoločníka 1.

V zápisovom formulári som bol teda navrhovateľ ja a podpísal som ho mojim ZEP. Podpisy napísané perom tam neboli.
Economic
18.08.10,17:57
Ďakujem, no sudca mi schválil zápisový formulár aj bez podpisov. Takže asi to nie je nevyhnutné.

Situácia bola nasledovná:
spoločník 1: fyzická osoba, konateľ
spoločník 2: právnická osoba

navrhovateľ: ja, štatutár právnickej osoby spoločníka 2, mal som splnomocnenie od spoločníka 1.

V zápisovom formulári som bol teda navrhovateľ ja a podpísal som ho mojim ZEP. Podpisy napísané perom tam neboli.


Tak to je super. Určite to všetko prejde v poriadku.