Ľaľa
12.08.10,20:42
Dovolenka v Španielsku, prosím bol niekto z Vás na dovolenke v Španielsku
konkrétne na Costa del Maresme v stredisku Malgrat De Mar v hoteli Sorr Daurada, ak áno, ako sa Vám tam páčilo. Ešte by ma zaujímalo aké zvykne bývať počasie v Španielsku koncom augusta, resp. posledný augustový týždeň a prvý septembrový týždeň, teplota vody v mori ap. Kto máte skúsenosti prosím odpovedzte. Privítam každú radu, či skúsenosť. Váš názor na cestu autobusom ap.
tomasenkoslav
13.08.10,05:40
ahoj. ja som tam bol 11 rokov nazad, cez celu dedinu ide železnica, ktorej kolaje budete musiet denno-denne prekonavat ale nejakych 40-50m od hotela je podchod. Za hotelom bola stavba - dnes už tam asi stoji hotel a pred hotelom železnica, za nou nejake dalsie hotely na plaži a aj GO-KARTS, minigolf defakto všetko už na plaži. A potom už je piesočnata plaž, so zakalenou vodou 30m od brehu. Šnorchlova výbava nech radšej zostane doma. V dedine bola vtedy i pozicovna moto-skutrov, kde sme absolvovali vylet medzi Blanes a Calella.
Da sa podniknuť vylet do www.waterworld.es, kde si najdu to svoje i male deti.
cloe
13.08.10,05:49
Ja som bola v stredisku Malgrat de Mar asi pred piatimi rokmi, ale v hoteli Riviera. Ale tak ako spomína tomasenkoslav, tiež sme prechádzali podchodom na pláž. To nám však vôbec nevadilo. Na pláži je hrubší piesok. Bola som tam na prelome jún-júl, no bola tam najstudenšie voda zo všetkých destinácií, kde som doteraz bola. Ale neviem ako je to koncom augusta.
Je to blízko Barcelony, takže odporúčam výlet do tohoto nádherného mesta.
V letovisku je dosť možnosti zábavy, diskotéky a tak.
Nám sa tam páčilo.
tomasenkoslav
13.08.10,06:08
o pocasi som nepisal zamerne , pretože to je čiste "zaležitosť vyssich sfér" a nik Ti nezaruci , že tam bude prave vtedy pekne a more teple. Ja som bol v tej oblasti i v oktobri a kamaratka z Barcelony sedela na plaži v šatach a triasla sa od zimy, zatial co my sme sa kupali. Prehovorili sme ju do vody a po tyždni nam telefonovala, že potom ležala doma s teplotou. :-)
toto je silne individualne.
Akurat co stoji za zmienku je, že potom neskor /oktober/ sa stmieva zavčasu a o cca 16:00 už bola zima aj nam....

toto je moj najoblubenejši a množstvom akcii preverený portal na cestovanie a turistiku s "real reviews":

http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Spain/Catalunya/Malgrat_de_Mar-261916/TravelGuide-Malgrat_de_Mar.html

Tato lokalita bola vtedy rušna - hlavne v noci, diskoteky a doteraví lapači pred nimi, v každom hoteli flameco tanečnici a tie ich castañuelas !!! velmi nudne.
Ľaľa
13.08.10,11:15
Ďakujem, nejdem tam ja ale uvažuje o tom dcéra (24). Mne by ten ruch zrejme nevyhovoval. Som skôr na "tichšiu dovolenku".