MeVili
12.08.10,12:39
Dobrý den Milí podnikatelia/nepodnikatelia -som začiatočnííčka podnikatelka a plánujem otvorit predajnu 15.8 2010 poradte ,čo všetko potrebujem mat v predajni? aké evidenčné knihy? akým sposobom zapisovat a evidovat veci?oblečenie? chcem mat predajnu rozdelenú na outletovú čast a seconhand -potrebujem ku tomu nejaké špeciálne povolenie? dakujem za rady .a ako je to z hygienou? potrebujem prevádzkový poriadok? dakujem.
arizona
12.08.10,16:17
Keď si začneš zadávať do vyhľadávača jednotlivé slovíčka, ktoré potrebuješ, tak toľko dobrých rád čo nájdeš,ani nestihneš prečítať,za tie cca dva dni ;)
Danielle369
12.08.10,16:17
Na otvorenie obchodu potrebuješ živnostenský list s predmetom podnikania "Predaj textilu" prípadne "obchodná činnosť" v rozsahu voľnej živnosti, povolenie na prevádzku od mesta (na obch. priestory), povolenie od hygieny na prevádzku (Pozor na zakázané druhy!), registračnú pokladňu zaregistrovanú na daňovom úrade,
povolenie od hasičov a hasiaci prístroj plus nálepky na stenu
otváracie hodiny na dvere plus nálepky zákaz fajčiť s textom
reklamačný poriadok
na predajni budeš mať faktúry od tovaru a k nákupnej cene si pripíšeš svoju cenu za ktorú tovar predávaš..to im stačí
Knihu pokladnice potvrdenú od DU..
kopiu živnostenského listu
nezabudni na odpad...komunálny odpad..popolnica

http://www.modra.sk/fileadmin/user_upload/aktuality/ako/tlac_oznam_zriad_zrus_prev.pdf otváracie hodiny

potrebuješ prevádzkový poriadok....nájdeš ho aj tu na porade
a myslím že pevné nervy
MeVili
14.08.10,09:16
dakujem vám
MeVili
14.08.10,09:20
prosíím vás ten ptrevádzkový poriadok nemožem nájst a ani na HACCP ho nemali na predajnu z textilom len iné.to mi na hygiene nedajú nejaký vzor?
Danielle369
14.08.10,18:08
Nakreslíš si malý plánik predajne...rukou to stačí,.
Tu máš vzor na second hand, tak si to uprav podla seba. ked si zadáš hore do Hladaj...prevádzkový poriadok , tak je tam toho dosť. Každý si musíš podla seba upraviť.
HACCP nepotrebuješ.
MeVili
14.08.10,18:48
dakujem Vám velmi pekne ak toto stačí tak to som rada,číítala som ,že to treba celú knihu vypracovat.
michaela&leila
30.09.10,10:11
Prosim vas ake su to zakazane druhy? ( pri hyg. kontrole)
jess
30.09.10,10:17
A na čo je potrebný prevádzkový poriadok ? Pre koho to treba ?
Danielle369
30.09.10,15:58
Prevádzkový poriadok žiadajú hygienici..
Danielle369
30.09.10,16:02
Prosim vas ake su to zakazane druhy? ( pri hyg. kontrole)

Niektoré detské veci hygiena nepovolí..ale záleží vždy len na koho natrafíš
michaela&leila
01.10.10,09:42
Dakujem za radu,
a co napriklad spodna bielizen? kedze chcem predavat aj damske spodne pradlo, vacsinou teda podprsenky
jess
01.10.10,09:57
Prevádzkový poriadok žiadajú hygienici..
Ja som otvárala vlani na jeseň predajňu cyklo a cyklohandry a nič také som nepotrebovala .
Danielle369
01.10.10,15:55
Dakujem za radu,
a co napriklad spodna bielizen? kedze chcem predavat aj damske spodne pradlo, vacsinou teda podprsenky

Predávať môžeš ale dúfam že nie spodné prádlo second hand..obnosenú podprsenku si asi ludia nebudú kupovať
5slimacik
20.10.10,13:58
Ako otvorila si predajnu??:)