truch
13.08.10,10:07
V sklade surovín vedieme etikety, ktoré sa lepia na naše výrobky.
Potrebujem etikety na staré výrobky, ktoré už dnes nevyrábame, odpísať. Je odpis takýchto neaktuálnych etikiet daňovým nákladom?
Stefan2005
13.08.10,10:53
V sklade surovín vedieme etikety, ktoré sa lepia na naše výrobky.
Potrebujem etikety na staré výrobky, ktoré už dnes nevyrábame, odpísať. Je odpis takýchto neaktuálnych etikiet daňovým nákladom?

Podľa môjho názoru je - len si to treba obhájiť. Tie etikety ste dali vyrobiť v čase, keď sa tie výrobky vyrábali - dali ste ich vyhotoviť vo väčšom množstve, lebo to tak bolo efektívnejšie, lacnejšie. A keď tie výrobky už nešli na odbyt, zrušili ste ich výrobu - predsa ich nebudete vyrábať len preto, aby sa minuli etikety...
martinez
13.08.10,20:31
No a podla mojho nazoru zasa nie su danovym vydavkom..

1/ ak by to bol dlhodoby majetok, ktory ides likvidovat, zostatkovu cenu by som danovo uznal (§19,3,b).

2/ Ak sa vsak jedna o zasoby, ich likvidaciu by som nepovazoval za danovy vydavok. Ich vyskladnenie nie je vykonane v suvislosti s dosiahnutim zdanitelneho prijmu... a tym je porusene zakladne pravidlo §2,i

ak by ste zasoby predali, co i len za 10 eur, strata by bola danovym vydavkom.

na porade som nasiel k tomu este prispevok :
http://www.porada.sk/t72899-likvidacia-zasob.html
Stefan2005
13.08.10,21:40
...ak by zasoby predali, co i len za 10 eur, strata by bola danovym vydavkom...

toto je tiež prijateľné riešenie :).

Samozrejme veľa závisí aj od ďalších skutočností - v ktorom roku sa prestali výrobky vyrábať, v ktorom roku príde k vyradeniu etikiet - ak je časový posun v rokoch - otázka - ako bola posúdená reálnosť ocenenia etikiet, či bola tvorená opravná položka k zásobám; o akú čiastku sa jedná, a pod.

Ako som povedal - ide o zdokumentovanie prípadu a jeho obhájenie. Predsa ak potrebujem niečo zafarbiť určitou farbou, z ktorej potrebujem 3 kg a najmenšie balenie je 5 kg - budem mať zvyšok nedaňovú spotrebu? Aj v prípade etikiet mohol nastať prípad, že mali s nimi označiť 600 výrobkov, a najmenšie dodateľné množstvo bolo 1000 ks...

Otázka je, prečo sa etikety vedú na zásobách ...
truch
14.08.10,12:02
toto je tiež prijateľné riešenie :).


Otázka je, prečo sa etikety vedú na zásobách ...
Sme výrobca farieb, lakov, omietok a pod. sortimentu. Etikety sa používajú na všetky nami predávané balenia. Je ich mnoho, rôznych, preto sa vedú na sklade surovín a dávajú sa do spotreby podľa predaja / sortimentu/.
Je to najefektívnejší spôsob, veď tiež nie sú najlacnejšie,je to aj kvôli kontrole. Vďaka za vaše rady, aby som sa vyhla problémom, odpíšem ich postupne .