hrubka
13.08.10,08:25
Pprosím má niekto nejaké skúsenosti s pobytom v kupeloch Štos v poslednej dobe? /1 rok/?
trisestri
14.08.10,19:04
http://slovakiaplus.blogspot.com/2010/08/stos-kupele.html
http://islovakia.ic.cz/2009/05/kupele-stos-2/ -je tam pekne a príjemne,len horšie možnosti pre travenie volného času,ak je vonku pekne,tak sú velmi príjemne prechádzky v okolí,možnozt zbierania húb
vcielkaisr
14.08.10,19:34
Ahoj, ja som bola v kúpeloch Štós asi pred rokom, bola som ale sklamaná tým aké je tam prostredie, v tom čase keď som tam bola bolo to dosť zanedbané. Keď bolo pekné počasie trávila som ho vonku v prírode, či vychádzkami alebo zberaním húb. Ale v období dažďa je to horšie je tam len jedna kaviareň ktorá je dosť drahá, obedy boli obstojne dokonca aj pre diabetikov, diskotéky sa robili v danej kaviarni ktorá je spojená aj z jedálňou, je tam knižnica ale viac bola zatvorená ako otvorená tak si treba vypožičať viac kníh poprípade spoločenských hier či karty. Je tam aj spoločenská miestnosť o ktorej som sa dozvedela až posledný týždeň kúpeľov aj to náhodou v nej je TV, dovtedy sa TV pozerala v danej kaviarni. Zdravotný personál bol dobrý a ochotný jedine najlepšie je mať procedúry hneď zrána, nie je tam vtedy veľa ľudí.
mamka Danka
31.08.10,06:14
Moja dcéra tam bola 2x cez prázdniny. Z pohľadu dieťaťa tam je výborne. Porovnávala to s inými liečebňami a veľmi si chválila. Celé leto majú animátorov, ktorý deťom robia program, tak že sa nenudia. Boli aj na kúpalisku v Moldave. Organizuje sa tam speleoterapia v neďalekej Jasovskej jaskyni. (Ale podľa mojich zistení ide viac o biznis, ako o terapiu). Personál je super. Jediné čo jej vadilo bolo milion schodov. Areál je v kopci a pozostáva z viacerích budov, ktoré spájajú nekonečné schody.
Z pohľadu známej, ktorá tam bola s dieťaťom na 5 týždňov, tam vládla "ponorková choroba" nebolo moc kam ísť. Oproti Lučivnej, kde sa dá vybehnúť do Tatier, do Popradu a pod. Ak tam idete autom dá sa ísť na Krásnu hôrku, Betliar, ani do Košíc to nie je až tak ďaleko.
mamka Danka
31.08.10,06:17
Hrubka viem, že ti ide o konkrétne kúpele, ale tak ma napadlo, že by si mohol premenovať túto tému na Kúpele všeobecne. Takúto tému som tu ešte nevidela a škoda otvárať novú.
mamka Danka
31.08.10,06:45
Speleoterapia:
V jaskyniach je približne 45 bakteriálnych kolónií na meter kubický vzduchu, ide o nechoroboplodné baktérie. Pri návšteve asi 30 ľudí stúpla koncentrácia na 150 kolónií na m3, zhruba ½ hodinu po ich odchode opäť klesla na pôvodný počet. Krasovské jaskyne si udržujú takmer sterilitu prostredia, nielen baktérií, ale aj plesní, a dokážu znečistenie návštevníkmi účinne a v krátkom čase odstrániť.
Zdroj: časopis Dieťa 9/2005
Čo si ale myslieť o mikroklíme jaskyne, kde jedna skupina pacientov vychádza a druhá hneď vchádza a v inej časti jaskyne (v tesnej blízkosti) prebiehajú každých 15 minút turistické vstupy v početných skupinách.