stefan-s
13.08.10,12:12
Zdravím Vás, blíži sa dátum komunálnych volieb (27.11.2010) a preto chcel by som sa opýtať na jednu vec, a to:
- chcel by som kandidovať do obecného zastupiteľstva s podporou troch politických strán no niesom členom ani jednej z nich (jedna strana mi ale prisľúbila podporu), s tým, že všetky náležité dokumenty pošle na príslušný obecný úrad (ObÚ)...
- chcem sa tiež opýtať ako je to s tými ostatnými dvoma stranami stačí ak ich oslovím a oni budú súhlasiť, (tzn. pošlú taktiež všetky náležitosti a potrebné dokumenty na ObÚ)? a mňa následne na ObÚ zaregistrujú ako kandidáta s podporou troch politických strán???
- má niekto skúsenosť s kandidatúrou s podporou troch politických strán na post poslanca obecného zastupiteľstva?

Ďakujem...
stefan-s
18.08.10,08:05
Nemá naozaj nikto pre mňa nejaké užitočné informácie k tejto problematike?
susann2
18.08.10,09:43
Všetko o voľbách nájdeš na stránke ministerstva vnútra, aj zákon 346/1990 Z.z, o volbách. Na starostu alebo primátora môžu podať spoločnú kandidátku viaceré strany, ale na post poslanca podľa mňa, nie. Pozri si v ňom § 16
http://www.minv.sk/?volby-oso2010

P.S. Prečo Ti nestačí kandidovat za jednu stranu ?
Klimentová Viera
18.08.10,10:07
Len maličká úprava Zákon SNR č. 346/1990 Zb. Práve som aj ja dopísala reakciu na otázku.
V uvedenom zákone a v prílohe najdeš skutočne odpoveď na takmer všetko.
Na starostu (primátora) môžeš kandidovať ako nezávislý kandidát, za politickú stranu, alebo za koalíciu politických strán.
Rovnako aj na poslanca.