karticka
12.08.10,08:07
Dobrý deň
mám takú otázku ...
či môže vodič po skončení pracovnej zmeny pracovať ako SBS-kár a strážiť objekt prevádzky kde pracuje ako vodič....
ide o to že tým pádom pravdepodobne nemá dodržaný nepretržitý odpočinok po práci a v prípade nehody by to mohol byt problém...
čo si o tom myslíte?
Ďakujem
veronikasad
12.08.10,06:09
Dobrý deň
mám takú otázku ...
či môže vodič po skončení pracovnej zmeny pracovať ako SBS-kár a strážiť objekt prevádzky kde pracuje ako vodič....
ide o to že tým pádom pravdepodobne nemá dodržaný nepretržitý odpočinok po práci a v prípade nehody by to mohol byt problém...
čo si o tom myslíte?
Ďakujem
Bez ohľadu na to, čo hovorí Zákonník práce, ak sa nechodí do práce "vyspať" nemal by, ak nechce ohrozovať životy a zdravie na cestách.
karticka
12.08.10,06:24
no ved hej ale ako im to odovodnit?.... Asi tým nepretržitým odpočinkom nie?
karticka
12.08.10,06:25
a este som rozmyslala ze by to mohli robit ak by si na druhy den zobrali dovolenku.... ?
veronikasad
12.08.10,06:27
Nerozumiem, na čo sa pýtaš. Zamestnávatel ho núti vykonávať túto prácu, alebo mu výkon práce chce obmedzi s poukázaním na dobu nepretržitého odpočinku ?
karticka
12.08.10,06:36
zamestnávateľ ho nenúti aby tú druhu prácu vykonával... to vykonáva u SBS .... ale ide o to ako z toho vykluckovat tak aby nikto nebol ohrozený ...ani zamestnanec, ani zamestnávateľ tým že nezabezpečil BOZP....