Orchideaa
13.08.10,10:01
Zaujímal by ma váš názor.. môj brat má 36 rokov, žije u rodičov, živia ho, nemá zamestnanie (teraz si našiel brigádu), neprispieva im žiadnou sumou, doma nepomáha.. Čo s ním? Keď rodičom niečo poviem som ja tá najhoršia. Myslím si, že ďalej to takto ísť nemôže. Kto ho bude živiť po nich? Ďakujem za odpoveď
makiki
13.08.10,08:10
po nich ho budes zivit ty :)
buchač
13.08.10,08:23
Zaujímal by ma váš názor.. môj brat má 36 rokov, žije u rodičov, živia ho, nemá zamestnanie (teraz si našiel brigádu), neprispieva im žiadnou sumou, doma nepomáha.. Čo s ním? Keď rodičom niečo poviem som ja tá najhoršia. Myslím si, že ďalej to takto ísť nemôže. Kto ho bude živiť po nich? Ďakujem za odpoveď

Názor ...?

Tak nevrav nič ....a aj tak budeš tá najhoršia ...jeden vždy musí byť v takýchto situáciách , nepomôžeš si .

Môže ísť ďalej , môže ...prečo by nemohlo ???

Kto ho bude živiť ??? TY nevieš ??? :confused:

TY , predsa TY ...:rolleyes:
danushka
13.08.10,08:26
po nich ho budes zivit ty :)

A prečo by ho mala živiť ona? :eek:

Treba zabehnúť do potravín a vypýtať si jednú veľkú lepenkovú krabicu, bratovi pribaliť teplú deku a poslať ho do sveta.
Nekompromisne ho vyšupnúť z domu aspoň na týždeň, nepustiť ho dnu !
Po týždni mu umožniť návrat domov, umožniť mu sprchu, teplé jedlo pod podmiekou, že vyvinie snahu hľadať si prácu.
Rodičia môžu svojmu synovi zrušiť trvalý pobyt.
Možno by to bolo celkom rozumné, pretože nemôžu vedieť, či náhodou nemá niekde narobené dlhy a exekútor príde riešiť veci na miesto trvalého bydliska.
Orchideaa
13.08.10,08:46
no ja určite nie.. nezneseme sa.. len sa pozdravíme nič iné
Orchideaa
13.08.10,08:48
on má trvalé bydlisko sa mi zdá inde... kúpil jeden starý dom ale nebýva v ňom.. len tam má trvalé bydlisko.. doma žije a vše no:-/ a znepríjemňuje život.. stále zdutý chodí.. už ho mám plné zuby
pepsikova
13.08.10,08:51
..milá orchidka, s týmto nenarobíš nič, pokiaľ to budú rodičia tak chcieť..a ak aj nebudú, nikdy neprestanú..pokiaľ budú vládať, tak dajú..viem to, mám to v rodine...ale teda, v žiadnom prípade nehrozí, že ja by som živila niekoho, kto si myslí, že tak to má byť...
..syn mojej matky, ktorého dôchodok presahuje pol tisícky€ a ktorý stihne prepiť, si tiež myslí, že aj keď matka už s ním nebýva, bude sa na nej priživovať, tak ako posledných 10 rokov, no a matka veru testovala moje rodinné puto tým, že sa snažila poslať v obálke za mojím chrbtom..smola,mám oči všade, čo sa týka toho sviniara!..to len tak pre príklad...
arizona
13.08.10,08:56
Zaujímal by ma váš názor.. môj brat má 36 rokov, žije u rodičov, živia ho, nemá zamestnanie (teraz si našiel brigádu), neprispieva im žiadnou sumou, doma nepomáha.. Čo s ním? Keď rodičom niečo poviem som ja tá najhoršia. Myslím si, že ďalej to takto ísť nemôže. Kto ho bude živiť po nich? Ďakujem za odpoveď
Podľa toho, čo píšeš, je asi najlepšie sa do toho nestarať, aj ked sa ti to nepáči. Možno hodiť reč, ak bude nejaká vhodná príležitosť...ale ak tie dve "strany", ktorých sa to týka na tom nič nechcú zmeniť, je zbytočná každá snaha...:mee::rolleyes:

A kto ho bude živiť potom? Nó, ak nenájde zas niekoho na kom sa bude priživovať, tak asi bude musieť sám...
Petra Nová
13.08.10,09:03
V poslednom čase ako huby po daždi sa množia témy, keď nový člen nepotrebuje radu, ale zaujíma ho názor ostatných na témy, v ktorých si chce pohovoriť o svojich boľačkách. Neviem, ale mám pocit, že na Porade budeme hovoriť o kde čom možnom, aj nemožnom, len nie si vzájomne radiť.
Ale, aby som nebola mimo témy, tak pripojím svoj názor na príživníctvo brata.
Môžeš ako nespravodlivosť vnímať to, že rodičia sa starajú o 36 ročného synaka, ktorými sa nimi dá živiť a za to im nič nedáva. Možno im sem tam vynadá, že mu dávajú málo. S tým nič nenarobíš, pokiaľ to synovo príživníctvo nebude rodičov ťažiť tak, že to budú chcieť riešiť. A ak rodičov nebude, nemáš žiadnym zákonom prikázané, že sa máš o dospelého brata starať, alebo ho vyživovať. Tak čo už len nad tým treba meditovať!
osky
13.08.10,09:19
V poslednom čase ako huby po daždi sa množia témy, keď nový člen nepotrebuje radu, ale zaujíma ho názor ostatných na témy, v ktorých si chce pohovoriť o svojich boľačkách. Neviem, ale mám pocit, že na Porade budeme hovoriť o kde čom možnom, aj nemožnom, len nie si vzájomne radiť.
Ale, aby som nebola mimo témy, tak pripojím svoj názor na príživníctvo brata.
Môžeš ako nespravodlivosť vnímať to, že rodičia sa starajú o 36 ročného synaka, ktorými sa nimi dá živiť a za to im nič nedáva. Možno im sem tam vynadá, že mu dávajú málo. S tým nič nenarobíš, pokiaľ to synovo príživníctvo nebude rodičov ťažiť tak, že to budú chcieť riešiť. A ak rodičov nebude, nemáš žiadnym zákonom prikázané, že sa máš o dospelého brata starať, alebo ho vyživovať. Tak čo už len nad tým treba meditovať!

prepac,ale nesuhlasim.
asi je to uz neunosne,ked napisala aj sem.
vies,ono niekedy hrozne pomoze uz len to,ze sa vyrozpravas.....viem o tom svoje z inej temy.....
ona vie ,ze jej nemozeme pomoct,ale nadej umiera posledna.
kolko ludi,tolko nazorov,skusenosti......mozno nadabi prave tu ne nieco,co my pokladame za samozrejme ale ona to mozno tak nevnima.
a prave to nieco ju mozno nakopne,aby sa na to vykaslala,alebo ju to nakopne prave k nejakej konkretnej cinnosti,ktora pomoze vyriesit jej problem.
neznasam,ked sa tu hadame a osocujeme....vsak je to len internet.znesie vsetko.;)
Petra Nová
13.08.10,09:29
No neviem, ale mala som pocit, že admin dal niekoľko výrazných signálov k tomu, aby táto stránka sa nestala debatným krúžkom, ale kde sa radí vo vecných problémoch. Z toho, čo napísala orchidea vyplýva, že rodičia nechcú problém príživníctva riešiť. To chce orchidea, ktorá ho nevyživuje. V čom ju treba nakopnúť? V tom ako presvedčiť rodičov, aby ho prestali vyživovať? Veď sú to ich peniaze!

P.S. A bola by som Ti vďačná, keby si prestala vyvolávať duchov hádania a osočovania. Vyslovila som názor, ktorým som nikoho neosočovala , ani sa nehádala. Myslím, že ten môj názor vyjadruje reálny a objektívny pohľad na vec, aj keď nie taký, ako ho asi chcela počuť orchidea a zrejme aj Ty.
Laco-monter
13.08.10,19:07
Sem-tam si prehlidnem aj taketo témy,

riešenie nastoleného problému, ma až tak veľmi nezaujíma,

no veľmi krásne sa v nazoroch vyfarbujú charaktery prispievateĺov.

Za všetky len jeden citát : "neznesieme sa s bratom ,..."

Keď sa neznesú surodenci od jeneho otca a matere , ako majú vychádzať s cudzími ???

Prichádza mi na um, jedno staré proroctvo :

"Nenavisť medzi ľuďmi bude tak veľká, že ak by mohli ,tak by jeden druhého drevenou pílou rezali ..."
Danila
14.08.10,04:52
prepac,ale nesuhlasim.
asi je to uz neunosne,ked napisala aj sem.
vies,ono niekedy hrozne pomoze uz len to,ze sa vyrozpravas.....viem o tom svoje z inej temy.....
ona vie ,ze jej nemozeme pomoct,ale nadej umiera posledna.
kolko ludi,tolko nazorov,skusenosti......mozno nadabi prave tu ne nieco,co my pokladame za samozrejme ale ona to mozno tak nevnima.
a prave to nieco ju mozno nakopne,aby sa na to vykaslala,alebo ju to nakopne prave k nejakej konkretnej cinnosti,ktora pomoze vyriesit jej problem.
neznasam,ked sa tu hadame a osocujeme....vsak je to len internet.znesie vsetko.;)Ak by zadávateľka potrebovala skutočne urgentnú pomoc a radu nie od odborníka, ale poraďákov, tak jej stačilo kliknúť do vyhľadávača a ak by jej vyhodil všetky podobné témy tak spadne server......ak by jej išlo len o to. Rozdieľnosť názorov už je tu zvykom nazývať hádkou, alebo konšpiračnou teóriou. A pritom zbaviť sa príživníka je skutočne téma, ktorá pozná len jediný recept. Vyhodiť ho! Ignorovať ho! Nedať mu ŽRAŤ, a nebude VYŽIERAŤ!