janulik22
11.08.10,18:14
Vyskusala som si farbit vlasy, ale po niekolkych minutach ma zacala pokozka palit. Hned som si ju musela zmyt, naco som na nej spalene miesta, tym padom mam asi citlivu pokozku a neviem ci si budem moct vlasy farbit, co je problem nakolko mi zacali vykukat prve sedive vlasy :( neviete mi poradit nejaky dobry sampon, pripadne iny sposob akym ich prekryt ?
arizona
11.08.10,16:48
durisovad
11.08.10,18:10
Nebolo by lepsie nechat vlasy sedive? Ked su pekne upravene, su zaujimave. Poznam pani, ktora je uz velmi dlho sediva, tiez neznasa ziadnu farbu, ale ma vlasy vzdy perfektne ucesane a je na nu velmi prijemny pohlad.
Rozalka
11.08.10,19:59
Začala som šedivieť v 20-ke, v 30 som mala viac šedín ako ostatných, a v 35 som mala bielu hlavu. Spočiatku som si ich farbila na pôvodnú (čiernu), potom na svetlejšie - na hnedú. No potom som postupne prechádzala k úplne bielej a neľutujem. Jediné, čo ľutujem, to množstvo chémie vyčapkanej na moju hlavu, čím utrpela (a riadne!) kvalita mojich vlasov.
zk24
11.08.10,20:28
Vyskusala som si farbit vlasy, ale po niekolkych minutach ma zacala pokozka palit. Hned som si ju musela zmyt, naco som na nej spalene miesta, tym padom mam asi citlivu pokozku a neviem ci si budem moct vlasy farbit, co je problem nakolko mi zacali vykukat prve sedive vlasy :( neviete mi poradit nejaky dobry sampon, pripadne iny sposob akym ich prekryt ?

Neskúšala si Henu? Je to prírodná farba. U nás ju dostať tak v štyroch odtieňoch, nie je veľmi na výber, ale fungujú na prírodnej báze, a keď to dávaš na vlasy voní to ako marihuana :---

Mám odskúšané. Treba s tým ale robiť veľmi opatrne.

Možno by to stálo za vyskúšanie, ak si alergická na chémiu, prípadne nejaký peroxid a tak.

Majú dobrú kryciu schopnosť, nevedia však vlasy zosvetliť, keďže je to len farba - taký prášok, ktorý zarábaš s teplou vodou...
m.hladka
11.08.10,20:41
práveže, ak má citlivú pokožku, tak z heny býva najväčšia alergia
zk24
11.08.10,20:42
To vážne? Ja alergiu nemám, tak neviem posúdiť, ale vždy mi ju odporúčali pre prípad, keby mi vadila chemická farba...
Tak ak máš s tým skúsenosti, tak beriem späť.

Čítam, googlim, a našla som len odporúčania na hennu v prípade citlivosti na chemické farby ako svrbenie, červenanie, vyrážky a podobne.
Katy a R
11.08.10,20:53
.. nuž alergia môžebyť na všetko:mee: .. treba vyskúšať rôzne druhy - keď už trváš na farbení, alebo ešte šampón palete je možno šetrnejší (ale ako pre koho;))

Ja mám tiež "prírodný melír";):) ... a ešte ušetrím:D
paris33
12.08.10,19:21
ja som mala podobny problem , henu aj sampony som zamietla tak mi jedna znama poradila sedivacik , bola som velmi milo prekvapena pretoze mi zacali odrastat vlasy nie sedive !!! ale mojej povodnej farby , sedivacik uz sice nie je ale maju teraz pripravok reparex , ktory je dokonca vyrobeny specialne pre zeny , ja osobne odporucam , tak vyskusaj aj ty :))
mysimis
12.08.10,19:25
A čo tak vyskúšať prírodné farby na vlasy? Napr.: http://www.fiore-sk.sk/
Petra_33
17.05.11,14:05
Aj ja mam citlivu pokozku na hlave, pri farbeni ma vzdy svrbi a niekedy to az pali. Moja kadernicka uz skusala kde co, ale nic nepomaha. Pred tyzdnom mi dala novu farbu, ktora sa vola Senea a prvykrat som sa pri farbeni citila dobre. Prijemne to chladilo a ani po farbeni sa neobjavili ziadne problemy. A ta farba je uplne perfketna - syta, leskla. Inu si uz na hlavu ani nedam
katalóg
17.05.11,14:09
nákupčí
05.08.11,07:26
ostrihať na koleno:)
Estetic
05.06.12,08:50
Nič,s týmto sa nedá nič robiť.Nechať vlasy šedivé,alebo akceptovať,že po každom farbení je zápal pokožky,ktorý musí dávať do poriadku lekár ak nechcete prísť o vlasy.