Dadka01
12.08.10,14:24
Dobrý deň, hoci som si v diskusi prečítala mnohé informácie, predsa len by som si overila,č i som dobre pochopila.
U nového zamestnávateľa som odpracovala 3 mesiace a 10 dní, keď mi oznámil, že od nasledujúceho mesiaca so mnou nepočíta - redukcia počtu pracovných miest, kumulácia funkcií, a že finančne nemôže pokryť moje miesto. Teda predpokladám že za týchto okolností možno hovoriť o §63 ods. 1 pis. b). Chce so mnou rozviazať PP dohodou. Ak správne chápem, musí sa v tejto dohode uviesť z akého dôvodu ukončuje PP a v tomto prípade by to teda mali byť organizačné dôvody - znamená to že mám automaticky nárok na 2 mesačné odstupné!? Ak by uviedol iné dôvody okrem organizačných nemám nárok na nič?
Alebo si mám vôbec dávať pozor na to, či tam to odstupné uvedie?
S dohodou súhlasiť nemusím, potom mi dá vypoveď, a ak budú platiť organizačné dôvody ukončenia PP, potom mám opäť nárok na 2 mesačné odstupné, resp. na 2 mesačnú výpoved. dobu? Môžem túto vypovednú dobu odmietnuť a chcieť len odstupné?
Je možná aj kombinácia oboch - teda 2 mesačná výpoved. doba + potom 2 mesačné odstupné?
Ďakuejm!!!
Tweety
12.08.10,12:27
Dobrý deň, hoci som si v diskusi prečítala mnohé informácie, predsa len by som si overila,č i som dobre pochopila.
U nového zamestnávateľa som odpracovala 3 mesiace a 10 dní, keď mi oznámil, že od nasledujúceho mesiaca so mnou nepočíta - redukcia počtu pracovných miest, kumulácia funkcií, a že finančne nemôže pokryť moje miesto. Teda predpokladám že za týchto okolností možno hovoriť o §63 ods. 1 pis. b). Chce so mnou rozviazať PP dohodou. Ak správne chápem, musí sa v tejto dohode uviesť z akého dôvodu ukončuje PP a v tomto prípade by to teda mali byť organizačné dôvody - znamená to že mám automaticky nárok na 2 mesačné odstupné!? Áno. Ak by uviedol iné dôvody okrem organizačných nemám nárok na nič? Pri skončení PP dohodou bez udania dôvodu, nie je nárok na odstupné podľa §76 ZP.
Alebo si mám vôbec dávať pozor na to, či tam to odstupné uvedie?
S dohodou súhlasiť nemusím, potom mi dá vypoveď, a ak budú platiť organizačné dôvody ukončenia PP, potom mám opäť nárok na 2 mesačné odstupné, resp. na 2 mesačnú výpoved. dobu? Áno. Môžem túto vypovednú dobu odmietnuť a chcieť len odstupné? Môžeš.
Je možná aj kombinácia oboch - teda 2 mesačná výpoved. doba + potom 2 mesačné odstupné? Je.
Ďakuejm!!!
Odpovede v texte.