micka383
12.08.10,12:37
Potrebujem poraďiť, kúpili sme novú špirálu alebo také niečo do generátora pary v hodnote 5355,7 eur..Ten generátor sa ešte odpisuje.Mám to zaúčtovať ako opravu alebo ako tech.zhodnotenie..Ja osobne by som to dala do oprav,keďže som nič nevylepšovala.Ale nie som si istá..ˇ

Ďakujem
Katarína Cigánová
12.08.10,10:53
Potrebujem poraďiť, kúpili sme novú špirálu alebo také niečo do generátora pary v hodnote 5355,7 eur..Ten generátor sa ešte odpisuje.Mám to zaúčtovať ako opravu alebo ako tech.zhodnotenie..Ja osobne by som to dala do oprav,keďže som nič nevylepšovala.Ale nie som si istá..ˇ

Ďakujem
toto je oprava , tá špirála tam predsa bola , len sa "vypálila"? , resp inak poškodila, oprava je bez ohladu na jej výšku plne daňovým výdavkom .
Tweety
12.08.10,10:55
Potrebujem poraďiť, kúpili sme novú špirálu alebo také niečo do generátora pary v hodnote 5355,7 eur..Ten generátor sa ešte odpisuje.Mám to zaúčtovať ako opravu alebo ako tech.zhodnotenie..Ja osobne by som to dala do oprav,keďže som nič nevylepšovala.Ale nie som si istá..ˇ

Ďakujem
Je to ND, 501AÚ. Ak ste to dali opraviť a opravu fakturujú spolu so špirálou, účet 511AÚ.
promont maja
13.08.10,04:25
Ak sa touto výmenou ( za poškodenú špirálu - novú) tomuto dlhodobému majetku nezlepší ani jeden technický či kvalitatívny parameter ( mohlo by ísť napr. o zmenu výkonnosti ...) , tak je to, tak ako uvádza Tweety vo svojom predchádzajúcom príspevku, oprava či údržba, resp. zakúpenie náhradného dielu.
micka383
23.08.10,08:59
Ďakujem Vám za radu, aj som si myslela ale preistotu.:-)