Alivia
13.08.10,09:02
dobrý deň
Ak mi predloží zamestnanec cestovný príkaz z prac.cesty na ktorej bol vlastným autom a vypíše mi aj spolucestujúcich,je automaticky mojou povinnosťou vyplatiť stravné za prac.cestu spolucestujúcim na základe tohoto jedného cestovného príkazu?

ďakujem veľmi pekne za reakcie,...
dajen
13.08.10,07:12
ja si myslím že len v tom prípade, ak bolo nutné, aby išli všetci.. nemohol ísť sám? a stačí Vám určite len ten jeden doklad...
Kačena I.
13.08.10,07:16
záleží, kto bol vyslaný na služobnú cestu. Až boli viacerí, tak podľa mňa, si musí každý vypísať vyúčtovanie.
m.hladka
13.08.10,07:21
záleží, kto bol vyslaný na služobnú cestu. Až boli viacerí, tak podľa mňa, si musí každý vypísať vyúčtovanie.

Presne tak, každý si musí vypísať služobnú cestu samostatne na predpísanom služobnom cestovnom doklade, ktorý je podpísaný osobou, ktorá schválila, alebo ich vyslala na služobnú cestu.
Alivia
13.08.10,07:21
Boli vyslaný všetci na prac.cestu.Načo sa potom vypisujú spolucestujúci na cest.príkaz.?
adka18
13.08.10,07:23
lebo isli jednym autom. kazdy si musi zvlast urobit vyuctovanie sluzobnej cesty.
m.hladka
13.08.10,07:26
Boli vyslaný všetci na prac.cestu.Načo sa potom vypisujú spolucestujúci na cest.príkaz.?

Pretože sú spolucestujúci, a cestovné si účtuje len majiteľ vozidla.
Alivia
13.08.10,07:29
ďakujem za toľko reakcií,..),....pekný deň
zuzanaIII.
13.08.10,08:48
My to robíme cez hromadný cestovný príkaz, kde prvá strana je iba jedna, kde sú vypísané všetky mená, ktoré sa zúčastnili pracovnej cesty. Umožňuje to §3 ods. 3 a) Zákon o cestovných náhradách. Vyúčtovanie sme robili spoločné na 1 cesťák, ale audítor nám to opomenul a kázal vypočítať nárok na stravné každému zvlášť, nárok za auto dávame tomu kto bol vodič. Takže teraz je len 1 predná strana, a zadná strana -vyúčtovanie - robíme každému osobitne. Argumentovali tým, že každý zamestnanec má zvlásť nárok na stravné a nie jeden pre všetkých. Správu robíme tiež 1, kde sú podpísaní všetci zúčastnení prac. cesty.