PotPalo
12.08.10,10:41
Neviem ako Vám, ale mne sa od včera na gmail.com funkcie označenia správ (všetko, žiadne, prečítané, neprečítané, ...) schovali do rozbalovacej ponuky. Bol som zvyknutý na starý vzhľad, kde som jedným kliknutím označil prečítané. Teraz musím klikať dva krát. Kde sa to dá nastaviť, aby to vyzeralo ako predtým? Alebo kde sa mám sťažovať?:D Je tu síce možnosť kliknúť na "Gmail zobraziť: staršia veria", ale tam zas píšu, že v septembri túto staršiu verziu zrušia. Prečo musia stále niečo, čo funguje, vylepšovať, až to vyhoršia?:confused: Tiež akosi nesedí to orámovanie, vpravo je to otvorené-nedokončené...
Arnold123
12.08.10,13:52
Pravdepodobne sa počíta v budúcnosti s ďalším vylepšovaním, doplňovaním nových funkcií a bolo by tam už toho veľa a nebolo by to prehľadné. Mne už nezobrazuje ani staršiu verziu, iba obyčajné HTML a to sa spúšťa automaticky keď sa snažím pozrieť si poštu sprehliadačom, ktorý nie je podporovaný.

Nedávno aj hotmail.com vylepšovaly, ale nenašiel som žiadny odkaz na predchodziu verziu. Predpokladám, že to bude niečo podobné aj pri gmail.com. Neostáva nič iné ako si na to zvyknúť.

Sťažovať sa je asi možné majitelovi týchto serverov, stránok a to je Google. Keď sa Vám táto schránka nepáči, tak ju nepoužívajte a nájdite si inú, ktorá bude vyhovovať.
PotPalo
13.08.10,15:01
Keď sa Vám táto schránka nepáči, tak ju nepoužívajte a nájdite si inú, ktorá bude vyhovovať.
To sa ľahko povie. G-mail bol doteraz najlepší.:mee: A teraz to začalo kamsi divne smerovať... Malo by ich predsa zaujímať, čo si o zmenách myslia ich používatelia.
Arnold123
13.08.10,15:13
To sa ľahko povie. G-mail bol doteraz najlepší.:mee: A teraz to začalo kamsi divne smerovať... Malo by ich predsa zaujímať, čo si o zmenách myslia ich používatelia.

Zamestnanci, ktorí to testovali asi boli spokojní. Keď im bude chodiť kritika na toto vylepšenie, tak možno to vrátia späť.
Mne osobne toto vylepšenie nevadí.
Stefan2005
13.08.10,17:04
... Prečo musia stále niečo, čo funguje, vylepšovať, až to vyhoršia?...

A ja som si myslel, že len Richard špekuluje :)...
PotPalo
13.08.10,22:56
A ja som si myslel, že len Richard špekuluje :)...
Richardovi aspoň vieš, kde môžeš napísať alebo vynadať.:D Ale g-mailu kde a ako napíšem?:confused: A keby aj bolo kde, tak by sa na mňa určite vys****.:---
uct2007
14.08.10,03:56
Zamestnanci, ktorí to testovali asi boli spokojní. Keď im bude chodiť kritika na toto vylepšenie, tak možno to vrátia späť.
Mne osobne toto vylepšenie nevadí.

A mne sa to práveže páči, že stále pracujú na vylepšení, som spokojná s gmailom aj s tým, ako sa dajú napríklad motívy v ňom meniť -každý deň môžeš mať predsa iný vzhľad, ak máš na to chuť. Nuž, je to vec názoru.:)
sthruska
14.08.10,06:09
Lenže tie vylepšenia väčšinou skončia stovkami funkcií ktoré nikto nepoužíva a program sa stáva neprehľadný.
Mne sa tá zmena ešte neprejavila. Počkám si.
zamestnankyna
14.08.10,06:31
Gmail je tak dokonalý, že každé zlepšenie je krokom späť. :)
pepsikova
14.08.10,08:10
Gmail je tak dokonalý, že každé zlepšenie je krokom späť. :)..


ano..gmail je dokonalosť sama...až na to, že kým bol "starý" gmail, spam vôbec nepustilo do schránky...teraz pustí, síce do samostatného chlievika, ale je tam..a veru kadejaké ..a najviac sa mi páči, že keď ten bordel vymažem, tak mi zahlási:..""hurááá, nemáte žiadny spam...debilko, keby bol múdry, tak sa ten spam cez jeho dvere nedostane..
pepsikova
14.08.10,08:13
Keď sa Vám táto schránka nepáči, tak ju nepoužívajte a nájdite si inú, ktorá bude vyhovovať.
...šak jasné..to je ako s manželom..nepáči sa ti, tak šup, nájsť iného...
sthruska
14.08.10,08:41
To nevadí, lebo do spamu občas hodí aj to čo nemá. Je to stroj.
Aleže pred vymazaním musím každú položku označiť samostatne to už vadí. Tak isto aj v koši.
pepsikova
14.08.10,08:52
To nevadí, lebo do spamu občas hodí aj to čo nemá. Je to stroj.
Aleže pred vymazaním musím každú položku označiť samostatne to už vadí. Tak isto aj v koši...
..nemusíš..je tam roleta a v tej klikneš na všetko..a všetko je preč...
sthruska
14.08.10,09:57
Nemám ani roletu, rozbaľovacie menu ani nič podobné :) Už som to hľadal.
arizona
14.08.10,10:05
Nemám ani roletu, rozbaľovacie menu ani nič podobné :) Už som to hľadal.
pozri obrázok ;)
jediným klikom (žlto vyznačené) ti to vymaže všetko naraz (bez označovania)
sthruska
14.08.10,10:47
Mal som a už nemám.
arizona
14.08.10,10:54
Mal som a už nemám.

podľa tej hlavičky sa mi vidí, že to nemáš otvorený spamový kôš ;)

prilož obrázok v otvorenom spam.koši, možno niečo poradíme... :)
pepsikova
14.08.10,11:20
Mal som a už nemám...

..klikneš na ""SPAM"..otvorí sa ti spamvý priečinok...tam navrchu je riadok, ktorý začína štvorčekom so šípkou...tam klikneš, vyberieš si funkciu...a pokračuješ,....
sthruska
15.08.10,06:34
V spame to mám. Ale prečo to nie je napr. v koši? Ja ho zvyknem mazať.
mpca
15.08.10,09:39
no a čo tak sa naučiť používať klávesove skratky gmailu? Označiť vsetky neprečítané klávesmi *, u

mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=6594
duvesel
04.11.11,07:45
Tiež som nie nadšený z nového vzhľadu, na ktorý som skúšobne prešiel. Ale možnosť prejsť na starý vzhľad tu je.
Pri prepnutí na "Pošta", je v pravom hornom rohu ozubené koliesko (ale to nižšie) - na toto treba kliknúť a vybrať možnosť "Dočasne sa vrátiť k starému vzhľadu".
kergulaan
04.11.11,07:51
Zlaty thunderbird
arizona
04.11.11,08:26
Tiež som nie nadšený z nového vzhľadu, na ktorý som skúšobne prešiel. Ale možnosť prejsť na starý vzhľad tu je.
Pri prepnutí na "Pošta", je v pravom hornom rohu ozubené koliesko (ale to nižšie) - na toto treba kliknúť a vybrať možnosť "Dočasne sa vrátiť k starému vzhľadu".
Odpovedas na temu z pred roka, vtedy sa riesil iny vzhlad ;)
KEJKA
04.11.11,08:32
nie je to celkom pravda, aj mne sa už niekoľko dní ponúka možnosť prejsť na nový vzhľad.............ale zatiaaľ to odmietam, tiež som proti novinkám, ktoré mi vždy na istý čas komplikujú život. Momentálne zatiaľ fičí Porada a jej vzhľad, stále som si nezvykla.
KoxXxo
04.11.11,08:38
Každé zlepšenie je krokom s5.
sthruska
04.11.11,09:51
Čo funguje treba zrušiť a nahradiť nefukčným alebo komplikovaným.
arizona
04.11.11,09:58
nie je to celkom pravda, aj mne sa už niekoľko dní ponúka možnosť prejsť na nový vzhľad.............ale zatiaaľ to odmietam, tiež som proti novinkám, ktoré mi vždy na istý čas komplikujú život. Momentálne zatiaľ fičí Porada a jej vzhľad, stále som si nezvykla.
Velmi jednoducho sa da vratit,keby Ti nevyhovoval. Ale zanedlho ten novy vzhlad nabehne vsetkym, ci chceme,alebo nie.:rolleyes:

V poslednom case vela stranok,ktore navstevujem pomenilo vzhlad,ale tiez ma to hneva,lebo ani jedna nic neulahcila,iba zkomplikovala...Co som prv urobila jednoducho jednym klikom, dnes sa predieram cez kopu pre mna zbytocnych informacii a hladam, co kde je...:mad:
KEJKA
04.11.11,10:02
Čo funguje treba zrušiť a nahradiť nefukčným alebo komplikovaným.
Murphyho zákon?:)
misoft
04.11.11,17:24
Včera som na skúšku hodil ten nový vzhľad Gmailu, ale v priebehu dvoch minút som vrátil ten starý. Nový je nejaký "došahaný" :D - nelogicky poskladaný, všelijaké pop-up ponuky a pod.
betka631
04.11.11,17:45
Včera som na skúšku hodil ten nový vzhľad Gmailu, ale v priebehu dvoch minút som vrátil ten starý. Nový je nejaký "došahaný" :D - nelogicky poskladaný, všelijaké pop-up ponuky a pod.

Tiež som neodolala, zvedavosť mi nedala nevyskúšať ale akosi sa mi nepáči.:) Len sa neviem vrátiť späť na ten starý vzhľad...prezraď ako si vrátil späť ten starý...:)
Gina Er
04.11.11,18:14
Včera som na skúšku hodil ten nový vzhľad Gmailu, ale v priebehu dvoch minút som vrátil ten starý. Nový je nejaký "došahaný" :D - nelogicky poskladaný, všelijaké pop-up ponuky a pod.
pop-up? a to je čo? ja tam nijaké ponuky nemám
Gina Er
04.11.11,18:15
no kukám,že sa to pred rokom riešilo a teraz znova.....aj pred rokom robili nejaké zmeny?
Mne ten nový nevadí,ja som si ho prepla.
misoft
04.11.11,18:20
Pop-up = toť taký malý trojuholník vedľa niečoho, klik a potom sa otvorí ďalšie.
Prechod na starý: v lište, kde máš tie tri veľké "tlačidlá" - vpravo je to zubaté kolečko (Nastavenia), klikni na ten trojuholník (to je to pop-up menu) a tam je Dočasne sa vrátiť k starému vzhľadu, potom ešte potvrdíš, že sa chceš k starému vzhľadu vrátiť A JE TO! :D
arizona
04.11.11,18:25
Tiež som neodolala, zvedavosť mi nedala nevyskúšať ale akosi sa mi nepáči.:) Len sa neviem vrátiť späť na ten starý vzhľad...prezraď ako si vrátil späť ten starý...:)
http://www.porada.sk/t145365-gmail-com-ako-nastavit-starsi-vzhlad.html#post1886075
betka631
04.11.11,18:26
Pop-up = toť taký malý trojuholník vedľa niečoho, klik a potom sa otvorí ďalšie.
Prechod na starý: v lište, kde máš tie tri veľké "tlačidlá" - vpravo je to zubaté kolečko (Nastavenia), klikni na ten trojuholník (to je to pop-up menu) a tam je Dočasne sa vrátiť k starému vzhľadu, potom ešte potvrdíš, že sa chceš k starému vzhľadu vrátiť A JE TO! :D

Ďakujem...zubaté kolieko:D vedľa mena som videla ale ešte jedno zubaté koliesko pod tým, tak to už nie...asi budem potrebovať okuliare a ešte, že som až na gmaily musela prísť nato, že nevidím.:)
Dočasne sa vrátiť k starému vzhľadu neznie veľmi povzbudzujúco...mám rada nové veci, ale občas všetkého veľa škodí.:)
Laguna13
07.12.11,17:46
Mne sa nepáči, že ten nový vzhľad doslova vnucujú. Na celej obrazovke mám akoby závoj a v ňom video o výhodách a kráse nového vzhľadu. Vyskočiť sa z toho nedá, dá sa jedine potvrdiť nový vzhľad. A tak som naštvaná a radšej z mailu odídem i bez jeho zatvorenia, lebo sa to nedá. Ich zámerom je dotlačiť všetkých, aby ho prijali.
pepsikova
05.01.12,11:32
...mne dnes naskočilo také okienko, že nový vzhľad gmailu bude čoskoro právoplatne uvedený a starý sa zruší...nový sa mi nepáči,stratili sa mi "chlieviky", kde som mala všeličo uložené,neviem, nechcem ho,všetko treba hľadať a to sa mi vidí komplikované...tak čo s tým??..
veronikasad
05.01.12,11:34
Odťukni to, že ho chceš vyskúšať, lebo ťa nepustí ďalej. Potom to môžeš zrušiť a ešte využívať starý vzhľad ...Dokedy to bude možné - neviem, včera sa mi to dalo vrátiť späť.
luja5
05.01.12,11:40
...mne dnes naskočilo také okienko, že nový vzhľad gmailu bude čoskoro právoplatne uvedený a starý sa zruší...nový sa mi nepáči,stratili sa mi "chlieviky", kde som mala všeličo uložené,neviem, nechcem ho,všetko treba hľadať a to sa mi vidí komplikované...tak čo s tým??..
Napísať do chlievika "Povedzte nám dôvod" ... Môžeš si vybrať aj v čínštine, arabštine ... :D:D. Možno si vypočujú aj hlas slovenského národa ... :rolleyes:
Mne to naskakuje už dosť dlho, dúfam, že nenaskočí definito :cool:.
GabiZ
05.01.12,11:40
Hore na pravej strane je také ozubené koliečko. Keď naň klikneš, tak ti ponúkne dočasne použiť starý vzhľad. Klikneš naň, poďakujú sa ti za vyskúšanie nového vzhľadu a frčíš na starom vzhľade. Ale zároveň tam píšu, že čoskoro bude využívať celý gmail tento nový vzhľad. Mne sa tiež nepáči, je strašne neprehľadný. Ale možno to bude len sila zvyku, naučiť sa v ňom orientovať, ako na všetkých stránkach, ktoré vynovujú. :)
veronikasad
05.01.12,11:41
Napísať do chlievika "Povedzte nám dôvod" ... Môžeš si vybrať aj v čínštine, arabštine ... :D:D. Možno si vypočujú aj hlas slovenského národa ... :rolleyes:
Mne to naskakuje už dosť dlho, dúfam, že nenaskočí definito :cool:.
Mne oznam tiež naskakuje dlho, ale včera bez potvrdenia nového vzhladu som sa do emailov. vôbec nedostala. Musela som ho vyskúšať, tiež mi poďakovali ...
sthruska
05.01.12,11:41
// nechcem ho,všetko treba hľadať a to sa mi vidí komplikované...tak čo s tým??..

Žiaľ programátorov či správcov programov/webov to vôbec nezaujíma. Oni sa rozhodli, že takto to pre Teba je lepšie. Oni najlepšie vedia čo potrebuješ, ako to používaš, čo sa Ti páči atď.

Najprv Ti niečo nanútia. Keď sa s tým zžiješ a zvykneš si konečne na to, tak to zmenia. Mne osobne veľmi vadia ribony. Kupujem si veľký monitor, aby som si tam čo najviac zobrazil. A oni mi 15 % plochy zaserú ribonmi.
pepsikova
05.01.12,11:44
veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647) Dnes, 13:34
Odťukni to, že ho chceš vyskúšať, lebo ťa nepustí ďalej. Potom to môžeš zrušiť a ešte využívať starý vzhľad ...Dokedy to bude možné - neviem, včera sa mi to dalo vrátiť späť.

..no veď to som urobila,fakt ma ďalej nepustilo...len neviem, prečo mi to vnucujú..debilko mi tam na videu ukazoval vylepšené nastavenia, ale veru nič moc...ďakujem..

..a teraz som zas kukla, už mám normálny, starý...asi ma počuli, ako som im zahrešila:D
veronikasad
05.01.12,11:46
mne sa ten nový vzhľad tiež nepáči, ale asi s tým nič nenarobím, ak nechcem rušiť schránku na gmaili . ak sa rozhodnú definitívne pre zmenu
pepsikova
05.01.12,11:46
// nechcem ho,všetko treba hľadať a to sa mi vidí komplikované...tak čo s tým??..

Žiaľ programátorov či správcov programov/webov to vôbec nezaujíma. Oni sa rozhodli, že takto to pre Teba je lepšie. Oni najlepšie vedia čo potrebuješ, ako to používaš, čo sa Ti páči atď.

Najprv Ti niečo nanútia. Keď sa s tým zžiješ a zvykneš si konečne na to, tak to zmenia. Mne osobne veľmi vadia ribony. Kupujem si veľký monitor, aby som si tam čo najviac zobrazil. A oni mi 15 % plochy zaserú ribonmi...

..kedysi sa mi páčil hotmail, mala som celú plochu pre seba, potom tam nadžgali reklamu a všelijakú háveď, teraz aj tu ma ondejú...:o...čo sú to ribony?...
sthruska
05.01.12,11:48
Napr. vo Worde ten široký pás s ikonkami.
veronikasad
05.01.12,11:50
Napr. vo Worde ten široký pás s ikonkami.
ale tie ikonky v novom vzhľade včera neboli

nemala by to teda byť výhoda nového vzhľadu Gmailu ?

Nový panel s nástrojmi

Nový panel s nástrojmi je vždy viditeľný a zobrazuje len tie tlačidlá, ktoré práve potrebujete.
Viac informácií (https://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=1357852&hl=sk#options).
pepsikova
05.01.12,12:00
Napr. vo Worde ten široký pás s ikonkami...

...aha!..tak to mi ešte neukázali!...v normálnom worde je viac možností úpravy písma, aj stránky, to chcú nadžgať aj do gmailu?..hádam nieee...noo, bude to ružové:(
Rozalka
14.01.12,13:18
Aký máte dnešný vzhľad? už som si ako-tak zvykla na nový a dnes - neviem, ako je to možné - starý vzhľad, dole možnosť vybrať nový, hore napísané, že "čoskoro získajú nový vzhľad"
KoxXxo
14.01.12,16:00
Nový, žiadna zmena dnes.
luja5
14.01.12,16:07
Starý - aj dnes, aj včera, aj predvčerom ....:)
ivuliatko
14.01.12,16:27
Včera bol ešte nový, dnes sa objavil starý.
misoft
14.01.12,17:25
Starý. Raz mi síce naskočil "nový",ale som sa vrátil k starému a drží stále.
Rozalka
14.01.12,17:31
Aj mne sa ten starý viac páči, ale treba ísť s dobou ... Zatiaľ si ponechám starý.
Áno, idem s dobou, vymenila som XP za 7, MS Off 2003 za 2010 a zúrim každý deň
kergulaan
15.01.12,11:47
Ja som si "staru" tiez nechal, i ked nemozem povedat ze by sa mi "mlade" nepacili.
;>D
nunenko
15.01.12,15:01
...a bude zas nový, čo neviedieť.
Valcake
15.01.12,15:28
...ja mám dnes tiež starý vzhľad, ale včera som mala nový. Inak starý sa mi páči oveľa lepšie...myslím vzhľad:D