slvk
13.08.10,08:29
Prebrala som jednoduché účtovníctvo v MRP-DOSS.
Mám jedneho zamestnanca, na ktorého bola každý mesiac zaúčtovaná tvorba sociálneho fondu kodom X26.Načo slúži kod U/P/X 15?
ego.mc
13.08.10,17:56
U - účet, P - pokladňa, X - nepeňažné, kód 15 je v DOS verzii tvorba sociálneho fondu
slvk
16.08.10,05:18
Všetko chápem, len neviem,čo sa chápe ako tvorba sociálneho fondu, čo vlastne mám zaúčtovať kodom 15, ked každý mesiac účtujem tvorbu kodom 26?
ego.mc
16.08.10,15:56
Kódom 26 sa sociálny fond netvorí, iba sa účtujú peniaze určené pre SF do výdavkov (VOZD). K tomuto pohybu treba pričleniť pohyb kódom 15, čo je tvorba SF (PNZD). Samotné čerpanie SF sa účtuje kódom 37 (VNZD).
slvk
18.08.10,08:35
Moja predchodkyňa učtovala v roku 2009 kazdy mesiac kodom X26 a v decembri 2009 kodom P37 vycerpala SF ako nahradu mzdy.Bolo to spravne uctovanie počas celeho roka, alebo ako mam spravne učtovat?
Mam jedneho zamestnanca a učet SF nevediem na osobitnom ucte.
ALEXOLIVER
07.09.10,06:28
ahojte, chcela by som sa spýtať, ako zaúčtovať rozpustenie sociálneho fondu v JU. Zamestnávateľ prepustil posledného zamestnanca, nie je predpoklad, že ešte budú zamestnanci, a v sociálnom fonde sú ešte nejaké peniaze. Ako to správne zaúčtovať, môže sa napríklad pri poslednej výplate, zvýšiť príspevok zo SF na stravné?Ďakujem.
Tweety
07.09.10,06:29
ahojte, chcela by som sa spýtať, ako zaúčtovať rozpustenie sociálneho fondu v JU. Zamestnávateľ prepustil posledného zamestnanca, nie je predpoklad, že ešte budú zamestnanci, a v sociálnom fonde sú ešte nejaké peniaze. Ako to správne zaúčtovať, môže sa napríklad pri poslednej výplate, zvýšiť príspevok zo SF na stravné?Ďakujem.
ÁNo, môžete to aj takto poriešiť. AK tam ešte niečo zostane, bude to POZD.
ALEXOLIVER
07.09.10,07:04
ďakujem za odpoveď.
seda
26.02.11,18:20
Možno niekomu pomôže
janadi
01.03.11,18:34
Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať rozpustenie sociálneho fondu v Podvojnom účtovníctve? Firma sa dostala do likvidácie, všetci zamestnanci boli prepustení a v sociálnom fonde ostali ešte nejaké peniaze. Ako to môžem zúčtovať? Neviem ukončiť účtovníctvo, lebo mi tam ostáva položka sociálneho fondu, ktorú som nestihla rozpustiť (trochu som na to pozabudla). Ak by mi niekto vedel poradiť, vopred veľmi pekne ďakujem.