Babulica
12.08.10,14:05
Prosim o radu ako je to so zdanovanim zamestnancovi, ak by som ho poslala na masáž, ktoru som platila zo soc.fondu spoločnosti?

Dakujem za radu.
veronikasad
12.08.10,12:08
Prosim o radu ako je to so zdanovanim zamestnancovi, ak by som ho poslala na masáž, ktoru som platila zo soc.fondu spoločnosti?

Dakujem za radu.
príjem zo SF zdaňuješ ako nepeňažný príjem zamestnanca (pripočíta sa k mesačnému ZD a zdaní 19 %). Ak je celkový zdanitelný príjem nižší ako NČZD, daň neplatí žiadnu.
Babulica
12.08.10,18:53
mätie ma ale to, ze niektore príjmy su oslobodnene od dane:
- prispevok na stravovanie podla § 5 ods.7 pism. b) ZDP
- pouzitie rekreačneho, zdravotnickeho, vzdelávacieho, predškolskeho, telovychovneho alebo sportov. zariadenia poskytnutého zamestnávatelom zamestnancom a ich rod. prislusnikom podla §5 ods.7 pism d) ZDP
Nespada masaz po pouzitie zdrav.zariadenia???

Dakujem :)
Babulica
13.08.10,05:05
Prosim vie mi niekto poradit ci masaz nespada pod prijmy oslobodene od dane?
Nutricia
13.08.10,05:18
mätie ma ale to, ze niektore príjmy su oslobodnene od dane:
- prispevok na stravovanie podla § 5 ods.7 pism. b) ZDP
- pouzitie rekreačneho, zdravotnickeho, vzdelávacieho, predškolskeho, telovychovneho alebo sportov. zariadenia poskytnutého zamestnávatelom zamestnancom a ich rod. prislusnikom podla §5 ods.7 pism d) ZDP
Nespada masaz po pouzitie zdrav.zariadenia???

Dakujem :)
Masáž nie je poskytnutie zariadenia ale nákup služieb.Poskytnutie zariadenia je napr.prenájom plavárne,telocvične,chaty apod.
Všetky vstupenky,pernamentky,rekreačné poukazy sú zdanitelným príjmom zamestnanca.
zo stránky drsr:

Príspevky poskytované zamestnancom vo forme lístka do rehabilitačného centra na masáž predstavujú nepeňažný príjem zo závislej činnosti v inej forme plnenia v zmysle § 5 ods. 2 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.
V zmysle § 5 ods. 5 písm. e) zákona o dani z príjmov nie je predmetom dane hodnota poskytovaných rekondičných pobytov, rehabilitačných pobytov, kondičných rehabilitácií a preventívnej zdravotnej starostlivosti v prípadoch a za podmienok ustanovených osobitným predpisom (napr. Zákonník práce, zákon č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, zákon č.577/2004 Z. z. o liečebnom poriadku). To znamená, pokiaľ sa zabezpečuje takáto starostlivosť vybranému okruhu zamestnancov (pracujúcich napr. v sťažených pracovných podmienkach, na rizikových pracoviskách a pod.) v záujme predchádzania vzniku chorôb z povolania, ktorá pre takýchto zamestnancov vyplýva z ustanovení osobitných predpisov (nie dobrovoľne), takáto úhrada za pobyt sa pre zamestnanca nepovažuje za príjem zo závislej činnosti a nie je predmetom dane z príjmov v zmysle § 5 ods. 5 písm. e) zákona o dani z príjmov.
Oslobodenie podľa § 5 ods.7 písm. d) zákona o dani z príjmov sa použije v prípade poskytnutia použitia vlastného rekreačného, zdravotníckeho.... zariadenia zamestnávateľa resp. prenajatého zamestnávateľom, kedy platí nájomné za určité obdobie vyhradené len pre zamestnancov (napr. plaváreň, tenisový kurt, telocvičňa v niektorý deň v týždni a pod.). Všetky ostatné plnenia sú zdaniteľným príjmom, t.j. aj poskytnutie - zakúpenie lístkov do rehabilitačného centra na masáž v prípade, že uvedený lístok zamestnanec použije kedykoľvek.
Babulica
16.08.10,10:10
Dakujem velmi velmi velmi moc :)