ubka
12.08.10,00:47
Neviem sa s tým stotožniť, že ľudia sa zbavujú odpadkov mimo miest na to určených, ale zároveň si nedokážem vysvetliť, prečo tí, ktorí spravujú tieto miesta neurobia poriadok. No a ako vyzerajú naše odpočívadlá pri cestách...
Stanislav 1975
11.08.10,22:50
Neviem sa s tým stotožniť, že ľudia sa zbavujú odpadkov mimo miest na to určených, ale zároveň si nedokážem vysvetliť, prečo tí, ktorí spravujú tieto miesta neurobia poriadok. No a ako vyzerajú naše odpočívadlá pri cestách...

máš síce pravdu,ale čo mi tu s tým narobíme?:confused:,či len tak konštatuješ?
ubka
11.08.10,22:56
Odpočívadlo na starej seneckej ceste takto vyzerá už veľmi dlhú dobu..
Neviem, komu by poslúžili oddychové stolíky...
ubka
11.08.10,23:01
Tak ako po iné roky aj teraz som si v lete zvolila prehliadku miest Slovenska a tieto zábery sú zo Senice..
ubka
11.08.10,23:08
máš síce pravdu,ale čo mi tu s tým narobíme?:confused:,či len tak konštatuješ?
Možno som naivná, ale áno, myslím si, že to s niekym pohne a že sem chodia aj takí, ktorí by to mohli ovplyvniť, v tejto téme by mohli byť uvádzané aj pekné miesta teda lákadlá pre turistov;)
tomasenkoslav
12.08.10,04:33
Neviem sa s tým stotožniť, že ľudia sa zbavujú odpadkov mimo miest na to určených, ale zároveň si nedokážem vysvetliť, prečo tí, ktorí spravujú tieto miesta neurobia poriadok. No a ako vyzerajú naše odpočívadlá pri cestách...

Ja to nerobim samozrejme ale chapem prečo tak robia jedni a ti druhí.
http://www.t-t.sk/pdf/c_Chlmec.pdf

Nam obyvatelia Tepličky nad Váhom (dedina, kde je KIA) vyvazaju svoj odpad na športový areal - kanal vodneho slalomu pod Dubňom. Kde s tým, ked http://www.t-t.sk/pdf/c_Chlmec.pdf + furmanka.
Toto sa nezmeni. Pokial za to nebudu sankcie, ktore zruinuju rodinny rozpocet na par mesiacov, tak to budu ludia robit stale. Lebo to je pohodlne a "na oko zadarmo". Totiž vždy si to nejakou formou niekto alebo niečo odnesie. Ci je to životne prostredie, niekto kto skladku musi zlikvidovat, ale aj sused - ktoremu ten odpad za povodne upcha odtoky vody a tým sa mu voda dostane tam , kde nechce.

Neviem či je to lakadlo pre turistov....na naš kanal obcas pride i elena kaliska, juraj minčik či michal martikan a urcite to nie je pre mesto pekna "vizitka".
aviator
12.08.10,15:59
Mám známeho, ktorého tí vyhadzovači :D poriadne štvú, raz na nich skúsil zavolať políciu a človek na druhom konci drôtu povedal: ...viete, kým tam prídeme, utečú........
Na druhej strane si myslím, že v tejto veci by sa mali angažovať aj ekologický aktivisti. Kopať do atómových elektrární a lesov TANAPu je jednoduché, ale toto je problém, kde by dobrovoľníci v spolupráci s políciou mohli uspieť. Ešte kamery na tých najznečisťovanejších miestach by mohli pomôcť. Kto má lepší nápad, nech napíše.
ubka
13.08.10,19:20
aviator, je mi jasné, preto som to sem napísala, že je to situácia, ktorej sa nevenovala veľká pozornosť, práve preto som to sem dala, lebo ak to dokážu vonku, myslím v zahraničí, mali by sa nájsť páky aj u nás a verím, že ak budeme na takéte veci upozorňovať, nájde sa niekto, kto bude chcieť a hlavne môcť zákon na ochranu životného prostredia zakomponovať do legislatívy a predovšetkým sa bude sankcionovať porušenie. Veď za priestory, ktoré sú znečisťované niekto zodpovedá, niekomu patria, teda nemalo by mu byť ľahostajné, ako vyzerajú. No a okrem iného, je to možno tip na zvýšenie zamestnanosti:D
Ak poukážeme na nedostatky na konkrétnych miestach, predpokladám, že zainteresovaným to nebude ľahostajné a budú sa snažiť o nápravu...veď to vôbec nie je pekná vizitka regiónu.
ubka
14.08.10,20:08
Takýto komfort a súkromie poskytujú sprchy v platenom areály Seneckých jazier :(
arizona
14.08.10,20:12
Šupni tie fotky na http://earth.google.com/, alebo http://www.google.sk/search?q=www.panoramio.com&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGLL_sk___SK392
... dnes veľa ľudí pred cestou gúgluje... ;)
Možno to uvidí aj niekto z kompetentných ...
ubka
14.08.10,20:31
Nedalo nám, pri prechádzaní mestom Sereď sme započuli koncert v parku, teda zastavili sme sa popočúvať, lavičky boli obsadené prevažne penzistami, no jedna voľná pohostinnosť neponúkala a pokazila dobrý počiatočný dojem...
vizitka usporiadateľov, alebo konzumentov?