SamuelG
12.08.10,07:42
Nevedel som presne kde túto tému zaradiť tak sa predom ospravedlňujem ak som ju zaradil zle.

Jedná sa mi o to že moja vysoká škola (chemicko-technologická) nie je bohvie čo pokiaľ sa jedná o hľadanie zamestnania. Preto by som si chcel spraviť nejaký rekvalifikačný kurz alebo nejaký iný užitočný kurz ktorý by mi zvýšil šance na súčasnom slovenskom trhu práce.

Ak by mal niekto náhodou nejaký dobrú konkrétnu (rada typu nauč sa nejaký programovací jazyk nie je radou) radu tak by som bol povďačný.

Pokiaľ ide o to, čo by ma bavilo tak to nie je vôbec podstatné. Jediné o čo mi ide o uplatnenie na trhu práce.
pepsikova
12.08.10,06:02
..toť nenidávno bolo mladým a ambicioznym doporučené hľadať prácu vo svete, aby si mal sám pred sebou úctu...s vysokou školou by si chcel aký kurz?..len to, čo ťa baví..alebo do sveta...
..samozrejme, nechcem ťa vyháňať z našej milovanej vlasti, ale chémia a technologie majú určite odvetvia, kde by si niečo našiel,lebo rekvalifikačný kurz môžeš mať na murára, esbeskára, pokladníčku...ale tu?::
Dantess
12.08.10,06:28
Nevedel som presne kde túto tému zaradiť tak sa predom ospravedlňujem ak som ju zaradil zle.

Jedná sa mi o to že moja vysoká škola (chemicko-technologická) nie je bohvie čo pokiaľ sa jedná o hľadanie zamestnania. Preto by som si chcel spraviť nejaký rekvalifikačný kurz alebo nejaký iný užitočný kurz ktorý by mi zvýšil šance na súčasnom slovenskom trhu práce.

Ak by mal niekto náhodou nejaký dobrú konkrétnu (rada typu nauč sa nejaký programovací jazyk nie je radou) radu tak by som bol povďačný.

Pokiaľ ide o to, čo by ma bavilo tak to nie je vôbec podstatné. Jediné o čo mi ide o uplatnenie na trhu práce.
Ja by som radil pridať sa do nejakého MLM systému, naučiť sa komunikovať, predávať, zarobiť si a následne otvoriť si nejaký eshop. Dnes je to najčastejšia forma podnikania, pretože je lacná a efektívna. Ak ale silou mocou chceš kurz, tak si ich zoznam nájdeš na UP.
adi11
12.08.10,07:22
Je mi z toho nanic, ked absolventi vysokych skol su nuteni z dovodu nedostatku pracovnych miest odchadzat do zahranicia, kde robia podradne prace, ktore z ich oborom nemaju nic spolocne. Poznam z okolia vela mladich ludi, co maju VS -vzdelanie a sedia doma na podpore a socialnych davkach, pretoze ani za predavacov ich nechcu zobrat. Je to smutne.

Lenze, pokial budu zamestnani v SAV a na vysokych skolach neproduktivni dochodcovia, ktori maju vysoke platy a zaroven aj vysoke dochodky {je ich tam neurekom a vam mladim ludom to vobec nevadi}, tak pracu v svojom obore si tazko najdes. Ved na miesto jedneho dochodcu by mohli prijat dvoch absolventov.
SamuelG
12.08.10,07:45
Popravde tá výška bola strata času ... takmer nič som sa tam nenaučil do praxe ale to myslím že je na každej škole

Momentálne som zmierený že v obore robiť nebudem (v dnešnej dobe to neni nič neobvyklé). Jediné o čo mi ide teraz je o zvýšenie šance na uplatnenie sa na trhu práce.
ivka70
12.08.10,07:48
Ja si zasa myslim, ze chemicko-technologicka fakulta STU je velmi dobra skola na uplatnenie sa.
Je pravda, ze uplatnenie je len v urcitych miestach a nie je to odbor utovnik, ktoreho potrebuje kazda firma, ale chemici su vo vseobecnosti hodne hladani.
Aky odbor si skoncil a kde hladas pracu?

Na www.profesia.sk je aktualne 33 ponuk, kde hladaju vyslovene chemika .... nie je to vela, ale zasa ani nie je vela zaujemcov s takymto vzdelanim, takze najst sa ponuka najde.
Skor ide o to miesto vykonu prace, kde ju hladas ....
Mam info, ze v Brne na podobnej fakulte je v 5. rocniku o absolventov skoro bitka, co si ich rozchytavaju formy uz pocas skoly ....
ivka70
12.08.10,07:50
Je mi z toho nanic, ked absolventi vysokych skol su nuteni z dovodu nedostatku pracovnych miest odchadzat do zahranicia, kde robia podradne prace, ktore z ich oborom nemaju nic spolocne. Poznam z okolia vela mladich ludi, co maju VS -vzdelanie a sedia doma na podpore a socialnych davkach, pretoze ani za predavacov ich nechcu zobrat. Je to smutne.

Lenze, pokial budu zamestnani v SAV a na vysokych skolach neproduktivni dochodcovia, ktori maju vysoke platy a zaroven aj vysoke dochodky {je ich tam neurekom a vam mladim ludom to vobec nevadi}, tak pracu v svojom obore si tazko najdes. Ved na miesto jedneho dochodcu by mohli prijat dvoch absolventov.

Myslim si, ze sa hodne mylis, chemicko technologicka fakulta nie je primarne urcena na vedu a vyskum ... takze co sa tyka SAVky, tak aktualne zatinas mimo.
Dalsia vec je , ze kolko absolventov ma zaujem ist za tie platy a s tymi moznostami na SK do vedy ....
SamuelG
12.08.10,08:04
ivka70:

Moje zameranie je analytická chémia :) ... problém je že už som zo školy nejaký ten rok a nerobil som v obore takže je to takmer už pase ... okrem toho keď aj niekto hľadá chemika tak len s praxou ... a tú ja jednoducho nemám a nemám ju ani kde získať
adi11
12.08.10,08:39
Myslim si, ze sa hodne mylis, chemicko technologicka fakulta nie je primarne urcena na vedu a vyskum ... takze co sa tyka SAVky, tak aktualne zatinas mimo.
Dalsia vec je , ze kolko absolventov ma zaujem ist za tie platy a s tymi moznostami na SK do vedy ....
Staci len nakuknut do SAV, kolko je tam ustavov, kde by sa uplatnil.
II. Oddelenie vied o živej prírode a chemických vedách

http://www.sav.sk/img/odd2.png
Lekárske vedy

Neurobiologický ústav SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=58)
Neuroimunologický ústav SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=28)
Ústav experimentálnej endokrinológie SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=42)
Ústav experimentálnej farmakológie a toxikológie SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=43)
Ústav experimentálnej onkológie SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=45)
Ústav molekulárnej fyziológie a genetiky SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=57)
Ústav normálnej a patologickej fyziológie SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=59)
Ústav pre výskum srdca SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=62)
Virologický ústav SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=74)
Biologické a chemické vedy

Botanický ústav SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=5)
Chemický ústav SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=6)
Ústav anorganickej chémie SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=36)
Ústav genetiky a biotechnológií rastlín SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=47)
Ústav molekulárnej biológie SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=56)
Ústav polymérov SAV (http://www.sav.sk/?lang=sk&charset=&doc=org-ins&institute_no=61)

..a co sa platov tyka, kazdy raz musi niekde zacat pracovat, je len na samotnom jedincovi ako zuzitkuje to co sa naucil, alebo sa preorientuje na nieco ine..
veronikasad
12.08.10,09:08
ivka70:

Moje zameranie je analytická chémia :) ... problém je že už som zo školy nejaký ten rok a nerobil som v obore takže je to takmer už pase ... okrem toho keď aj niekto hľadá chemika tak len s praxou ... a tú ja jednoducho nemám a nemám ju ani kde získať
v akom odbore si robil doteraz ?
SamuelG
12.08.10,09:27
momentalne robím v štátnej správe v oblasti odpadového hospodárstva :) zákon o odpadoch a zákon o obaloch atď .)

Ako robota neni zlá ale bohužiaľ platy sú na Hlavne mesto smiešne bohužiaľ. Pokiaľ by človek chcel rodinu tak s tým sa fungovať nedá len živoriť.
wagner
12.08.10,09:48
momentalne robím v štátnej správe v oblasti odpadového hospodárstva :) zákon o odpadoch a zákon o obaloch atď .)

Ako robota neni zlá ale bohužiaľ platy sú na Hlavne mesto smiešne bohužiaľ. Pokiaľ by človek chcel rodinu tak s tým sa fungovať nedá len živoriť.

Pokiaľ robíš v štátnej správe alebo vo verejnej správe, tam sú platy tabuľkové, s tým nič nenarobíš. Keď chceš mať vyšší príjem, choď podnikať. Bratislava patrí k mestám, kde sa dá podnikať.
veronikasad
12.08.10,09:55
momentalne robím v štátnej správe v oblasti odpadového hospodárstva :) zákon o odpadoch a zákon o obaloch atď .)

Ako robota neni zlá ale bohužiaľ platy sú na Hlavne mesto smiešne bohužiaľ. Pokiaľ by človek chcel rodinu tak s tým sa fungovať nedá len živoriť.
Platy možno na hlavné mesto smiešne, ale istý príjem, pevný pracovný čas, dovolenka, stravné lístky, príp. ďalšie výhody zamestnávatela.

Môžeš začať podnikať - zistiť vo svojom okolí aké služby chýbajú, týmto smerom zamerať svoju rekvalifikáciu. Bez vstupného kapitálu to ale nebude jednoduché.
Najmenším rizikom bude asi prevádzka e-shopu, ale ten ťa v začiatkoch určite neuživí. A podnikať popri zamestnaní v štátnej správe asi nie je možné. Takže som ti moc neporadila.
SamuelG
12.08.10,09:59
Bohužiaľ nemám okolo seba ľudí ktorý by podnikali a pustiť sa do podnikania podľa príručky na internete v dnešnej dobe je sebevražda hlavne pokiaľ človek nemá žiadne počiatočné skúsenosti.

BTW štátna správa podnikanie umožňuje s výnimkou podnikania v obore v ktorom sa vykonáva štátna služba.
veronikasad
12.08.10,10:02
Bohužiaľ nemám okolo seba ľudí ktorý by podnikali a pustiť sa do podnikania podľa príručky na internete v dnešnej dobe je sebevražda hlavne pokiaľ človek nemá žiadne počiatočné skúsenosti.

BTW štátna správa podnikanie umožňuje s výnimkou podnikania v obore v ktorom sa vykonáva štátna služba.
čo si potom chce riešiť zadaním prvého príspevku ?
Po absolvovaní rekvalifikačného kurzu budeš bez praxe zaujímavý pre máloktorého zamestnávatela.

Čo sa týka podnikania - každý začínajúci podnikatel ide do rizika ...
SamuelG
12.08.10,10:10
no ono to slovo rekvalifikačný kurz nebolo šťastné riešenie nadpisu. Jedná sa mi o to urobiť hocičo také čo by zvýšilo moje šance na trhu práce :)
veronikasad
12.08.10,10:14
no ono to slovo rekvalifikačný kurz nebolo šťastné riešenie nadpisu. Jedná sa mi o to urobiť hocičo také čo by zvýšilo moje šance na trhu práce :)
skús odpovedať na otázku - čo vieš robiť, resp. čo by si v budúcnosti chcel robiť ? Pokial ide len o príjem, vysoké príjmy sú vo fnančnom poradenstve, poisťovníctve. Tam ich obyčajne nezaujíma dosiahnuté vzdelanie, "preškolia" si uchádzačov, ale obyčajne je to práca mimo pracovný pomer, s licenciou NBS.

Ak to nebude vadiť tvojmu zamestnávatelovi, a rodine čas strávený po večeroch, môžeš skúseiť popri zamestnaní. Ak ťa práca zaujme, venovať sa jej naplno (ja by som si v tejto oblasti nezarobila ani na slanú vodu).
SamuelG
12.08.10,10:24
veronika odpoveď na otázku čo viem robiť je jednoduchá ... nič ... je smutná ale pravdivá .. bohužiaľ na výške ma z praxe nenaučili nič ... a v štátnej správe som sa naučil len čo to o pár zákonoch čo je úplne vzdialené od toho čo som sa učil na škole.

Preto by som sa chcel naučiť niečo čo by ma posunulo niekam, aby som už mohol povedať že aspoň niečo viem.

Určite by som ale nechcel robiť v multilevelmarketingu typ finančný poradca :) Bohužiaľ som to skúšal vo OVB prešiel som dvojmesačným kurzom a bol som tým nanajvýš znechutený. Ľudia oprávnene majú na finančných poradcov negatívny názor. I keď je pravda že niektorí sa naozaj snažia pomôcť len bohužiaľ nemajú na to dostatočné informácie o produktoch iba tie ktoré chce spoločnosť aby mali.

A čo by som chcel robiť? tak aby som niečo zarobil (nemusí to byť majland) a aby som si zachoval svoju dôstojnosť to znamená nič také ako vtieravé ponúkanie produktov ktoré stoja za prd :)
veronikasad
12.08.10,10:32
veronika odpoveď na otázku čo viem robiť je jednoduchá ... nič ... je smutná ale pravdivá .. bohužiaľ na výške ma z praxe nenaučili nič ... a v štátnej správe som sa naučil len čo to o pár zákonoch čo je úplne vzdialené od toho čo som sa učil na škole.

Preto by som sa chcel naučiť niečo čo by ma posunulo niekam, aby som už mohol povedať že aspoň niečo viem.

Určite by som ale nechcel robiť v multilevelmarketingu typ finančný poradca :) Bohužiaľ som to skúšal vo OVB prešiel som dvojmesačným kurzom a bol som tým nanajvýš znechutený. Ľudia oprávnene majú na finančných poradcov negatívny názor. I keď je pravda že niektorí sa naozaj snažia pomôcť len bohužiaľ nemajú na to dostatočné informácie o produktoch iba tie ktoré chce spoločnosť aby mali.

A čo by som chcel robiť? tak aby som niečo zarobil (nemusí to byť majland) a aby som si zachoval svoju dôstojnosť to znamená nič také ako vtieravé ponúkanie produktov ktoré stoja za prd :)
školením OVB som po prepustení z firmy prešla aj ja s úplne rovnakými pocitmi. Dcéry zostali po skončení EU v Bratislave, nesťažujú si ...Samotná škola ich možno veľa nenaučila, naučil ich život. Už počas štúdia pracovali a nemali problém najsť si zamestnanie primerané vzdelaniu.

Napadá ma nejaké pracovné miesto v telekomunikáciach, neskúšal si ?
SamuelG
12.08.10,10:46
Nemôžeš porovnávať EU a STU. Na STU bolo všetko povinné prednášky, cvičenia, labáky proste tvrdé denné štúdium a plno domácich úloh.

EU má ďaleko viac voľnosti a preto je oveľa ľahšie popri tej škole robiť a dokonca sa dá robiť aj diaľkovo. Mimo to má aj ďaleko lepšie uplatnenie.

Pokiaľ sa jedná o telekomunikácie tak áno to je niečo čo by ma zaujímalo bohužiaľ mám strašný nedostatok a ten je že neviem plynule po anglicky. Jedine písomná komunikácia. Takže vďaka tomu padajú taký zamestnávatelia ako IBM, Lenovo atď a aj všetci telefónny operátory.

Anglinu drvým každý deň. Bohužiaľ tá ústna komunikácia mi nejak v tej angline nejde.
veronikasad
12.08.10,10:52
Nemôžeš porovnávať EU a STU. Na STU bolo všetko povinné prednášky, cvičenia, labáky proste tvrdé denné štúdium a plno domácich úloh.

EU má ďaleko viac voľnosti a preto je oveľa ľahšie popri tej škole robiť a dokonca sa dá robiť aj diaľkovo. Mimo to má aj ďaleko lepšie uplatnenie.

Pokiaľ sa jedná o telekomunikácie tak áno to je niečo čo by ma zaujímalo bohužiaľ mám strašný nedostatok a ten je že neviem plynule po anglicky. Jedine písomná komunikácia. Takže vďaka tomu padajú taký zamestnávatelia ako IBM, Lenovo atď a aj všetci telefónny operátory.

Anglinu drvým každý deň. Bohužiaľ tá ústna komunikácia mi nejak v tej angline nejde.
Neporovnávam - to som uviedla len ako príklad. Myslím, že základom úspešnosti pri prijímacích pohovoroch je počítačová a jazyková gramotnosť. Vo veľkých firmách aj tak všetci noví zamestnanci prechádzajú vstupným školením ...

Dcéra mala podobný problém v komunikácii v angličtine - minulý rok sa "naštvala" a zaplatila si mesačný jazykový kurz v Anglicku. A vraj to bola najlepšia škola života ...
SamuelG
13.08.10,07:18
No neviem či by mi taký mesačný anglicky kurz pomohol. Ja sa anglinu učím 15 rokov (posledné tri roky sa ju učím denne) ale viem len čítať a písať. Pokiaľ si pustím film v angline nerozumiem ani prd a taktiež sa nedohovorím. Proste na jazyky som ten najväčší antitalent.
Dantess
13.08.10,07:49
No neviem či by mi taký mesačný anglicky kurz pomohol. Ja sa anglinu učím 15 rokov (posledné tri roky sa ju učím denne) ale viem len čítať a písať. Pokiaľ si pustím film v angline nerozumiem ani prd a taktiež sa nedohovorím. Proste na jazyky som ten najväčší antitalent.
To bola aj bratrancova priateľka a po roku v anglicku vie perfektne po anglicky. Inak to v tvojom prípade nevidím. Anglicko - naučiť sa anglicky - zarobiť si - vrátiť sa domov a začať podnikať.
BXLmiami
13.08.10,08:08
Je mi z toho nanic, ked absolventi vysokych skol su nuteni z dovodu nedostatku pracovnych miest odchadzat do zahranicia, kde robia podradne prace, ktore z ich oborom nemaju nic spolocne. Poznam z okolia vela mladich ludi, co maju VS -vzdelanie a sedia doma na podpore a socialnych davkach, pretoze ani za predavacov ich nechcu zobrat. Je to smutne.

Lenze, pokial budu zamestnani v SAV a na vysokych skolach neproduktivni dochodcovia, ktori maju vysoke platy a zaroven aj vysoke dochodky {je ich tam neurekom a vam mladim ludom to vobec nevadi}, tak pracu v svojom obore si tazko najdes. Ved na miesto jedneho dochodcu by mohli prijat dvoch absolventov.
Nič v zlom,ale chemicko technologická VS nemala na Slovensku uplatnenie skoro nikdy,moje spolužiačky ktoré ju svojho času skončili VSETKY skončili mimo odboru a len 1 vyučuje na VS chemickej v Prahe.Tých pár miest čo zobrala Biotika,Petrochema Dubová alebo Slovakofarma Hlohovec nestálo za reč.
SamuelG
13.08.10,08:24
Nič v zlom,ale chemicko technologická VS nemala na Slovensku uplatnenie skoro nikdy,moje spolužiačky ktoré ju svojho času skončili VSETKY skončili mimo odboru a len 1 vyučuje na VS chemickej v Prahe.Tých pár miest čo zobrala Biotika,Petrochema Dubová alebo Slovakofarma Hlohovec nestálo za reč.


No to je všeobecne známe že chem-tech je nanič :) ... vyštudovanie tej školy považujem za jeden z najväčších omylov aké som v živote urobil. Ale o to v tejto téme nejde. Teraz ide o to ako z toho von :)
Macka
13.08.10,08:53
No to je všeobecne známe že chem-tech je nanič :) ... vyštudovanie tej školy považujem za jeden z najväčších omylov aké som v živote urobil. Ale o to v tejto téme nejde. Teraz ide o to ako z toho von :)

môj názor, je podobný ako vyššie u Dantessa. Ak Ti robí problém AJ, treba vycestovať do UK, aspoň na nejaký čas. Viem, že s prácou je to tam ťažšie, ale kto chce, prácu si nájde. Asi by to bola práca neadekvátna Tvojmu VŠ vzdelaniu, ale komunikácia v AJ by Ti po návrate v nájdení si práce na SK určite pomohla. / možno aj nejaké štúdium na tamojších VŠ/?Popr. môžeš potom začať v niečom podnikať.Možno Ti osud do cesty niečo prinesie.Lebo len tak plakať doma, a sťažovať si, nič nevyrieši...
Ja mám zase opačný problém, mládi ako sa hovorí v prdeli, do dôchodku ďaleko,VŠ nemám/ aj keď moj prospech v škole bol vždy výborný/. Moji rodičia na to aby som študovala, nemali, potom prišla rodina, deti... Učiť AJ som sa začala pred 3 rokmi, a ako Ty píšeš, keď pozerám film, nerozumiem nič, ale nevzdávam to, borím sa s tým ďalej/ aj keď mi moja sestrička vraví, že pre mňa je to už zbytočnosť/. Dcéry už študujú na VŠ, a ja rozmýšľam čo ďalej so svojim životom, s prácou, ktorá ma už nenapĺňa/ hlavne po finančnej stránke/.Tiež rozmýšľam, že sa dám diaľkovo na VŠ, /FEM v Nitre obor účtovníctvo/, to by ma celkom bavilo, nejakú zákl.znalosť mám, ale fakt len základnú, tak veľmi, veľmi zvažujem pre a proti, či sa vôbec ešte v tomte obore bez nejakej veľkej praxe uplatním. Alebo mám druhú možnosť, podobnú ako Ty, nad ktorou tiež uvažujem, a to, že sa vyberiem do UK pracovať na nejaký čas ,a hlavne sa naučiť jazyk. A ver mi, že stojím na horšej štartovacej dráhe ako ty.Mám rodinu, a som určite staršia, ale riešenie sa vždy nájde, treba len chcieť.Ak nemáš rodinu, je to o to ľahšie. Ja to ale stále nevzdávam. Držím palčeky aby si sa rozhodol správne, len treba pre to niečo urobiť. Máš pred sebou ešte dosť času.
padro
13.08.10,09:32
ono pokial ta ta vyska nebavy a nestudujes veci sam popri skole tak to co ta tam naucia ti velmi nepomoze, ale zase je dobre tu vysku si spravit clovek ziska ani nie tak vedomosti ale iny pohlad na vec.. to mam z vlastnej skusenosti, no a ak nic nevies robit (myslim nieco odborne) tak potom treba podnikat ale to je nieco co tiez treba vediet respektive treba aby mal clovek taku vlastnost ze ho to bavi a je obchodnik inak to asi netreba ani skusat.
veronikasad
13.08.10,10:42
No neviem či by mi taký mesačný anglicky kurz pomohol. Ja sa anglinu učím 15 rokov (posledné tri roky sa ju učím denne) ale viem len čítať a písať. Pokiaľ si pustím film v angline nerozumiem ani prd a taktiež sa nedohovorím. Proste na jazyky som ten najväčší antitalent.
pokial tam nepôjdeš s kamarátom, ale sám, určite pomôže. Pretože inak ako po anglicky sa v jazykovej škole nedohovoríš a budeš nútený rozprávať. Z rozprávania dcéry viem, že tam boli ľudia rôzneho veku, z rôznych krajín - úplní začiatočníci, aj takí, čo sa pripravovali na jazykové skúšky. Tam ste si všetci rovní, jazykové bariery padajú ...
BXLmiami
13.08.10,11:13
No to je všeobecne známe že chem-tech je nanič :) ... vyštudovanie tej školy považujem za jeden z najväčších omylov aké som v živote urobil. Ale o to v tejto téme nejde. Teraz ide o to ako z toho von :)
Pokiaľ Ti stačí málo penazí,tak pedagogické minimum a učiť.
Doktorantské študium a učiť na VS.
Zamestnať sa v oblasti vôd a ekologie u nás alebo v zahraničí.Skúsiť prípadne Hygienu ako zamestnávateľa.Alebo nájsť uplatnenie v oblasti chémie v zahraničí.Alebo nechceš chémiu robiť vôbec?Co by ťa bavilo?
SamuelG
13.08.10,16:11
No cieľ bol ísť na kriminalistickú expertízu do Ba však kde už sa dnes chemický analytik uplatni :)

Nemôžem ísť do anglicka bol by to priveľký risk. Poznám mnoho ľudí čo sa tam snažili nájsť si prácu a vedeli anglicky ďaleko viac ako ja a jediné čoho dosiahli bolo že utratili všetky prachy a vrátili sa naspať. Okrem toho mám tu zamestnanie nemôžem sa len tak zobrať a ísť to v tejto dobe risknúť na blind do zahraničia.

Preto sa snažím nájsť niečo také aby som zvýšil svoje uplatnenie na trhu práce napríklad vzdelávaním popri robote. Ale daľšiu výšku už určite nie. Výška pripravuje absolventov na život v nereálnom svete (možno existujú aj také výšky čo naozaj niečo naučia ale ja také nepoznám) a teda je zbytočná. Čo sa totiž človek nenaučí v praxi tak nevie.
KEJKA
13.08.10,19:03
spomínal si, že mlm-OVB nie, ale v tvojej situácii je práve MLM to, čo ťa naučí orientovať sa v biznise, cielenej komunikácii s ľudmi.
Kamarát v MLM, inak vyučený elektrikár sa tak vypracoval praxou v MLM, že teraz prednáša marketing na vysokej škole. Samozrejme sú za tým hodiny práce, samovzdelávania, odborných školení, kurzov, ale hlavne práca s ľudmi.
Teraz viacmenej má odrobené, môže sedieť so žienkou, nohy vyložené, .......... nie je ten typ, ale môže si to dovoliť.
Tiež na to "treba mať", aspoň chuť niečo so sebou robiť, niekam sa pohnúť, stanoviť si ciele, cesta k ich splneniu určite existuje.
Počiatočný kapitál nedosahuje tisícky EUR, nepredstavuje žiadne riziko a nemusíš vedieť ani jazyky.
MLM-ov je veľa, viem o dvoch, do ktorých sa oplatí ísť.
veronikasad
13.08.10,19:21
Kejka, školenia OVB som po strate zamestnania skúšala 2-krát, nemám na to povahu - nezarobila by som si ani na slanú vodu ...

Nie každý sa na tento typ podnikania hodí. Môj problém nie je v komunikácii s ľuďmi, ale v tom, že tomuto systému neverím - a čomu neverím ja, nedokážem presviedčať o správnosti investovania niekoho iného.
SamuelG
13.08.10,19:33
presne tak ja nie som typ obchodnika aby som ponukal produkty alebo nabaloval pod seba ludi aby ponukali produkty za mna ... proste mozno sa tak da uzivit ale je to pod moju uroven citil by som sa ako parazit ... tuto cinnost by som dokazal bez problemov robit keby som bol o vyhodnosti danych produktov presvedceny... bohuzial ziadny MLV nema produkty o ktorych sa da povedat ze su kvalitne a za dobru cenu ... keby to tak bolo nebolo by potrebne pre ne budovat MLV

podobne sa mi nepáči pozicia farmaceutickych reprezentantov ... pretoze presviedcat niekoho aby predaval liek ktory je 5 nasobne drahy ak je na trhu jeho lacna alternativa a dokonca domacej vyroby tak je to proste svinstvo

a to že sa jeden z 100 000 v MLV nabali neznamena že MLV je dobrý. 99,9 percenta o ziskoch v MLV bude vzdy len pocut ale nikdy ich neuvidi.
veronikasad
13.08.10,19:38
Samuel, nepísala som o vycestovaní za prácou do Anglicka. Písala som o mesačnom jazykovom kurze, na ktorý obetuješ jednu dovolenku, príp. požiadaš zamestnávatela o nejaké neplatené volno.
Nie je to lacná záležitosť, ale vynaložené náklady sa niekolkonásobne vrátia.
Laco-monter
13.08.10,19:39
Nevedel som presne kde túto tému zaradiť tak sa predom ospravedlňujem ak som ju zaradil zle.

Jedná sa mi o to že moja vysoká škola (chemicko-technologická) nie je bohvie čo pokiaľ sa jedná o hľadanie zamestnania. Preto by som si chcel spraviť nejaký rekvalifikačný kurz alebo nejaký iný užitočný kurz ktorý by mi zvýšil šance na súčasnom slovenskom trhu práce.

Ak by mal niekto náhodou nejaký dobrú konkrétnu (rada typu nauč sa nejaký programovací jazyk nie je radou) radu tak by som bol povďačný.

Pokiaľ ide o to, čo by ma bavilo tak to nie je vôbec podstatné. Jediné o čo mi ide o uplatnenie na trhu práce.
Ak Ti ide len o uplatnenie na trhu práce, tak akýmsi zrkadlom trhu práce je stránka
http://profesia.sk

Preštuduj si aké profesie chýbajú na trhu, a pre nejakú z nich sa rozhodni.

Ja som sa takto asi pred 20 rokmi rozhodol pre zváranie kovov , a v podstate neĺutujem.
msviki
13.08.10,20:33
No to je všeobecne známe že chem-tech je nanič :) ... vyštudovanie tej školy považujem za jeden z najväčších omylov aké som v živote urobil. Ale o to v tejto téme nejde. Teraz ide o to ako z toho von :)

No, to teraz tak hovoris. tiez som skoncil ZU a myslel som si, ze je to na nic. lebo v praxi nie som co som studoval. Daj si otazku, akym zvykom ta skola naucila? (discipline, zmyslom pre povinnost?, system prace? neviem tipujem. hulit travu?) a ako to mozes toto pouzit v realnom zivote. rozmyslas bars negativne na moj vkus.

univerzita pripravi z cloveka vynikajuceho zamestnanca. (no vidis, aspon nejaka pozitivna vec:D)




Nemôžem ísť do anglicka bol by to priveľký risk. Poznám mnoho ľudí čo sa tam snažili nájsť si prácu a vedeli anglicky ďaleko viac ako ja a jediné čoho dosiahli bolo že utratili všetky prachy a vrátili sa naspať. Okrem toho mám tu zamestnanie nemôžem sa len tak zobrať a ísť to v tejto dobe risknúť na blind do zahraničia.


Samuel, chces pomojkat? pofukat bubak?
Bol som kedysi v tej samej situacii kde si ty teraz. diplom ing. a velmi dobra robota. nieco ma vsak karalo, aby som to nechal. v den ked som mal nastupit do zamest. som dostal viza do AUS a 30 dni na rozhodnutie ci kupujem letenku, alebo budem manazerom v ITA. po dvadsiatich dnoch som povedal sefke SORREY, papaa.
Vedel som, iba kde budem byvat. a mal som spiatocnu letenku, ktora prepadla po roku a vo vrecku 1000 AUD.
Uz o 5 dni som si za den zarobil v restike na tyzden ubytka a bol som happy. (na svetoznamej plazi,) zhodou okolnosti, v tom istom byte, kde aj v tom case chodili markizaci a SAM NAJVACSI PAN Pomajbo:D
Ostal som 6rokov.


Bohužiaľ nemám okolo seba ľudí ktorý by podnikali a pustiť sa do podnikania podľa príručky na internete v dnešnej dobe je sebevražda hlavne pokiaľ človek nemá žiadne počiatočné skúsenosti.


Po dvoch rokoch v restike som sa dal na predaj z dom do dom. (v anglictine!!! iba na provizie z predaja) a to sa nepovazujem za toho rychleho studenta. Tam ma podnikatelska "kultura" dlhsiu historiu, takze sa tam stretnes s fakt super ludmi. ehmm... a asi zijem ked tu pisem...ci?


čo si potom chce riešiť zadaním prvého príspevku ?


Vylieva si tu bolacku. Kedysi chlapi rukovali na vojnu povinne a z tej sa vratili ako chlapi. (teda tak sa hovori)
Teraz sa chlapec vykluje z tepluckeho domova, kde ho mamicka krmila pudincekami. potom sa chlapec zlakne zivota a nevie co ma robit.:mee:
Zivot ho vsak bud vyfacka statocne, alebo ho nauci prezit.
To zisti len ak si pobali saky paky A VYPADNE DO SVETA A NEVRATI SA TAK SKORO!!!
Potom nam Samko povie ako bolo. Takze Samko, cau a posli pohladnicu. stastnu cestu ti prajem, pretoze viem ako ta to zmeni. neobanujes.



Preto by som sa chcel naučiť niečo čo by ma posunulo niekam, aby som už mohol povedať že aspoň niečo viem.
A čo by som chcel robiť? tak aby som niečo zarobil (nemusí to byť majland) a aby som si zachoval svoju dôstojnosť to znamená nič také ako vtieravé ponúkanie produktov ktoré stoja za prd :)

Vyber si: 1.vediet aspon nieco, alebo stat sa kym chces. je to niekedy velmi tenka ciara, a je u teba velka sanca, ze na to neprides. nikdy. Preto neviem ako ty, ale toto by ma sklucovalo do konca zivota, keby mi stacilo, ze viem aspon nieco. sorry, strasna predstava pre mna! (to je palivo, ktore ma zenie stale dopredu.)
Kym toto pochopis, tak vsetko co budes robit bude na prd a bude vtierave.


no ono to slovo rekvalifikačný kurz nebolo šťastné riešenie nadpisu. Jedná sa mi o to urobiť hocičo také čo by zvýšilo moje šance na trhu práce :)

VYPADNI VON A NEVRAT SA, dokial si nenajdes zmysel pre seba sameho! vytlac si celu tuto komunikaciu a zober so sebou. Kazdy den sa na nu pozri a spytaj sa CO TU ROBIM A PRECO SOM TU?! (to ti pomoze, ked ti bude najtazsie)

"nie je dolezite, ci tu niekto ma, alebo nema pravdu. Dolezite je co urobis dalej"
SamuelG
13.08.10,20:52
msviki neviem sice o čom hovoriš ale neva .) ... chcel som len poradiť nejaky kurz :)

to že ty si niečo také zvládol je pekné ale neznamená že to zvládne každý jedinec ... 286 taktiež nezvládne čo moderný štvorjadrový počítač a tak to je aj v prírode ... sú ľudia čo robia 3 výšky naraz pričom sú takí čo ledva prelezú jednu.

ja viem na čo mám a nie som typ čo sa preceňuje a zbytočne riskuje ... som realista a kalkulujem ... nepatrím práve k tým čo sa rýchlo učia a rýchlo sa adaptujú na nové podmienky tak ako niektoré vydarenejšie genetické jedince ... ja si musím všetko ďaleko viac odrieť ak sa chcem niečo naučiť alebo pochopiť ... chcem tým povedať že v žiadnom prípade nejdem teraz v kríze na lov zamestnania na neznáme územie kde budem musieť konkurovať výkonnejším a viac programovo vybaveným jedincom pretože je to proti logike a chýba tomu stratégia... Ak chcem prežiť medzi 4 jadrovými tak musím mať softvér ktorý oni nemajú alebo ho majú len ojedinele ... a to je to čo by som chcel získať a prečo som založil túto tému.
SamuelG
13.08.10,20:54
Samuel, nepísala som o vycestovaní za prácou do Anglicka. Písala som o mesačnom jazykovom kurze, na ktorý obetuješ jednu dovolenku, príp. požiadaš zamestnávatela o nejaké neplatené volno.
Nie je to lacná záležitosť, ale vynaložené náklady sa niekolkonásobne vrátia.

ja viem ako si to myslela a ja nad tým uvažujem ... len nechce sa mi veriť že by mi mesiac nejak výraznejšie pomohol
veronikasad
13.08.10,20:57
ja viem ako si to myslela a ja nad tým uvažujem ... len nechce sa mi veriť že by mi mesiac nejak výraznejšie pomohol
Keď to nevyskúšaš - nezistíš ... Bez jazykovej gramotnosti sa nepohneš ďalej - to si už zistil aj sám.
msviki
13.08.10,21:07
msviki neviem sice o čom hovoriš ale neva .) ... chcel som len poradiť nejaky kurz :)
ohh boy!
to že ty si niečo také zvládol je pekné ale neznamená že to zvládne každý jedinec ... 286 taktiež nezvládne čo moderný štvorjadrový počítač a tak to je aj v prírode ... sú ľudia čo robia 3 výšky naraz pričom sú takí čo ledva prelezú jednu.

ja viem na čo mám a nie som typ čo sa preceňuje a zbytočne riskuje ... som realista a kalkulujem ... nepatrím práve k tým čo sa rýchlo učia a rýchlo sa adaptujú na nové podmienky tak ako niektoré vydarenejšie genetické jedince ... ja si musím všetko ďaleko viac odrieť ak sa chcem niečo naučiť alebo pochopiť ... chcem tým povedať že v žiadnom prípade nejdem teraz v kríze na lov zamestnania na neznáme územie kde budem musieť konkurovať výkonnejším a viac programovo vybaveným jedincom pretože je to proti logike a chýba tomu stratégia... Ak chcem prežiť medzi 4 jadrovými tak musím mať softvér ktorý oni nemajú alebo ho majú len ojedinele ... a to je to čo by som chcel získať a prečo som založil túto tému.


oooohhh boy! aj ja som realista. 4 jadrovy Samko, nechci aby som tam prisiel a vyrezal ta varechou po zadku. places tu ako maly usmrkanec. Si dospely chlap preboha! ako si chces frajerku najst?
Ok, poviem ti to po tvojom. Darwinova teoria hovori, ze prezije ten jedinec, ktory sa dokaze prisposobit podmienkam prostredia rychlejsie ako jeho konkurent. Doba je dnes rychla, a s takym rozmyslanim si ani robotu, ani frajerku nenajdes, ergo vyhynies. KOMPRENDE?
Ludia sa ti tu uz na 4 stranach snazia poradit, ale len fnukas.

Realita=Kruta
msviki
13.08.10,22:34
Samuel, mozno som bol trochu na teba tvrdy v mojich poznamkach a ako pises, nerozumies tomu co tam je. Ok. beriem.
Ucelom bolo ta dostat Z TRANZU, do ktoreho ta dostala skola. Teda uvedomit si, ze si v tranze. A aj ja som tam raz bol. Ver mi. Nasledovat ucivo z mudrych knih profesorov, ktori stravili zivot v labaku. Ani sa necudujem. Ale stale ma to hneva, ze nas tam nenaucili realnemu zivotu. To ale nie je cielom univerzity.
NIE JE TO TVOJA CHYBA! A ani na odbornych skolach si nemyslim, ze to robia s umyslom poskodit studentom. Robia si len svoju robotu. Ak vsak studak je v skole 5 rokov, a len nasleduje knihy, tak realita a kreativita jednoducho z cloveka vyprcha. To sa stalo aj mne a zacal som zapadat do obycajneho zivota, a aby som moc nevytrcal. Lenze mne to nedalo. Zvlast ked som odisiel za hranice.

A mozem ti povedat, ze vsetko to co sa da naucit v skole o chemii, je len zrucnost. Nasledujes pokyny skuseneho (v skole profesora). V realnom zivote je to to iste. Nasledujes cinnosti uspesnych ludi, ci je to vo financiach, vztahoch, v zivote atd. Citaj trochu medzi riadkami co ti tu kto radi, a musis vyjst aj ty v ustrety. Inak ti nikto nepomoze. To ze ta niekto polutuje ze ti to nejde, je sice pekne a polichoti, ale je to len iluzia. Zivot je tvoj a rob si snim co ty uznas za vhodne. este raz mier!
msviki
13.08.10,22:51
Preto by som si chcel spraviť nejaký rekvalifikačný kurz alebo nejaký iný užitočný kurz ktorý by mi zvýšil šance na súčasnom slovenskom trhu práce.

Ak by mal niekto náhodou nejaký dobrú konkrétnu (rada typu nauč sa nejaký programovací jazyk nie je radou) radu tak by som bol povďačný.

Pokiaľ ide o to, čo by ma bavilo tak to nie je vôbec podstatné. Jediné o čo mi ide o uplatnenie na trhu práce.

Ak si otvoreny novej idee zivotneho stylu, a ambicie v tebe este definitivne neskapali, tak ja by som o jednom takom kurze nahodou vedel.

Nie len na slovenskom, ale aj na svetovom trhu budes ziadany.
Ponuky budes odmietat TY, pretoze sa nebudu pacit tebe, a nie zamestnavatelovi.

Budes mat zivotny styl aky ty chces, a pracovnu dobu ... aku si zvolis.

A ano, aj frajerok bude kopec.

Prejdes "ohnom" a odriekanim,ale vysledok je zaruceny. (bez namahy to totiz nejde)

Pre niekoho fantasmagoria, a niekto tak zije. Ja ti momentalne neviem pomoct. sorry. Musis ukazat, ze chces a dozvies sa viac.

Ja v teba dufam asi viac, ako ty v seba sameho, co?
padro
14.08.10,06:11
Samuel ale takymto pristupom ani to podnikanie neodporucam, tam by si mi dal zase argument ze co ak to nevijde :) ... budes musiet zmenit myslenie, lebo takto sa ku tej novej praci nedostanes ani ked budes mat 10 dalsich kurzov.
Dantess
14.08.10,06:44
Súhlasím so všetkým čo napísal msviki. Samuel, dostal si to 4 strany rád a ty hľadáš stále dôvod prečo niečo nejde spraviť. Máš svoju prácu, tak si tam pracuj a koniec. Predávať nevieš, jazyk sa nechceš učiť, programovanie sa nechceš učiť, MLM nechceš robiť. Tak mi zostáva fakt už len jediné. Rob to, čo doteraz. Alebo dobre poradím Ti kurz čo je teraz strašne "in". Masérsky kurz. To teraz letí veľmi. Za 300eur bude normálne že kvalifikovaným odborníkom v obore. Potom sa môžeš zamestnať v nejakej nemocnici za minimálnu mzdu, alebo chodiť masírovať ku klientom domov. Alebo potom môžeš ísť pracovať manuálne, buď ako robotník na stavbe, alebo neviem. Veľa toho nevieš ako si povedal, tak Ti ani veľa nezostáva
misomiso
14.08.10,07:23
No, to teraz tak hovoris. tiez som skoncil ZU a myslel som si, ze je to na nic. lebo v praxi nie som co som studoval. Daj si otazku, akym zvykom ta skola naucila? (discipline, zmyslom pre povinnost?, system prace? neviem tipujem. hulit travu?) a ako to mozes toto pouzit v realnom zivote. rozmyslas bars negativne na moj vkus.

univerzita pripravi z cloveka vynikajuceho zamestnanca. (no vidis, aspon nejaka pozitivna vec:D)




Samuel, chces pomojkat? pofukat bubak?
Bol som kedysi v tej samej situacii kde si ty teraz. diplom ing. a velmi dobra robota. nieco ma vsak karalo, aby som to nechal. v den ked som mal nastupit do zamest. som dostal viza do AUS a 30 dni na rozhodnutie ci kupujem letenku, alebo budem manazerom v ITA. po dvadsiatich dnoch som povedal sefke SORREY, papaa.
Vedel som, iba kde budem byvat. a mal som spiatocnu letenku, ktora prepadla po roku a vo vrecku 1000 AUD.
Uz o 5 dni som si za den zarobil v restike na tyzden ubytka a bol som happy. (na svetoznamej plazi,) zhodou okolnosti, v tom istom byte, kde aj v tom case chodili markizaci a SAM NAJVACSI PAN Pomajbo:D
Ostal som 6rokov.



Po dvoch rokoch v restike som sa dal na predaj z dom do dom. (v anglictine!!! iba na provizie z predaja) a to sa nepovazujem za toho rychleho studenta. Tam ma podnikatelska "kultura" dlhsiu historiu, takze sa tam stretnes s fakt super ludmi. ehmm... a asi zijem ked tu pisem...ci?



Vylieva si tu bolacku. Kedysi chlapi rukovali na vojnu povinne a z tej sa vratili ako chlapi. (teda tak sa hovori)
Teraz sa chlapec vykluje z tepluckeho domova, kde ho mamicka krmila pudincekami. potom sa chlapec zlakne zivota a nevie co ma robit.:mee:
Zivot ho vsak bud vyfacka statocne, alebo ho nauci prezit.
To zisti len ak si pobali saky paky A VYPADNE DO SVETA A NEVRATI SA TAK SKORO!!!
Potom nam Samko povie ako bolo. Takze Samko, cau a posli pohladnicu. stastnu cestu ti prajem, pretoze viem ako ta to zmeni. neobanujes.



Vyber si: 1.vediet aspon nieco, alebo stat sa kym chces. je to niekedy velmi tenka ciara, a je u teba velka sanca, ze na to neprides. nikdy. Preto neviem ako ty, ale toto by ma sklucovalo do konca zivota, keby mi stacilo, ze viem aspon nieco. sorry, strasna predstava pre mna! (to je palivo, ktore ma zenie stale dopredu.)
Kym toto pochopis, tak vsetko co budes robit bude na prd a bude vtierave.



VYPADNI VON A NEVRAT SA, dokial si nenajdes zmysel pre seba sameho! vytlac si celu tuto komunikaciu a zober so sebou. Kazdy den sa na nu pozri a spytaj sa CO TU ROBIM A PRECO SOM TU?! (to ti pomoze, ked ti bude najtazsie)

"nie je dolezite, ci tu niekto ma, alebo nema pravdu. Dolezite je co urobis dalej"

Zijes v Australii? Preco si potom stale na slovenskej Porade? Nie je to nahodou tak trocha smutno za domovom? Lebo zivot v zahranici prinasa aj mnohe problemy a aj ked mnoho ziskas, mnoheho sa musis vzdat.
rickman
14.08.10,12:36
Zijes v Australii? Preco si potom stale na slovenskej Porade? Nie je to nahodou tak trocha smutno za domovom? Lebo zivot v zahranici prinasa aj mnohe problemy a aj ked mnoho ziskas, mnoheho sa musis vzdat.

Je to jednoducho tak ako pise msviki. Akurat nemyslim si, ze je to univerzalna rada. Podla mna je umenie byt uspesnym tam, kde sa clovek narodi. Tym, ze zmenis prostredie - otvoria sa ti nove moznosti, ak si vyberies taku lokalitu, kde sa vies uplatnit lepsie, tak mas celu situaciu zjednodusenu. Ale na druhu stranu na zmenu prostredia su potrebne gule..

To preco je na slovenskej porade je jedno, mozno vsak svojim prispevkom niekoho nakopne. Kazdemu je svojim sposobom smutno za "domovom" - aj ja som najvacsi patriot vtedy, ked som aspon 1500 km odtialto, rozpravam o Slovensku len v dobrom, ked vidim slovensku ambasadu, tak sa mi slza tisne do lica, ale ak prekrocim slovenske hranice alebo pristavam na sk letisku, tak sa mi zase tisne slza do lica - ale uz z opacneho dovodu...
Laco-monter
14.08.10,15:27
No neviem či by mi taký mesačný anglicky kurz pomohol. Ja sa anglinu učím 15 rokov (posledné tri roky sa ju učím denne) ale viem len čítať a písať. Pokiaľ si pustím film v angline nerozumiem ani prd a taktiež sa nedohovorím. Proste na jazyky som ten najväčší antitalent.
Može za to blbá KONCEPCIA vyučby jazykov, kde žiaci su nutení učiť sa naspamäť celé vety , bez suvislosti.

Cudzí jazyk je treba začať od slovíčok a slovných spojení.

Až potom,možeme tvoriť vety,keď máme nejaký základ v jazyku.

Hovorí sa , že na základne a nevyhnutné dohovorenie sa postačí 2000 slov., slovník angličtiny má asi 20 000 slov, kým plný Webster -slovník ma viac ako 50 000 anglických slov.

Koľko slov poznáš ?

Keď nepoznáš slova,nemožeš tvoriť vety , a nasledne sa nemožeš dohovoriť.

Čitaj, píš a počúvaj !

Reading,writting and listenning .

Tak si osvojiš cudzí jazyk sposobom ako to robia deti.
rickman
14.08.10,16:02
^^ Priklad s filmom nebol najlepsi :).
SamuelG
14.08.10,17:46
nikdy nepochopím ako sa na ľahkú otázku dá rozvinúť debata o úplne niečom inom :) tak za prve:

1. nepotrebujem byť úspešný a už vôbec nie kvôli tomu aby po mne išli ženy .. taká žena ktorá je s tebou len preto že si úspešný podľa mňa stoji za prd

2. chcel som len poradiť nejaký kurz ... nemal som v záujme podnikať (to že som to dal do tejto sekcie bolo len preto že naozaj som nevedel kam túto otázku zaradiť)

3. jazyk sa učím denne minimálne 3 hodiny už viac ako 5 rokov vkuse + 10 rokov bola predtým škola (takže neviem odkiaľ ste vyhľadali že sa nechcem učiť jazyk). dokopy poznám asi 11000 slov. problém ale bol že som hlavne prekladal texty drvil sa slovíčka alebo si písal s niekým v angline cez internet ... bohužiaľ toto nie je dobrý spôsob ktorý vás naučí rozprávať v cudzom jazyku ... jednoducho treba hovoriť

4. IT by som sa učil rád preto som aj písal o tých kurzoch .. lenže programovacích kurzov je veľa a nikto mi neporadil nič konkrétne

5. vôbec nefňukám :) ... ja som dokonca aj s tým štátnym platom spokojný aj s robotou .. nie som náročný ... problém ale nastáva keby som chcel mať rodinu tam už potrebujem plat vačší ... ale zas nepotrebujem zarábať majland :) ... mne stačí mierne nadpriemerný plat ... rozhodne nie som karierista

6. a to že som strategický a opatrný a viem odhadnúť na čo mám tak čo je na tom zlé? ... nikto z vás ma nepozná lepšie ako ja sám a preto len ja môžem zhodnotiť na čo mám a vyhnúť sa zbytočnému riskovaniu ... z človeka s IQ 60 úspešného managera neurobíš :) aj keby on v seba veril :) ... no dúfam že 60ku nemám :)

takže o čom to tu stále píšete :)

Okrem toho ja holku mám :) je skvelá a určite nie je so mnou kvôli prachom hehe alebo že by som bol úspešný

z toho čo som si tu vzal bolo len toto:

skutočne sa musím ďaleko viac orientovať na konverzáciu v Angline ... takže ciel je taký poprosiť kamarátov aj partnerku aby so mnou komunikovali anglicky pretože momentálne nie škola ale tá anglina je moja najväčšia brzda.

No ale aj tak ďakujem všetkým čo sa zapojili ... ja viem že aj tí čo ma tak zvozili to mysleli dobre :)
msviki
15.08.10,07:27
takže o čom to tu stále píšete :)

Okrem toho ja holku mám :) je skvelá a určite nie je so mnou kvôli prachom hehe alebo že by som bol úspešný

z toho čo som si tu vzal bolo len toto:

skutočne sa musím ďaleko viac orientovať na konverzáciu v Angline ... takže ciel je taký poprosiť kamarátov aj partnerku aby so mnou komunikovali anglicky pretože momentálne nie škola ale tá anglina je moja najväčšia brzda.

No ale aj tak ďakujem všetkým čo sa zapojili ... ja viem že aj tí čo ma tak zvozili to mysleli dobre :)

Najviac sa mi paci ten posledny riadok. Najprv sa zacina vdacnostou. a aj to ze si sa za seba postavil. Aj ked mas zmetok v tom co ti tu cudzi ludia vypisuju, tak si ma milo prekvapil.
Hovoris, ze si vystudovany v odbore chemie. Takze, ak by som napriklad ja chcel nieco z tejto oblasti, tak urcite budem hladat odbornika od chemie. Suhlasis?
Co by si robil, keby niekto ... nechemik, prisiel za tebou a zacal ti kafrat do chemie? ako by si to zobral ty? pravdepodobne by si mu ukazal prstom na celo. Vsak?
V poslednom clanku si v podstate potvrdil, co ti tu ludia pisu. A to, ze riesenie pre teba nie je v rekv. kurze.
A ani nie je v anglictine. Brzda tam rozhodne nie je.
BRZDU MA KAZDY Z NAS V HLAVE, bez vinimky. v tom ako rozmyslame. a ako sa limitujeme.
Ak vsak chce kurca poucat kohuta ako funguje zivot, skonci na pekaci.
Maj otvorenu mysel a bud viac zvedavy v tom, co ti tu ludia pisu. hladaj suvislost skor, ako vydas vyhlasenie o nerelevantnosti k tvojej otazke. Pretoze vsetky prispevky tu su relevantne.!!!

P.S. Tu imaginarnu holku si doma straz a nepustaj z domu, nemusi sa ti vratit spat.:---
msviki
15.08.10,07:53
.
.

SAMUELOV ONLINE REKVALIFIK KURZ. EXKLUZIVNE ZDARMA 1.Intro

Ok. dost bolo o tom co nemas robit. teraz sa venujme tomu, co by si mal urcite robit.

Z 99% tvojho uspechu/neuspechu v zivote, hladani prace, ... je v tom akym informaciam si vystaveny a co je ti podavane. Musis si zacat pripustat info, ktore ti nevytvaraju v hlave mentalny blok, alebo ta v nijakom pripade neobmedzuju.
Co tym mam na mysli? VYHYBAT SA ludom, ktori sa stale stazuju co nemozu a co sa neda. (Je to tazke najma, ak su to blizky znami alebo rodina.) a zacat hladat ludi, ktori sa snazia vzdy aj z hov.. bic upliest:) a su stale pozitivny a FUN.

Povinne citanie na zaciatok: Think And Grow Rich od Napoleon Hill

Napoleon Hill bol kedysi najaty Andrewom Carnegiem, aby skumal a studoval po dobu 20 ROKOV! najuspesnejsich ludi v amerike v min. storoci., ako boli Carnegie, Ford, Emerson, Edison, Watson, Rockefeller..... Zistil, ze nie su karieristi (ako hovori Samuel), ale vsetci maju jedno spolocne. Toto je uplne dopodrobna vysvetlene v jeho knihach. Vsetky tieto crty alebo chovanie sa da opakovat kazdym z nas. vobec tu nejde o to ako a kde sme sa narodili, ci bohaty alebo nie, z vysokym ci nizkym IQ. Treba to precitat a porozumiet.
pozn.: jedno precitanie to urcite nespravi.

Napoleon Hill: 17 Keys to Success. ... zoznam s vykladom,


P.S. Necital som slovensky preklad tejto knihy a Samuelovi mozem poslat .pdf tejto knihy v anglictine. Taktiez cez rapidshare som uz davnejsie nasiel nahovorenu knihu v anglictine. treba to vyguuglit. linku si uz nepamatam. Treba to pocuvat potom dennodenne, kedykolvek sa da,. A anglictina porastie geometrickym radom. nezartujem. je to fakt. Nehovoriac o obsahu.
Napravi ti rozmyslanie a naucis sa cudzi jazyk. (pocuvat, citat,) hovorenie pride samo od seba.
Indeed
31.07.11,04:50
.
.

SAMUELOV ONLINE REKVALIFIK KURZ. EXKLUZIVNE ZDARMA 1.Intro

Ok. dost bolo o tom co nemas robit. teraz sa venujme tomu, co by si mal urcite robit.

Z 99% tvojho uspechu/neuspechu v zivote, hladani prace, ... je v tom akym informaciam si vystaveny a co je ti podavane. Musis si zacat pripustat info, ktore ti nevytvaraju v hlave mentalny blok, alebo ta v nijakom pripade neobmedzuju.
Co tym mam na mysli? VYHYBAT SA ludom, ktori sa stale stazuju co nemozu a co sa neda. (Je to tazke najma, ak su to blizky znami alebo rodina.) a zacat hladat ludi, ktori sa snazia vzdy aj z hov.. bic upliest:) a su stale pozitivny a FUN.

Povinne citanie na zaciatok: Think And Grow Rich od Napoleon Hill

Napoleon Hill bol kedysi najaty Andrewom Carnegiem, aby skumal a studoval po dobu 20 ROKOV! najuspesnejsich ludi v amerike v min. storoci., ako boli Carnegie, Ford, Emerson, Edison, Watson, Rockefeller..... Zistil, ze nie su karieristi (ako hovori Samuel), ale vsetci maju jedno spolocne. Toto je uplne dopodrobna vysvetlene v jeho knihach. Vsetky tieto crty alebo chovanie sa da opakovat kazdym z nas. vobec tu nejde o to ako a kde sme sa narodili, ci bohaty alebo nie, z vysokym ci nizkym IQ. Treba to precitat a porozumiet.
pozn.: jedno precitanie to urcite nespravi.

Napoleon Hill: 17 Keys to Success. ... zoznam s vykladom,


P.S. Necital som slovensky preklad tejto knihy a Samuelovi mozem poslat .pdf tejto knihy v anglictine. Taktiez cez rapidshare som uz davnejsie nasiel nahovorenu knihu v anglictine. treba to vyguuglit. linku si uz nepamatam. Treba to pocuvat potom dennodenne, kedykolvek sa da,. A anglictina porastie geometrickym radom. nezartujem. je to fakt. Nehovoriac o obsahu.
Napravi ti rozmyslanie a naucis sa cudzi jazyk. (pocuvat, citat,) hovorenie pride samo od seba.


msviki , vynikajúce !! :cool:

Spomínané knihy , a nielen tie, čo si spomínal , MI ZMENILI ŽIVOT . :confused:

Rozhodne DOPORUČUJEM sa POZITIVNE inšpirovať .

Zmeny v živote každého človeka NASTANÚ vtedy ak je ten človek pripravený niesť a zvládnuť určitú mieru RIZIKA,
ktore zmeny zákonite zo sebou prinášajú. ;) :)