nozkar
12.08.10,23:16
Bol som na dovolenke a natáčal som na klasickú kazetovú kamerku. Videá už mám v počítači,ale potreboval by som ich nejak poskladať do celku a dať na dvd. Viete mi poradiť nejaký jednoduchý program? Používal som Windows Movie Maker. Ten má jednouchú obsluhu, aj prechody sa dajú v pohode vložiť, len mám problém s uložením. Výsledný film keď chcem dať uložiť na disk, ukáže mi, že veľkosť potrebuje 27 GB. Vie mi niekto poradiť? Vďaka
Fero11
13.08.10,04:06
Asi si vela natacal :-D
Alebo si nezvolil ziadnu kompresiu.
Kludne nechaj nech to na disk uloui tych 27GB a potom si to postrihas a das este komprimovat.
Predpokladam, ze ak by si zvolil na zaciatku kompresiu, tak video by bolo dost nekvalitne
Chobot
13.08.10,07:05
Bol som na dovolenke a natáčal som na klasickú kazetovú kamerku. Videá už mám v počítači,ale potreboval by som ich nejak poskladať do celku a dať na dvd. Viete mi poradiť nejaký jednoduchý program? Používal som Windows Movie Maker. Ten má jednouchú obsluhu, aj prechody sa dajú v pohode vložiť, len mám problém s uložením. Výsledný film keď chcem dať uložiť na disk, ukáže mi, že veľkosť potrebuje 27 GB. Vie mi niekto poradiť? Vďaka

A aký je problém s tým uložením? Nechce ti to uložiť? Prečo? Nemáš náhodou málo priestoru na disku? Nemáš ho zaplnený? Koľko voľného priestoru máš na disku?

A ak kompilácia má veľkosť 27 GB, tak niekde je chyba. Koľko hodín má to tvoje video? Ak má viac, ako 2 - 3 hodiny, tak vo formáte klasického DVD disku to na DVD médium nedáš.

WMM by mal uložiť projekt aj o takejto veľkosti, neviem, že by boli nejaké obmedzenia v programe.
kukino7
13.08.10,09:08
27GB ako surový materiál je OK. najlepší strihový program za pár korún je Pinacle studio. vpohode stačí 9, novšie sa ti neoplatia.
nozkar
13.08.10,19:01
Nie. Je to takto. Celé natočené videá na kamere majú 3,6 GB. Dal som si ich do počítača a vo Windows Movie Maker som si ich poukladal, napísal som názov, vložil 5 kapitol s názvom. A celý hotový projekt sa dá uložiť ako projekt WMM.(1,7 MB) Ak si to dám prezentovať ako film a dám to uložiť na disk, tak mi napíše že potrebuje 27GB. To sa mi zdá prehnané.
petmar
13.08.10,20:40
Aj ja zatiaľ robím v tomto programe (Windows Movie Maker), ktorý je súčasťu Windows Vista ( a ešte čosi) . Nedávaj uloženie filmu ale "Publikovanie filmu" a to buď na disk alebo rovno vypáliť na DVD. Odoka povedané, z 1,5 až dvoch kaziet sa dá urobiť 1 plné DVD-čko.
Chobot
13.08.10,21:38
Nie. Je to takto. Celé natočené videá na kamere majú 3,6 GB. Dal som si ich do počítača a vo Windows Movie Maker som si ich poukladal, napísal som názov, vložil 5 kapitol s názvom. A celý hotový projekt sa dá uložiť ako projekt WMM.(1,7 MB) Ak si to dám prezentovať ako film a dám to uložiť na disk, tak mi napíše že potrebuje 27GB. To sa mi zdá prehnané.

To, že projekt má 1,7 MB je v poriadku. Ten projekt nie je videosúbor, je to len systémová informácia. Projekt neobsahuje žiadne video, len informácie o cestách k videosúborom. Viac som o projekte písal tu:

http://www.porada.sk/t118420-strata-video-suboru.html

Celé tvoje video máš poskladané z jednotlivých videosekvencií, ktoré sú uložené na disku. Sumár týchto videosekvencií dáva tých 27 GB.

Aký dlhý je ten zostrihaný výsledný film? Ak je do 2 hodín, tak z toho vytvor DVD video disk. Ak z toho chceš vytvoriť video vo formáte .avi alebo .mpg, tak budeš potrebovať tých 27 GB priestoru. Prípadne si nastav pre .avi inú kompresiu a rozlíšenie, potom výsledný videosúbor bude menší.
kukino7
14.08.10,06:58
Celé natočené videá na kamere majú 3,6 GB. ...vo Windows Movie Maker som si ich poukladal,..a celý hotový projekt sa dá uložiť ako projekt WMM.(1,7 MB) Ak si to dám prezentovať ako film a dám to uložiť na disk potrebuje 27GB.
neviem presne ako to robí WMM, ale pinacle ( WMM to bude robiť podobne) si pri vytváraní disku ukladá spústu súborov. najprv si spracuje obraz a uloží ho. potom zvuk anakoniec oba súbory spojí... to sú už 3 zbytočné nekomprimované súbory ktoré nakoniec môžeš vymazat. pred týmto všetkým si ešte rendruje všetky prechody ktoré sú použité a nakoniec si vytvorí milión pomocných súborov... ked má všetko spravené vytvorí si adresár DVD a tam uloží hotové video. následne sa všetky ostatné adresáre môžu vymazať. to vieš, rendrovanie videa nie je spracovanie DVD do DivX-u. :)
jojom
15.08.10,17:56
neviem presne ako to robí WMM, ale pinacle ( WMM to bude robiť podobne) si pri vytváraní disku ukladá spústu súborov. najprv si spracuje obraz a uloží ho. potom zvuk anakoniec oba súbory spojí... to sú už 3 zbytočné nekomprimované súbory ktoré nakoniec môžeš vymazat. pred týmto všetkým si ešte rendruje všetky prechody ktoré sú použité a nakoniec si vytvorí milión pomocných súborov... ked má všetko spravené vytvorí si adresár DVD a tam uloží hotové video. následne sa všetky ostatné adresáre môžu vymazať. to vieš, rendrovanie videa nie je spracovanie DVD do DivX-u. :)

A zabudol si dodať že 3x medzitým padne.
kukino7
15.08.10,20:51
A zabudol si dodať že 3x medzitým padne.
kto padne?
jojom
16.08.10,06:13
kto padne?

Pinacle studio :D
kukino7
16.08.10,19:54
sa ho nauč inštalovať :-D ja s ním problémy nemám. :-)
mimo278
17.08.10,05:40
Ahoj. Pouzi program ConvertXtoDvd. Je jednotuchy. Da sa na nom pospajat videosubory do jedneho a vypalit na dvd. Urobis na nom aj menu, kapitoly.... :-)
tomasenkoslav
19.08.10,05:53
A zabudol si dodať že 3x medzitým padne.
to bolo pri 7ke a u PC, ktore na to nemali hardware. prešiel som si 7, 8, 9, 11tkou. Vytvoril som asi 50 filmov a dnes sa mi to už nestava. Pinnacle Studio je asi najjednoduchši ale už pomerne solidny produkt za realne peniaze. Ja ocenujem hlavne smartsound a jeho siroku, tematicku skalu hudobnej kniznice.
Skusal som i Adobe premiere, pekne mi tam rotovali a obiehali jpeg po vyznacenej trajektorii ale na filmy, ktore si robim ako amater pre vlastnu potrebu, bez využivania dvoch video stop mi to studio vyhovuje najviac. Kto-kedy v reale využije chroma key ? lol...

A este by som chcel dodat jednu vec mimo temy:
pokial nemame dobre natocene video s citom pre zaber, dobry zvuk, kompoziciu a okamih, tak nam postprocesing ani neviem aky vyšpickovaný soft vo výsledku moc celkový dojem nevylepsi.

A znova ma napadlo este nieco - nozkar - niekedy menej je "viac". vsimol som si na sebe, ze to co som prezil a natocil ja a nasledne to "premietam" širšej rodine alebo kamaratom, tak ich nebavilo pozerat hodinu a pol dlhotrvajuce monotonne klipy. To je na margo tych 27GB.